Jump to content

pomozite


deontolog

Preporučene objave

Dobar dan! Imam pitanje u vezi jedne nekretnine- radi se o zemljištu.Prije 25 godina moj je otac kupio zemljište od jednog gospodina. Prilikom kupnje zemljišta moj je otac u potpunosti isplatio zatraženu kupovinu. Zemljište je dugo vremena bilo nedirnuto ( nikakvi radovi- zapušteno ). Prije nekoliko mjeseci smo utvrdili da određena osoba gradi objekt na tom zemljištu. Važno je napomenuti da je moj otac prilikom kupnje nije izvršio prijepis. Bivši vlasnik je umro ,a isto tako i odvjetnik. Bivši vlasnik ima dva sina koja su bili prisutni kada je moj otac predao novce prilikom kupnje. Što učiniti? Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Valjda je otac napravio neku ispravu, kupoprodajni ugovor kad je čovjeku platio.

 

ako ne postoji nikakva isprava, zamolite njegove sinove da pokrenu ostavinu i da onda vi s njima sklopite kupoproadajni ugovor, platite porez i upišete se u zk.

 

vlasnik bi u roku mjesec dana trebao potjerati onog tko mu smeta u posjedu, ali vlasnička tužba ne zastarijeva, i kad budete imali vlasnički list, uvijek možete pokrenuti vlasničku tužbu.

 

oprostite na izražavanju, nisam pravnik, sve znam onako usput radeći sa nekretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bravo..ovako bi odgovorio i svaki pravnik. osim možda još jedna sitnica, provjeriti stanje u katastru, da nije slučajno upisan čovjek u katastar...pa ako je onda postoji i mogućnost utvrđivati vlasništvo tužbom - dosjelošću, ako sinovi neće provodit ostavinski postupak. a kasnije tek....ići na smetanje posjeda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se ja malo umiješam.

ukoliko nije postojao nikakav kupoprodajni mUgovor onda nije ni moglo biti izmjene vlasništva nad tom nekretninom.

Najbolje vam je otići u gruntovnicu i pogledat pod tom česticom tko je vlasnik?

 

Možda postoji u katastru vanknjižni vlasnik ukoliko je postojao Ugovor ali nijke proveden u zemljišnim knjigama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija