Jump to content

Željko najam


snjeza1

Preporučene objave

Iznajmio sam poslovni prostor u sklopu kuće na 5 god. s tim da je otkazni rok istome 3 mjeseca po ugovoru.Firma(osoba) koja je unajmila poslovni prostor nije mi platila stanarinu 6 mjeseci.Kakve su moje pravne mogućnosti da ga iselim,i da li ja moram ispoštovati iz ugovora otkazni rok 3 mjeseca?

 

Unaprijed hvala!!! :-?Željko,najam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u tome i je najveći problem,jer u ugovoru nije navedeno ništa za slučaj neplaćanja a ni ugovor nije solemniziran

notarica je napisao:

"A jeste li u ugovoru regulirali što u slučaju neplaćanja? Možda se automatski raskida ugovor?

I jeste li možda solemnizirali ugovor? Jer tada imate ovršnu ispravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Otkaz ugovora o najmu, zbog neplaćanja, preporučeno na adresu najmoprimca. Otkazni rok iz ugovora se mora poštivati.

2. Pozvati da isele po isteku otkaznog roka, a svakako i na plaćanje dužne zakupnine

3. Ako ne isele milom tužiti, isto se odnosi na zakupnine

 

Inače ovakva situacija često završava ko u lošim filmovima: firmu moraš tužiti da izađe i to traje tri godine. Dobiješ presudu za zakupninu, ali je nemaju novaca platiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija