Jump to content

pomoc prijatelju


p.lav

Preporučene objave

neki dan mi se javio ratni kolega i zamolio me za pomoc.nalazi se u nezavidnoj situaciji,lijeci se od PTSP-a,na zavodu za zaposljavanje oko godinu i nesto mjeseci.do 01.01.2008. je dobivao po 1000kn,a od tada nista.javio se u socialni ured i tamo su mu rekli da moraju proci 3 mjeseca kako bi mogao steci pravo na j... jadnu pomoc od 400kn,inace dobio je 20%HRVI privremeno na sto se je zalio i sad ceka da ponovno pristupi prvostupanjskoj komisiji-ovaj mjesec.u medjuvremenu je podnio i zahtjev za opskrbninu u 02.og.kod svoje lijecnice pocetkom 03.2008. je podnio/trazio zahtjev za obradu civilne mirovine posto se vise ne osjeca sposobnim za posao.ona ga zavlaci kao i mene osobno.tempirana je bomba.na jakoj terapiji,sa zavrsenom osnovnom skolom pa se jos manje snalazi u svoj toj zbrci od nase birokracije.jednostavno covjek puca,ima suicidne misli,ludi...tu i tamo mu nas troje ratnih kolega pomazemo koliko mozemo,ali TO NIJE TO. :-( zanima nas da li netko od drzave,drzavnih tijela moze uskociti u pomoc dok ne prodju ova 3 mjeseca jer covjek jednostavno nemoze vise egzistirat,prezivljavat.ne nailazi na razumjevanje svoje obitelji,a i okoline koja nas smatra ludim,lijenim...pa se bojim da ne dodje do NAJGOREG.zivimo u okolini koja nije osjetila ratna razaranja pa nam je tim i teze ostvariti prava koja nas pripadaju.dragvoaljc je DR,s prekidima sudjeluje do kraja DR.molim Vas za bilo kakvu info.,pomoc kako bi mogli pomci ZNG-i!! :glavomozid::moli::moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako nemogu pomoći ali slušaj ovo, dragovoljac domovinskog rata ima 4.600 bodova i nešto sitno onda znaš koliko je bio u ratu, dobio je otkaz kao neraspoređeni policajac, 20°%rvi, nema mirovinu, na centru za socijalnu skrb mu ne daju pomoć a bivša ga žena i država tereta za alimentaciju po 700 kn mj. od kad je neraspoređen a to ima već par godina i šta sada posla nema, mirovine nema, ovi su mu donijeli presudu da mora ako ne plati zaostatke u zatvor. i šta će on, lječi se od ptsp bolnice itd. i sada u zatvor jer tako kaže obiteljski zakon. a gdje su njegova prava,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo što se tiće zdravstvene situacije i njegovih suicidalnih sklonosti, uputnica i najbiliža bolnica. Drugo, od psiho-socijalnog tima u Županiji zatražiti mobilni izlazak (oni će vjerojatno znati što u takovim situacijama poduzeti). Treće, sad da ne ulazim u to što se žalio, malo si je tim pogoršao i imovinsku i zdravstvenu situaciju, jer kreće od početka, znači ponovo PLP, pa DLP, a vremenski baš i ne ide brzo. Nije mi jasno zašto civilna mirovina, po čl. 15 i čl. 2. ZOPHB ima pravo na inavlidsku mirovinu po citiranom Zakonu. No opet dugotrajan proces. Jednokratne pomoči preko Fonda branitelja ili MOBMS-a, dugotrajan proces. Jedino podnijeti Zahtjev za jednokratnu pomoč u Gradu-Opčini, po mjestu stanovanja, gdje bi mogao najprije ostvariti neku pomoč. A tu hvaljenu doktoricu, pozdravite u ime svih hrvatskih branitelja i neka ne zadire u domenu koja joj nije poznata niti joj je opis radnog mjesta da kontaktira MOBMS koga će slati na IK-u, a koga ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

udovica je napisao:

ovako nemogu pomoći ali slušaj ovo, dragovoljac domovinskog rata ima 4.600 bodova i nešto sitno onda znaš koliko je bio u ratu, dobio je otkaz kao neraspoređeni policajac, 20°%rvi, nema mirovinu, na centru za socijalnu skrb mu ne daju pomoć a bivša ga žena i država tereta za alimentaciju po 700 kn mj. od kad je neraspoređen a to ima već par godina i šta sada posla nema, mirovine nema, ovi su mu donijeli presudu da mora ako ne plati zaostatke u zatvor. i šta će on, lječi se od ptsp bolnice itd. i sada u zatvor jer tako kaže obiteljski zakon. a gdje su njegova prava,.

 

nisam siguran ali mislim da ga se ne može teretiti za alimentaciju ako nema nikakvih primanja i drugo zašto ne ide sa postupkom za umirovljenje po zophb?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

p.lav je napisao:

je,znam da od goreg ima gore,pitam konkretno za kakvu info.moj frend trenutno nema nikakvih primanja,kuuzis.samac.bez djece... :-?

 

ne treba čekati tri mjeseca. neka napiše zamolbu prema zavodu da se nije javljao iz tih i tih razloga ( neka nešto izmisli) a bilo bi dobro da ode kod pravnika u županisku hvidru da mu to složi. i to prolazi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

udovica je napisao:

ovako nemogu pomoći ali slušaj ovo, dragovoljac domovinskog rata ima 4.600 bodova i nešto sitno onda znaš koliko je bio u ratu, dobio je otkaz kao neraspoređeni policajac, 20°%rvi, nema mirovinu, na centru za socijalnu skrb mu ne daju pomoć a bivša ga žena i država tereta za alimentaciju po 700 kn mj. od kad je neraspoređen a to ima već par godina i šta sada posla nema, mirovine nema, ovi su mu donijeli presudu da mora ako ne plati zaostatke u zatvor. i šta će on, lječi se od ptsp bolnice itd. i sada u zatvor jer tako kaže obiteljski zakon. a gdje su njegova prava,.

 

nemojte se ljutit ali svi policajci koji su bili u službi tokom domovinskog rata imaju maksimalan broj bodova a malo koji od njih je proveo cjeli rat u rovu.

moj kum primjerice je cjeli rat bio u zagrebu na cesti kao prometni policajac i nije vidio front,ali on je branitelj sa maksimalnim brojem udjela.

čak je pokušao nešto ušičarit na PTSP,ali naravno ratni put sve govori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svemirac je rekao:

nemojte se ljutit ali svi policajci koji su bili u službi tokom domovinskog rata imaju maksimalan broj bodova a malo koji od njih je proveo cjeli rat u rovu.

Svemirac, prije nego što nešto napišete, provjerite istinitost priče.

svi policajci koji su bili u službi tokom domovinskog rata imaju maksimalan broj bodova

To nije točno.

a malo koji od njih je proveo cjeli rat u rovu.

Niti to nije točno.

 

Usput, tko je proveo cijeli rat u rovu?

Pa ljudi su se mijenjali na položajima i punktovima i ne vidim razloga da se pišu ovakve neprimjerene informacije.

Prisjetite se tko je prvi stao u obranu suvereniteta RH kada je bilo najveselije, kao i Bljeska i Oluje do kraja DR-a kada je također bilo veselo, kao i zapravo cijeli Domovinski rat, pogotovo u blizini okupiranih područja tako da usporedba o zaslugama između npr. HV-a i MUP-a nije primjerena.

 

I jedni i drugi su uglavnom su dali manje-više jednak doprinos u ratu (to se nikako ne može i ne bi trebalo uspoređivati).

 

Lijepe riječi o kumu.

2323ki3.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U globalu se slažem sa Mrljavcem, međutim istina je da ima nepravednosti ali uvijek ih je bilo i uvijek će ih biti, nigdar ni bilo da ni nekak bilo niti nigdar nebu da nam nekak nebu.

Ovo sa kumom neću komentirati, možda bi bilo najbolje da se bodovi odrede prema danu na prvoj liniji ali trebalo bi definirati što je to prva linija jer niti onda nećemo biti zadovoljni ako čistačica u gradu koji je bio granatiran dobije više bodova od specijalca ili pripadnika a brigade recimo iz Varaždina, koji je godišnje bio doma cca 3 mjeseca a ostatak je proveo u čiščenju terena i sl, a činjenica je da je bila sve vrijeme na prvoj crti iako je "samo" čistila bunker od stožera obrane. Da li je i ona borbeni sektor. Ima hrpa nedostataka u svim tim našim zakonima te stoga nalazimo i dosta onih koji su samo iskorisitli ono što im je zakon omogućio.

Tako i policijski službenici kao i personalci u vojarnama na dijelu gdje nije bilo granatiranja imaju prava da budu branitelji a što gledano u konačnici oni i jesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam di ste to vi mrljavac u mojem postu vidjeli sebe,ali sve što sam napisao je točno i nikoga nisam vrijeđao.

ono što onaj policajac kojega je spomenula udovica i ima 4600bodova

moj kum ima toliko a poroveo je rat u ZG.KAO PROMETNI POLICAJAC.

udovica je napisala da taj policajac ima 4.600bodova i možeš misliti koliko je bio u ratu.

ja sam samo skrenuo pozornost da ti bodovi ne znače da je taj policajac bio toliko u ratu jer bodovi sa ratom nemaju veze.

ali naravno da ste vi mrljavac uvjek u pravu i vaša je zadnja.ne mislim da sam pisao neprimjerene informacije nego upravo suprotno.

ljep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ovo je točno.

svi policajci koji su bili u službi tokom domovinskog rata imaju maksimalan broj bodova
a malo koji od njih je proveo cjeli rat u rovu.

:-D

 

A sebe sam prepoznao po tome što sam cijeli rat bio policajac u Osijeku na mjestima borbenih aktivnosti, a sam Osijek (nepokoreni grad) je bio koliko se sjećam i prva linija i zato sam dobio maksimalan broj bodova.

;-)

A na osnovi nečijih provjerenih ili neprovjerenih saznanja gdje su bili neki pojedinci, nije realno niti objektivno donositi prosudbu o zaslugama pojedinih postrojbi u DR-u (pogotovo MUP-a i HV-a, ZNG..) i više nemam namjeru oko te teme nepotrebno voditi raspravu.

 

Vratimo se na temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Znači ovo je točno.

svi policajci koji su bili u službi tokom domovinskog rata imaju maksimalan broj bodova
a malo koji od njih je proveo cjeli rat u rovu.

:-D

 

A sebe sam prepoznao po tome što sam cijeli rat bio u Osijeku, a Osijek (nepokoreni grad) je bio koliko se sjećam prva linija i zato sam dobio maksimalan broj bodova.

;-)

 

ne vidim gdje sam ja tu onda nešto krivo napisao kad sam spomenuo da je malo koji od njih proveo cjeli rat u rovu,tj.na prvoj crti bojišnice.

 

onaj u Vž,ZG,ST,RI....ima isti broj bodova kao i vi mrljavac,na to sam mislio kad sam rekao da je MALO KOJI ;-)

 

mislim da je vaša reakcija bila preburna i nedomjesna :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

on je bio u ratu, spomenuću samo neka imena ako netko od vas zna gdje su, Mošćenica, Kozibrod, Dragotinci, Hrvatska Kostajnica, itd, na početku rata kada su tamo bili strašni masakri civila, nije bitno. samo odgovor on je osuđen i bez obzira što nema primanja mora stvoriti novce ili ide u zatvor, a zahtje za mirovinu će podnijeti sada kad je dobio rvi. ratni put sve govori o svakome. samo je nepravda, tko će njemu dati mirovinu, pa on nije na ničijem teretu, niti na bolovanju, šta ih briga. oni su tako rješili neke branitelje, e tu je ljudi nepravda, ja sam samo spomenula bodove koji ukazuje na sve vojno redarstvene akcije i vrijeme koje je proveo doslovce na prvoj crti lijije, a policajac je bio poslije oluje. pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da bi se skupio maksimalan broj bodova, 4600 ili koliko već, trebalo je biti hrvatski policajac ili vojnik 1990. i 1991. godine, a to je u vrijeme kada je za to zaista trebalo imati m**a zato jer tada doista ništa nismo znali za razliku od 94. ili 95. godine. E u to vrijeme svaka čast i policajcu na slovenskoj granici koji je skinuo zupčanik. Osim toga, ja poznajem puno sadašnjih i bivših policajaca hrv. branitelja, ali vrlo malo koji "nisu vidjeli fronta". Ajde Ž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pomoć i kome se obaratiti?

 

Upravo sam pročitao Upute za podnošenje zahtjeva za financijsku pomoć Zaklade hrv. branitelja Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, gdje između ostalog stoji u jednoj natopnici da; -ako redoviti i ostali mjesečni prihodi po članu kućanstva podnositelja Zahtjeva iz prethodne kalendarske godine ne prelazi iznos 60% proračunske osnovice u R. H. (tj. trenutni iznos 1.995.60 kn po članu) znači ima pravo na financijsku pomoć.

Mislim da prilikom zahtjeva morate ispuniti Obrazac ZHB/P-2, Obrazac ZHP/P-4, i čekati odgovor.

Žao mi je čovjeka, jer prošao sam isto to ratište kao i on, a naročito što ga je i snašla sudbina rastavljenog. Rado bih dao još koji savjet, ali bojim se da ne znam niti jedan drugi. Nadodao bih i to, da bi ubrzo promjenio dr. opće prakse, te otišao kod nekog tko stvarno zna pomoći. Držim palčeve, s nadom da će vam se javiti netko tko zna kako pomoći. Pozdrav!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strašna sudba zadesi vašeg prijatelja.posebno onaj dio o neplačanju alimentacije.700 kuna je strašno velika alimentacija.pitam se samo kakav vam je to uopće otac i prijatelj.stvarno mi nije jasno.i taj otkaz o kojem pričate ?ja neznam(možda griješim)da je netko dobio otkaz u policiji iz razloga koji vi navodite.što uopće znači neraspoređen?vjerojatno tu postoje i neki veći razlozi za dobijanje otkaza.a posla draga udovice ima samo koliko je netko spreman prihvatiti se i građevine i koliko mu je stalo do vlastitog djeteta je druga stvar.i po meni svaka osoba koja ne plača alimentaciju je za tarabu.i tamo će sigurno otplatiti dugove vlastitom djetetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija