Jump to content

imati ptsp biti na bolovanju a raditi na crno, kome se obratiti


biljana1972os

Preporučene objave

molim savjet

 

Molim za savjet ako itko mi može dati. Moj ex muž je na skrbi i ide na invalidske komisije da bi si osigurao vojnu mirovinu, dakle prima 2300 kn, a uz to radi i na crno. Da li se to smije ili ne, a ako ne kome se obratiti jer to nije u redu. Za kčerku daje minimalnu alimentaciju a sada je i pokrenuo postupak za skrb, želi mi oduzeti dijete. Zvala sam mirovinsko i zdravstveno, uputili su me na inspekciju rada, na medicinu rada,kontrolu bolovanja, iskreno rečeno nikoga to ne zanima. Dakle, ispada da je ovo država gdje se može raditi što se želi i da za to nitko ne bude sankcioniran. Verbalno mi se prijeti i maltretira ni to nikoga ne zanima, sve dok nema fizičkog napada. Pitanje pa kome se obični građanin može obratiti. Centar za socijelnu rad također ne poduzima nikakve mjere, osim što smo bili na psihološkom testu a nalaze nismo dobili, barem ne ja. Ja kada radim sezonski da bi mi pričuvao kčerkicu od mene traži ogroman iznos, da plaćam za dijete sve i svašta i to bi trebalo biti normalno, ako ne platim prijetnja oduzimanjem djeteta iako unatoč ogromnom iznosu ipak mi je dok sam bila na sezonskom radu podnio bez moga znanja zahtijev za skrb, dala mu moj auto da može dijete voziti u školu, plaćala gorivo da bi mi na kraju uništio auto, jednostavno mogu ga baciti u smeće. Kome se obrati vezano za sve ovo u globalu ili parcijalno. Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospođo, ne može Vam bivši suprug oduzeti dijete, niti tražiti, niti dobiti skrb nad njim; skrbnici ste mu oboje, i u braku, i nakon rastave braka; dijete se nakon rastave braka dodjeljuje jednom od roditelja tek na zajednički život i brigu. pronađite na internetu obiteljski zakon i pročitajte ga kako bi se upoznali sa svojim pravima i pravima Vašeg djeteta, a pročitajte i teme unutar obiteljskog podforuma. što se tiče ptsp-a i bolovanja, na žalost, ne znam ništa što bi Vam bilo od koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U neodumici na žalost obratila sam sve svima od navedenih u tvojoj poruci, pa čak i više od toga, ali jednostavno nitko ne želi se pomaknuti nego te prebacuju od jednih do drugih. Inače željela sam studirati pravo, ali kada vidim našu pravnu državu, bolje što nisam, jer bi me to izludilo.......... na žalost. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

biljana1972os je napisao:

molim savjet

 

Molim za savjet ako itko mi može dati. Moj ex muž je na skrbi i ide na invalidske komisije da bi si osigurao vojnu mirovinu, dakle prima 2300 kn, a uz to radi i na crno. Za kčerku daje minimalnu alimentaciju a sada je i pokrenuo postupak za skrb, želi mi oduzeti dijete..

 

Pa neka čovijek radi. To crkavice od mirovine sigurno neće biti dostatno da pokrije troškove uzdržavanja školovanja kčeri i da pokrije ostale životne troškove.

 

Mislim 2300 kuna ?! Daj pustite čovjeka da radi pa makar i na crno jer mora , ponavljam mora zaraditi još koju kunu, a vjerujem i on je toga svjestan.

 

Pa bolje da se okupira nečime i da zaradi još koju kunu sa strane ( kada mu država nije dala veću mirovinu ) nego da ne daj Bože digne ruku na sebe. E onda nitko od toga neće imati koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

biljana1972os je napisao:

U neodumici na žalost obratila sam sve svima od navedenih u tvojoj poruci, pa čak i više od toga, ali jednostavno nitko ne želi se pomaknuti nego te prebacuju od jednih do drugih. Inače željela sam studirati pravo, ali kada vidim našu pravnu državu, bolje što nisam, jer bi me to izludilo.......... na žalost. Pozdrav

 

Biljana, jesi se obratila dopisima i te urudžbirala? To je jedini eventualni način.

 

U pogledu ovoga što kolege forumaši pišu - da, nek čovjek radi, nek zarađuje kako bilo, 2400 je suma s kojom se ne može ništa - ok, slažem se, takvo je vrijeme.

 

Ali, očigledno ste ispustili iz vida da čovjek želi oduzeti dijete s majčine primarne skrbi putem popravljanja financijske situacije nezakonitim putem.

 

Biljana se toga boji, vjerujem da ju inače ne bi smetalo što bivši suprug radi na crno.

 

Ako sam što krivo shvatila, ispričavam se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u_nedoumici je napisao:

biljana1972os je napisao:

Ali, očigledno ste ispustili iz vida da čovjek želi oduzeti dijete s majčine primarne skrbi putem popravljanja financijske situacije nezakonitim putem.

 

Biljana se toga boji, vjerujem da ju inače ne bi smetalo što bivši suprug radi na crno.

 

Ako sam što krivo shvatila, ispričavam se.

 

Pa to što zaradi na crno ne ulazi u nikakva eventualna prikazivanja o primanjima vezano za skrbništvo nad djetetom, jer radi na crno i nigdje ta primanja kao takva nisu evidentirana. Samo njegova mirovina ulazi u prikazivanja.

 

Taj rad jedino može pripomoći da se djetetu pruži malo više u financijskom pogledu, a ako je gospođi ( a vjerujem da je ) stalo da njezino djete ima dobru financijsku pozadinu, od oca i majke a što je i dužnost roditelja ne vidim zašto bi joj smetalo to što on radi na crno.

 

Ponavljam po mom mišljenju to bi trebalo biti dobro za sve .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Ponavljam po mom mišljenju to bi trebalo biti dobro za sve .

 

Pa to bi trebalo biti dobro za sve, ali nekako, nažalost, ipak nije. Cjelokupno ponašanje bivšeg supruga Biljaninog, opisano u prvom postu, na to ukazuje. Da ima poštene namjere ne bi dijete sudski tražio na primarnu skrb (što bi za dijete bio stres), već bi plaćao veću alimentaciu, a i oko toga radi probleme. Naslućujem da mu nije toliko do djeteta koliko do "osvete" i zagorčavanja života Biljani, a zašto - to on zna.

Po mome mišljenju, nije dobar kandidat za primarnu skrb, pa da bi se to spriječilo - u cilju stvarne dobrobiti djeteta - možda i nije loša ideja raskrinkati njegove nezakonite djelatnosti i diskreditirati ga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravo je svakog roditelja, bez obzira na spol, da ukoliko smatra da bi djetetu bilo bolje s njim, traži od suda da mu dodjeli dijete na zajednički život i skrb, a posao je Centra da utvrdi što je za dijete najbolje. zašto bi za dijete bilo šok ako bi živjelo kod oca? što je nečasno u namjeri oca da živi sa svojim djetetom?

biljana, pročitajte obiteljski zakon, upoznajte se sa svojim pravima i pravima svoga djeteta, ali i pravima Vašeg supruga. uzmite komad papira i zapišite sve razloge zbog kojih smatrate da je za dijete bolje da bude s Vama. zapišite sve ono što ste o suprugu iznjeli ovdje. nastupajte smireno i argumentirano, bilo na sudu, bilo na Centru. nemojte ga blatiti, nemojte dozvoliti da Vas uvuče u svađu. ono što Vaš suprug priča i radi dio je brakorazvodnog folklora i nemojte dozvoliti da Vas zastraši i izludi, jer zastrašeni i iznervirani igrate njegovu igru i time je njegov cilj postignut...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija