Jump to content

Protuzakonito primanje obiteljske mirovine nakon 26


avalon

Preporučene objave

Kao student imao sam pravo primati mirovinu po osnovi preminulog roditelja za vrijeme redovnog školovanja do 26 godine. Iako sam navršio 26 idućih godinu dana nastavili su slati mirovinu i sad potražuju te novce nazad zajedno sa svim kamatama. Pretpostavljam da sam ih trebao obavijestiti da nemam pravo na daljnje primanje mirovine.

 

Molim vas za pomoć jer se bliži trenutak kad bi trebao završiti na sudu a ne znam koje su mi pravne mogućnosti. Da li dolazi u obzir oslobođenje od plaćanja kao osobe bez primanja? Da li dolazi u obzir obročna otplata?

 

U slučaju da mi bude naložena isplata mogu li umjesto plaćanja ići u zatvor dobrovoljno i po kojem zakonu to ide?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po završetku redovitog školovanja bio si dužan obavjestiti HZMO o prestanku školovanja.

Predpostavljam da je tužitelj HZMO

Otpis duga mislim da nije moguć.Nakon pravomočne presude vrijeme potrebno za zastaru je 10 godina ?Zaposlit češ se i ovrhom će ti sijesti na plaću ili imovinu.

Obročnu otplatu dogovori s HZMO.Mislim da je moguče.

Djeca poginulih hrvatskih braniteja,primaju mirovinu i godinu dana nakon završetka redovitog školovanja,ako su nezaposleni.

Čini mi se da sam na ovom forumu pročitao da se isto odnosi i za uzdržavanje dijece,alimentacija,pa moguče i zvoj slučaj.

potrazi zakone i prouči,pa odluči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija