Jump to content

Izmjera parcele


tintin

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Ja bih samo naveo primjer iz svoje prakse..

 

Naime nedavno sam kupio parcelu te je trebalo utvrditi međe zbog čega sam prvo iz katastra izvadio kopiju plana sa tom česticom te angažirao geodeta koji je izašao na teren te izvršio izmjeru čestice i označio međe.

Napravio je svoj papir kojega sam ja priložio svoj dokumentaciji za izradu projekta.

Geodet je tražio 3.500,00 kn (parcela 780m2), al smo se našli na 3.000,00 kn...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine dragi, geodet je napravio svoj dio posla i odredio među prema katastarskim kartama?

Međutim vaš susjed se nemora time služiti i kolce može bacit . Mjerodavan je samo sud koji će verificirati i donijeti rješenje o uređenju ili obnovi međe.

 

Moj je prijedlog.

 

Sa susjedom se pokušajte dogovoriti oko međe te ju obostrano označite kolcima.

Podnesite sudu zahtjev za uređenje međe.

Sud će donijeti Rješenje o posljednjem mirnom posjedu, što znači da je sud riješio dogovorno između vas i susjeda.

Rješenjem ćete biti sigurni i nijedna stranka neće imati pravo na žalbu na to rješenje.

Ukoliko vi tvrdite da je međa tu a susjed da je međa tam, sud će izaći na teren sa mjernikom -vještakom po službenoj dužnosti.

Tada će na osnovu vašeg i susjedovog kazivanja o međi, donijeti Rješenje po pravičnoj ocjeni suda, dakle kompromis koji odgovara vama i susjedu.

 

Ukoliko ste suglasni sa susjedom o postavljanju kolaca koje vam je mjernik postavio, svakako morate podnesti sudu zahtjev za uređenje međe, i on će riješiti kako sam to gore naveo.

Ukoliko se susjed ne slaže, bacili ste novce koje ste dali geometru.

 

Eto, good Luck

Mike

Blazze je napisao:

Ja bih samo naveo primjer iz svoje prakse..

 

Naime nedavno sam kupio parcelu te je trebalo utvrditi međe zbog čega sam prvo iz katastra izvadio kopiju plana sa tom česticom te angažirao geodeta koji je izašao na teren te izvršio izmjeru čestice i označio međe.

Napravio je svoj papir kojega sam ja priložio svoj dokumentaciji za izradu projekta.

Geodet je tražio 3.500,00 kn (parcela 780m2), al smo se našli na 3.000,00 kn...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpuno ste u pravu...

Zaboravio sam napomenuti kako sam ja zadnji kupio parcelu, i to od prvog susjeda, dok druga dva već imaju uređene okućnice, tako da sam samo potvrdio međe i povukao se još u svoje te digao zidić. Sa susjedima sam za sad ok i možda bih bio najsigurniji kada bi to još na sudu potvrdili, ali ako se situacija nije mjenjala i ako ona odgovara trenutnom, stvarnom, stanju u katastru mislim da to nije potrebno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Blazze je napisao:

ali ako se situacija nije mjenjala i ako ona odgovara trenutnom, stvarnom, stanju u katastru mislim da to nije potrebno...

 

Danas ste sa susjedom ovako, sutra možete biti onak, međutim vaša i njegova djeca danas-sutra tko zna...jedino vam je Sud bog i batina.

Vjerujte iz mog je iskustva proizašao ovaj odgovor.

Jer nikom nemojte sve vjerovati.

Good Luck

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija