Jump to content

izmjene ZPP-a


Baby_

Preporučene objave

Poštovani kolege, evo bliži se dan mog izlaska na ispit...na stranicama sam pročitala da profesori počinju pitati po izmjenama ZPP-a, pa me hvata panika jer baš i nemam koncentracije uspoređivati novi/stari ZPP.

Čula sam (ali nisam bila bila u mogućnosti prisustvovati) da su odvjetničke komore imale predavanja na tu temu, pa molim kolege koji su bile na predavanjima da izmjene/usporedbe ZPP-a objave na stranicama legalisa ili ako se nađe neka dobra duša koja je već sama izvršila usporedbu da učini isto.

 

Hvala unaprijed!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imas dosta izmjena sto sitnih sto većih. Mene je pitao Jug od izmjena Sporove male vrijednosti da je po novom 10 000 kn spor male vrijednosti, taj postupak se dosta promjenio.

 

Onda naravno o reviziji izmjene, i pričali smo o VPSu da se sad ako stranke ili sud ne odredi vrijednost predmeta spora presumira da je VPS 50 000 kn.

 

Po novom je dopuštena izvanredna revizija kod sporova male vrijednosti, smetanja posjeda...

 

Mi smo više o tome razgovarali nego sto je ispitivao i rekao je da nam oprasta...opet i da jednom pročitaš prčišćeni tekst ostat će ti puno u glavi da nisi baš totalno neupućen.

 

Isplati se kupit od Novog Informatora pročišćeni tekst, to ti kosta nekih 60 kuna.

 

U svakom slučaju mene je Jug iznenadio, bio mi je bolna točka na kraju s njim ispalo sve ok.

 

Toliko se mogu sjetit za sad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

dragi kolege i kolegice,

molila bih nekoga ako zna da ukratko objasni izmjene ZPP-a koje su stupile na snagu 01.10.2008. godine, konkretno reviziju, obzirom u izjenama i dalje stoji vps od 100.000,oo kn, a na legalisu sam proćitala komentar jednoga kolega kako je vps od 100.000,00 kn u izmjenama ukinut, dok u predmetnim izmjenama stoji vps od 100.000,oo kn, pa me to zbunjuje.

Obzirom se u izmjenama ne spominje revizija u trgovačkim sporovima (članak brisan), da li to znači da se ona u trgovačkim sporovima može podnijeti uvijek bez obzira na vps?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

letizia je napisao:

trgovački sporovi - sigurno 100.000.- slušala sam na ispitu, drugo, nemam vremena pisati

 

hvala kolegice na informaciji, ugodno učenje i svakako prolaz na ispitu ti želim.

 

Nadam se da će netko od kolega odgovoriti na moje pitanje do kraja, mislim da nam je to svima važno i da većina ima dvojbi po pitanju toga.

 

Unaprijed se zahvaljujem,

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zombie je napisao:

e i ja isto ovo ne razumijem..nađoh i ja po pitanjima da je netko odgovorio da je 100.000kn.. zar nije 100.000 kn da se predmnijeva ako nije određen ili nešto sl? a što je s onim od 500.000 kn? veze nemam...hitno odgovor....rok se bliži.... :place::-?

 

da li si našao odgovor da je vps za reviziju za trgovačke sporove 100.000,00 kn?

 

Od kuda bi to proizlazilo kad je članak 497. ZPP-a koji je propisivao vps od 500.000,00 kn ukinut odlukom ustavnog suda a u izmjenama se u poglavlju postupci pred trgovačkim sudovima ne spominje ništa o vps-u za reviziju?

 

Pročišćeni tekst ZPP-a isto tako ne sadrži čl.497 već je napisano da je ukinut.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolega Jazavchar, može biti da je tako, ima logike, ali nismo sto % sigurni. Molim te reci mi da li treba učiti iz izmjena ZPP-a glavu 33-u, iliti "Europski parnični postupci"???????

Nadam se da ćeš mi dati negativan odgovor. :-D

Da li možda netko zna da li to imaju običaj pitati?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da ne, slušala sam juga pitao je reviziju i sporove male vrijednosti, a kad sam slušala vičića u 9. mj rekao je da će od listopada pitati izmjene i to dostavu, reviziju i sporove male vrijednosti.

 

 

iDR je napisao:

Hvala kolega Jazavchar, može biti da je tako, ima logike, ali nismo sto % sigurni. Molim te reci mi da li treba učiti iz izmjena ZPP-a glavu 33-u, iliti "Europski parnični postupci"???????

Nadam se da ćeš mi dati negativan odgovor. :-D

Da li možda netko zna da li to imaju običaj pitati?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dbr je u pravu što se tiče posjeda!

Ajde ljudi recite po čemu učite trgovačko molim vas! Vidjela sam da je Crnic bacio neku curu pa mi je dišlo slabo. Još malo pa ga počinjem učiti a ne znam po čemu ću, neki govore ztd, neki skipta. Ako imate neku dobru skriptu pošaljite na ndjurovic79@gmail.com. Unaprijed hvala! Inače, još sa faksa imam averziju prema trgovačkom pravu, pa me već hvata mala snaga ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

šaljem ti skriptu iz trgovačkog koja doduše ima stari ZTD, ali ima vrijednosne papire, stečaj, pomorsko...

 

izmjene ZTDa nisu velike, pa nije problem

samo obrati pažnju da sad DD može statutom birati hoće li za tijela imati skupštinu, nadzorni odbor i upravu ili skupštinu, upravni odbor i izvršne direktore

i da osnivač DOO može preuzeti više udjela (a ne kao prije samo 1)

mislim da ostale izmjene nemaju neku važnost za ispit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija