Jump to content

Ozljeda na radu!


zigizagi

Preporučene objave

pozdrav svima :mase2:

novi sam ovdje pa se nadam da nije bed sto sam otvorio novi topic.ovako prije par mjeseci sam imao ozljedu na radu pri kojoj sam ostao bez gotovo pola palca.ozljeda se desila pri radu na stroju.pozvana je policija,inspektor.stroj je bio neispravan,ali smo morali tako raditi.potvrdeno je sa strane inspektora da je krivnja na firmi.sve sto je potrebno je poduzeto tako da sam svu dokumentaciju predao svom advokatu koji se bavi iskljucivo sa time.on potrazuje odstetu od osiguranja.mene zanima da li mogu nakon sto dobijem odstetu od osiguranja mogu tuziti i firmu.zanimaju me mogucnosti u takvom slucaju.tuzio bi ih samo u slucaju da mi na neki nacin ne olaksaju posao posto vidim sam po sebi da dugo vremena necu biti sposoban raditi sve kao i prije.jos jedno pitanje...doktor koji je zaduzen za ozljede na radu me nakon 2 mj skinuo sa bolovanja sa rijecima da sam dosta odmarao???nakon toga sam se javio svome ljecniku i zatrazio da me posalje kirurgu jer mi prst jos otice i trpim bolove.nisam bio na nikakvim terapijama jer mi taj doktor kaze da nisu potrebene tako da sam trenutno na normalnom bolovanju zbog stresa od nesrece cime sam izgubio 100% bolovanje.od pocetka sam posjecivao psihijatra zbog stresa.sta napraviti u takvom slucaju u vezi ljecenja?

hvala :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odgovori na tvoja pitanja su potvrdni.kazem nemam namjeru tuziti firmu,ali me zanimaju sve mogucnosti.firma je vec dobila neku kaznu zbog nepravilnosti nakon te moje nezgode.vise me zanima to sa ljecenjem jer me taj jedan doktor zakinuo za tih 100% placenog bolovanja.slj.tjedan idem kod kirurga pa cu nakon toga nesto poduzeti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zato sam i sam pitao da me doktor posalje kod kirurga,a za par dana idem na komisiju.uglavnom necu tako lako odustati jer kao prvo prst me jos boli i otice,a kao drugo nakon pretrpljernog soka od gubitka prsta sada me sokiraju doktori i njihovo nerazumjevanje.naravno ne svi vec pojedini doktori.hvala na odgovorima pa se cujemo opet kad dode do promjena.pozz :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da nemam uvid u dokumentaciju (prijava ozljede s popratnom med.dokumentacijom,zapisnik inspektora)ne mogu mnogo pomoći međutim ako je uzrok ozljede na radu neprimjena osnovnih pravila zaštite na radu (neispravan stroj)tada svakako postoji osnova za tužbu za naknadu štete. Prije svega savjetujem razgovor sa stručnjakom zaštite na radu u društvu ili ovlaštenom pravnom osobom koja za društvo vodi poslove zaštite na radu. Oni bi trebali biti obaviješteni o svakoj ozljedi u društvu pa tako i Vašoj i upućeni u postojeće stanje zaštite na radu kod poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala ergo i prekaljeni na savjetima :palac:

posjetio kirurga koji mi je pripisao fiz.terapiju.kad sam se obratio doktoru za ozljede na radu nije htio ni cuti za terapiju i bolovanje.spomenuvsi da cu pisati ministru zdravstva,ministarstvu zdravstva,da cu pozvati novinare i koga god mogu te da zelim misljenje drugog doktora otvorio mi je opet 100% bolovanje i poslao me na fizikalnu terapiju.stvarno sam bio spreman na sve.neki pacijenti koji su ocito podobni imaju sve privilegije dok sam ja sa svojim doktorom izludio zahtjevajuci da me se ljeci.u nekim trenucima sam se osjecao kao da sam pljackas i da zelim nesto tude.no ocito nema druge nego se se boriti kao sto prekaljeni kaze,tko ce ako mi sami necemo.pozz :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija