Jump to content

HVO mirovina(crkavica)


Zmaj

Preporučene objave

Pitao bih ako netko zna po kojim tabelama se obracunava mirovina za r.v.invalide HVO.Prije neki dan je moj rodjak dobio rijesenje od HZZMO u kojem pise da je dobio je od g.Taborskog 40%rat60%mir(momak je bio tesko ranjen u posavini i 93god. podsredstvom nase emigracije odlazi u ameriku na ugradnju umjetnog kuka,pa me cudi kako je tako malo dobio za tako veliku ozlijedu)u rijesenju mu pise da ce primati za taj omjer 1580kn.plus u BiH 230kn.invalidnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DeniD je napisao:

A koliko ono dobijamo mi od Bosne koji smo osim u Hrvatskoj, ranjeni i u Bosni? Pametnom dosta.

 

 

kaj si sad ti napisal seljačino nepodojena.

kad moram bit tak prost...iznervira me budala sa ovakvim postovima.razlika između HVO-a i HV-a nije ni postojala,svima je glavno zapovjedništvo bilo u MORH-u.

na žalost dečki koji su bili u HVO-u na kraju su diskriminirani u odnosu na nas koji smo bili u HV-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zmaj je napisao:

...

Pitao bih ako netko zna po kojim tabelama se obracunava mirovina za r.v.invalide HVO....

Po istim tabelama (zakoni, uredbe, pravilnici...) po kojima i ostale osobe ostvaruju prava iz mirovinskog osiguranja u RH. Ne bih sada navodio sve te "tabele" iz čisto praktičnih razloga (prostor, vrijeme,...). Nadam se da ste to pitali i da je odgovor usmjeren prema pitanju. Ako niste to pitali predlažem da budete konkretniji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ću ti pokušati objasniti, kao što ti je rakao Đuro po istim tabelama, i to je OK.

 

Omjer koji je dobio (neću da ulazim u to je li malo ili ne obzirom na stanje) dakle 40% vojni i 60% civilni dio.

E sada kompletni iznos koji mu je izraćunat je za taj vojni dio 40% i to je to (znači puni iznos čina ili dužnost i 40% od toga). Civilnio dio tih 60% pripadnicima HVO-a se ne obračunava osim ako imaju staža u RH-a i tada se obraćunava.

Ako misli da je crkavica neka se žali (ako nije kasno) ili da ide na obnovu postukpa. ja toliko, pa neka se nađe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Arci je napisao:

...

Ako misli da je crkavica neka se žali (ako nije kasno) ili da ide na obnovu postukpa. ja toliko, pa neka se nađe.

 

Žalba samo ako ima osnove za nju (razlog i navod...) jer impresije ne prolaze kod HZMO-a ! Dilema žalba ili obnova na forumu je obrađena x puta, ali bih skrenuo pozornost na jedan od zaključaka (tema i rasparava...) sa savjetovanja - seminara ovlaštenih vještaka: pravilno ocjenjivati što je pogoršanje i kako na njega utječe starenje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija