Jump to content

Dilema


fveliki

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Molio bi vas za pomoć.ja sam Hrvatski Branitelj,od 2006 godine sam nezaposlen,u međuvremenu sam se razbolio.(nebi sad u detalje).

Po zanimanju sam vozač ali su mi oduzeli profesionalne kategorije (C,D,E) a "B" su mi dali na 1 godinu.

Bio sam u tvrtkovoj i gospođa na izračunu mi je rekla da imam dobar prosjek za izračun invalidske mirovine( mogla bi biti i veća od najniže mirovine po zakonu o braniteljima).

Doktor iz ministarstva Branitelja mi je rekao da prilikom predavanja zahtjeva za komisiju priložim potvrdu o statusu Branitelja,pa me sad zanima na koji način se izračunava invalidska mirovina u mom slučaju.

Hvala

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako pristupiš na invalidsku komisiju radi umirovljenja možeš dobiti invalidsku mirovinu zbog profesionalne bolesti (niža)i opća nesposobnost (viša mirovina).vještak određuje kakvu mirovinu dobivaš.većina dobiva profesionalnu.za rvi si zakasnio.da bi dobio braniteljsku (a mlađi si od 65 g.)vještak ti mora dati opću mirovinu i stoga što si branitelj automatski dobivaš zagarantiranu braniteljsku.da bi imao veću mirovinu od braniteljske za 13,5 godina staža mora biti jako jako velika plaća.za opću mirovinu sa 40 god staža osnovica je 1850 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

.da bi imao veću mirovinu od braniteljske za 13,5 godina staža mora biti jako jako velika plaća.za opću mirovinu sa 40 god staža osnovica je 1850 kn.

 

Ja nisam imao veliku plaću ( policijska prosjećna oko 4300 kuna mi se vrtilo ), radio sam imao sam 13,5 godina efektivnog radnog staža prilikom odlaska u mirovinu .

Dobio sam profesionalnu nesposobnost bez rvi-a ( bio u tijeku ) 30 % rat - 70 % ostalo, čin nadnarednika, mirovina 2973 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fveliki je napisao:

Poštovanje,

 

Molio bi vas za pomoć.ja sam Hrvatski Branitelj,od 2006 godine sam nezaposlen,u međuvremenu sam se razbolio.(nebi sad u detalje).

Po zanimanju sam vozač ali su mi oduzeli profesionalne kategorije (C,D,E) a "B" su mi dali na 1 godinu.

Bio sam u tvrtkovoj i gospođa na izračunu mi je rekla da imam dobar prosjek za izračun invalidske mirovine( mogla bi biti i veća od najniže mirovine po zakonu o braniteljima).

Doktor iz ministarstva Branitelja mi je rekao da prilikom predavanja zahtjeva za komisiju priložim potvrdu o statusu Branitelja,pa me sad zanima na koji način se izračunava invalidska mirovina u mom slučaju.

Hvala

:-?

 

javi se izabranom liječniku i neka ti pripremi dokumentaciju za mirovinu po zophb. ti u međuvremenu pripremi potvrde o dragovoljcu, hrvatskom branitelju i potvrdu ako si bio pripadnik gardijske ili specijalne mup.

na osnovu liječničke i druge dokumentacije područni vještak će odreditida li se radi o općoj ili profesionalnoj nesposobnosti i u kojem omjeru vojno-civilno i to šalje u zg.

ako želiš možeš se javiti i pravniku za pomoć koji postoji u svakom područnom uredu i koji će ti savjetovati povoljniju mirovinu. mirovinski ti može napraviti i izračun mirovine, mislim da se plaća 100 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija