Jump to content

šta dalje


plperano

Preporučene objave

plperano je napisao:

gdje moram podnesti zahtjev za 100% bolovanje sory na zoloftu sam

 

Zahtjev se šalje osobno u područnu službu HZZO ( barem sam ja tako napravio , dok sam još radio u MUP-u )

 

Da bi mi HZZO odobrio 100 % bolovanje priznato kao posljedicu oboljenja u sudjelovanju u Domovinskom ratu trebao sam im osim sve medicinske dokumentacije na osnovu koje bolesti tražim 100 % bolovanje ( u mom sluzčaju ptsp 2006 godine tražio 100 % bolovanje ) dostaviti i:; ( po njihovom zahtjevu ) ;:

 

1.- prvostupanjsko riješenje MUP-ove zdravstvene komisije iz Šaredgradske iz kojeg je rješenja vidljivo i u kojemu mi je bilo priznato oboljenje koje sam " zaradio " kao posljedicu obavljanja službe tijekom Domovinskog rata i u kojem riješenju sam proglašen nesposobnim za policajca ili

 

2.- drugostupanjsko rješenje o priznatom statusu HRVI-a.

 

Pošto još nisam imao ovo pod točkom br.2 ( riješavanje je bilo u tijeku ) ja sam im dostavio ovo pod točkom br. 1 i dobio sam rješenje od HZZO o 100% priznatom bolovanju i sve zaostatke od bolovanja unatrag 8 mjeseci dok nisam primao 100 % bolovanje a bio sam neprekidno na bolovanju poradi iste šifre bolesti.

 

Pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

plperano je napisao:

15.12 2008 idem na psiho testiranje, zanima me kakvo je to testiranje i što mogu oni tu otkriti.

 

Pretpostavljam da je to psihotestiranje vezano za ptsp.

Ako je onda je to dosta dugačko testiranje, otprilike osobno sam bio na testiranju zadnji puta početkom ove godine. Testiranje traje otprilike oko 3 sata. Sastoji se od razgovora sa psihologom i riješavanja testova koji testovi ukupno imaju preko 600 pitanja ( toćan broj ne znam ). Iz tog testiranja psiholog donosi svoj nalaz i mišljenje o vašem zdravstvenom stanju ( znači može se otkriti vaše trenutno psihičko stanje ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da ja isto postavim pitanje u svezi tog psihološkog testiranja da ne otvaram novu temu.

Zanima me kolika je u biti uloga i važnost tog psihološkog testiranja? Ja sam na tom testiranju bio jedan jedini put i to 2001. godine kad sam se prvi put javio u Nacionalni centar za psihotraumu u Dubravi. Od tada sam imao samo redovne kontrole, dvije hospitalizacije i izvanredne odlaske na hitnu ili u Centar za krizna stanja kad mi je bilo jako loše. Niti jedan od doktora kod kojih sam bio primljen u tim situacijama nisu zatražili da se ponovo podvrgnem psihološkom testiranju, već su uvijek konstatirali ono stanje u kakvom sam tada bio, a jednom sam prilikom pitao i svog psihijatra trebam li ponovo ići na testiranje, čovjek je rekao da za to više nema potrebe.

U mnogim postovima do sada sam pročitao na pr. od Mrljavca da se na to testiranje treba ići barem jednom godišnje i da je to jako važno za na pr. obnovu postupka ili vještačenja za status HRVI, pa me zanima uloga i važnost tog testiranja.

Inače imam status HRVI 30% privremeno (bio sam dva puta na povjerenstvima s tim da sam prve godine imao 20%, a druge sam i to nakon žalbe dobio 30%).

Isto tako sam u invalidskoj mirovini s prof. nesposobnošću 50:50% rat-mir i spremam se (doduše već jedno godinu dana) na obnovu postupka, jer sam do sada bio samo jednom, tj. prvi i zadnji put na vještačenju u HZMO u lipnju 2006. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

plperano je napisao:

uz sve te šifre i bolesti stigli su mi papiri sa Šalate gdje sam liječen nakon UNE , dijagnoza psoriazis vulgaris L40 reakcija na stres liječen 3mj , dali da predajem i te papire ili je dovoljno i ovo što imam a to je KOMA i dobra vijest u 5mj 2009 odlazi Taborski a mijenja ga doktorica iz nove bolnice

 

ako može ubuduće bez tih kratica, što ti je to UNE.

najbolje je predati svu dokumentaciju jer je ionako zavedena u liječničkom kartonu a kod vještaka se naravno nećeš žaliti na bolesti ili ozljede koje su nastale izvan okolnosti domovinskog rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nema frke nisam ništ loše mislio a i pisanje pod ter

apijom me ubija :palac: E još me nešto zanima od svoje 18g sam u vojsci u radnoj knjigi nemam radnog staža civilnog do2003g , bio sam kod sebe tražio zahtjev za priznavanje HRVI a kaže prošao rok ništa od toga . Zanima me gdje mogu u ZG podnijeti zahtjev .I sva obiljena su posljedica DR :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plperano je napisao:

ma nema frke nisam ništ loše mislio a i pisanje pod ter

apijom me ubija :palac: E još me nešto zanima od svoje 18g sam u vojsci u radnoj knjigi nemam radnog staža civilnog do2003g , bio sam kod sebe tražio zahtjev za priznavanje HRVI a kaže prošao rok ništa od toga . Zanima me gdje mogu u ZG podnijeti zahtjev .I sva obiljena su posljedica DR :place:

 

Zahtjev se podnosi u područnom vojnom uredu. Od njih se počinje. Bez obzira što je prošao rok može se podnjeti zahtjev ali će se dobiti odbijenica jer je prošao zakonski rok ( 31.12.2005. ) a u istoj i pouka o pravnom lijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plperano je napisao:

da bio sam u područnom uredu ali mi seljačina koja radi tamo rekao prošao rok , a ja nema veze dajte da to napravim ali nije htio i šta da ja mu radim da ga opalim šakom :-D

 

Na urudžbeni predati zahtjev, oni ga moraju zaprimiti i moraju na njega odgovoriti. Neka napismeno kažu da je rok prošao , a napismeno će reći ako se napismeno i zatraži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija