Jump to content

koliko???


ikee1101

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav dečki,

molim vas izračun za svog supruga...

 

HRVI 30% dijagnoza F 43.1. PTSP

čin: poručnik

status dragovoljca

radni staž: 17 godina

star 45 godina

na bolovanju 14 mjeseci....

 

...status HRVI dobio prvostup.rješenjem koje je otišlo na reviziju prije 6 mj......

...ovi ostali pojmovi su nam nepoznati: opća nesposobnost i ono što pišete npr. 50-50% rat-mir... ako nije teško da nam netko objasni....

Unaprijed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada suprug dobije drugostupanjsko riješenje onda će mu njegov liječnik o.p. napraviti (napisati)prijedlog za iku u hzmo.bit će pozvan kod vještaka i on će mu odrediti vrstu mirovine profesionalna ili opća) i omjer rat-mir u postotku.najniže je 20%rat-80%mir.omjer zavisi od liječničkih nalaza (duljina liječenja,hospitalizacije)a i od samog vještaka.poslije prvog vještačenja (ako bude 20% rat)nema puno panike već se ide dalje na pogoršanje stanja i povećanje postotka rata (i ili promjenu iz profesionalne u opću).pogledajte topić plp i povećanje (druga strana)i druge i shvatit ćete malo više ćete imati informacija.ono što neznate pitajte.sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...hvala ti buda1965... nocas sam bila na ovom forumu do 2 sata, malo sam posložila svu tu terminologiju... imati ću sigurno još koje pitanje, a sada bih molila ako prođe s ovim 20-80%, najnižim, kolika bi mu bila mirovina...

P.S. onaj obračun za djelatne i vojne osobe da li se odnosi i na mog supruga....hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

zamoli esada da ti izračuna približno.on ima tablicu za iz rač

E moj Esade daj molim te kada svi putevi vode na tvoju adresu evo jedno pismeno i od mene.Naime ja imam dg.F43.1 cro.Status HRVI imam 20% i to za sada sam dobio samo prvostupanjsko rješenje.Zahtjev za mirovinu sam predao prije nego sam ostvario invalidnost i bio sam na obradi te je moj spis proslijeđen pravnoj službi u mirovinskom u Sisku .Inaće sam HB 48 mj. uniforme.Sada i mene interesira koliko bih ja mogao imati mirovine ako je riješenje pozitivno ili bih možda morao dostaviti im i ovo rješenje iako je samo od PLP. :hvala: :neznam::svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod postupka umirovljenja nije obavezno čekati status hrvi. u slučaju kad se dobije rješenje statusa hrvi bilo kojeg oblika to rješenje se predaje u mirovinsko kao nadopuna predmeta. u slučaju kad je rješenje o mirovini gotovo onda se ide na obnovu postupka ( NE ŽALBA) kod obnove postupka predaje se i sva ostala i liječnička dokumentacija koja datira nakon datuma prve predaje dokumentacije u područnom uredu mirovinskog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje!

molim za savjet,ako može.koji bi bio prvi korak za ostvarenje bilo kakve mirovine?Branitelj sam 1992.god,imam 25 godina staža,43 g. života i već mi je dosta svega.Imam 43.1,2 psihotesta,2 ležanja,15 psihijatrijskih pregleda.

Čujem razne verzije,što bi po bilo potrebno prvo ostvariti.Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Seja je napisao:

...hvala ti buda1965... nocas sam bila na ovom forumu do 2 sata, malo sam posložila svu tu terminologiju... imati ću sigurno još koje pitanje, a sada bih molila ako prođe s ovim 20-80%, najnižim, kolika bi mu bila mirovina...

P.S. onaj obračun za djelatne i vojne osobe da li se odnosi i na mog supruga....hvala

 

 

 

Evo ja sam ti pokušao napraviti približan izračun (nedostaje dosta podataka) uz uvjet da dobije opću nesposobnost i omjer 20/80 (rat/mir) oko 3900,00 Kn

Sretno !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čuj ovo što si napisao "sve su to gluposti...." ne znam šta bi trebalo značiti, netko se potrudio napraviti nešto, uložio je svoje znanje i trud pa i ako baš nije 100 % opet je pokušao, a što si ti tako dobro napravio za ovu stranicu da tako nastupiš, i uopće jel te netko nešto pitao o tvojoj mirovini, ako ti se ovdje nesviđa lijepo stranicu zaobiđi....Ma već mi je pun k.... svih tih generala poslije bitke i znalaca koji ništa nisu napravili :zao::zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tomo73 je napisao:

sve su to gluposti i niti jedna tablica nije točna Bar meni

 

ja od 15.6.1991 dvo,dragovoljac,gardijska postrojba,hrvi,natporučnik 50% 50% profesionalna 3900kn

 

problem kod izračuna mirovine je civilni dio jer je skoro nemoguće izračunati ako nema dovoljno podataka o radnom odnosu.vojni dio bi trebao biti 99 % točan. u tvom slučaju vojni dio trebao bi iznositi 3.166,00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo danas stiglo konačno rješenje o mirovini, i mogu reći da je ova zadnja Esadova tablica ok, izračun se razlikuje u 50-60 Kn naravno na onoj tablici kada se dobije izračun treba još na tu cifru obračunat porez i eventualni prirez,znači nakon 18 mjeseci došlo je i to rješenje sad dalje kako bude :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija