Jump to content

Šta mogu očekivat od obnove postupka


taba

Preporučene objave

Molim da mi neko pomogne

Zanima me dali mi nešto znači obnova postupka ,moj slučaj je ovakav Hv 6.91-11. 2006 umirovljen po točci 11. čin nadnarenika , kad su papiri bili kod gospodina na komisiji dobio 30 vojno 70 civ (komisija mirovinskog procjenila 100% opča nesposobnost) s tim da tad nisam imao HRVI koji sam dobio nakon komisije 30% HRVI (spadam u skupinu branitelj dragovoljac), Dobio rješenje na 2900kn , Od te komisije do danas obavio 3 bol.liječenja bez pomaka nabolje stalne kontrole stim da mi na zadnjem psihološkom testiranju stanje se pogoršalo šta mogu očekivati od obnove postupka i kome da se obratim za pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za prijatelja. Išao je na obnovu postupka,nakon što je dobio povećanje invalidnosti sa 20 na 30 posto za stalno.Predao sve papiree po propisu na mirovinsko. Spis se malo kretao od jednog do drugog da bi zablokirao već 3 mjeseca kod jednog referenta.I nakon pozivanja dotičnog ništa se nije pokrenulo.Samo je taj referent rekao da on ima zakonski rok 6 mjeseci i na tom je ostalo.Prijatelj je zaista u banani a spis nije ni krenuo iz Siska za Zagreb.Pitanje ,dali neko zna mora li to tako dugo trjati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas mi pravnica iz HZMO-a u mihanovićevij kaže:

ako vam je utvrđena prof. mirovina ( 100%) usljed rata

i ako ste sad na obnovi postupka dobili opću (50-50) rat - mir, u samom rješenju koje još niste dobili će vam pisati

da vam u ISPLATI ostaje povoljniji iznos profesionalne

100% koja je veća od opće 50 - 50, rat - mir.

pozdrav

ima li komentara ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

borovina je napisao:

danas mi pravnica iz HZMO-a u mihanovićevij kaže:

ako vam je utvrđena prof. mirovina ( 100%) usljed rata

i ako ste sad na obnovi postupka dobili opću (50-50) rat - mir, u samom rješenju koje još niste dobili će vam pisati

da vam u ISPLATI ostaje povoljniji iznos profesionalne

100% koja je veća od opće 50 - 50, rat - mir.

pozdrav

ima li komentara ?

 

Oprez s takvim mišljenjem:

- po osnovi postupka rješenje ne donosi Mihanovićeva već PS kojoj "pripadate", a iz Središnje će rješavati po možebitnoj žalbi...

- pokretanjem obnove vi ste podnijeli zahtjev za određenjem novog prava (promjena stanja, ...) dakle to nije po službenoj dužnosti ( po zakonu, prevođenje i sl...), drugim rječima nitko vas nije vukao za jezik odnosno tjerao da to radite ...

- ne ostvarujete prava po općem propisu već povlaštenu - po posebnom propisu

- ZOPHBDR ne poznaje u takvim slučajevima institut što je povoljnije ..

 

Nadam se da će teta biti u pravu, ali ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija