Jump to content

Kako i kome prijaviti obiteljskog nasilnika?


pravdoje

Preporučene objave

He, He, znam se ja brinuti za sebe... Ovo pitam za prijatelja koji ima problema s ocem alkoholičarem i psihičkim nasilnikom, jako mu je teško jer je punoljetan i nezna šta da radi. on ustvari može otići iz te kuće u svoj život ali nema još uvjete, a mora trpiti nasilje koje traje već 10 godina a kulminiralo je u zadnje vrijeme....Molim savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U momentu nasilničkog ponašanjazovne se policija i trebala bi postupati i po zakonskoj proceduri napraviti zapisnik o postupanju koji se prosljeđuje državnom odvjetništvu i ako ima osnove podiže kaznenu prijavu, a ako nema osnove tada odbacuje optužni prijedlog. Da bi DO prihvatilo optužni prijewdlog krimi inspektor koji to odrađuje treba temeljito i kvalitetno odraditi svoj posao, znači ispitati svjedoke, eventualne ozljede, iskaz tužitelja i tuženika, mišljene czss ako su u slućaju prisustovali maloljetnici nasilničkom ponašanju...

Za ovakvo nešto čovjeka stvarno natjera muka prijavoti vlastitog oca, ali svatko tko osjeti zatvor pa makar jednu noć promisliti će hoće li opet dignuti ruku i vrijeđati...

Prijatelj mora unaprijed znati da li je spreman boriti se!?

Sretno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da još malo približim slučaj, koliko mi je poznato radi se samo o psihičkom zlostavljnju, znači otac alkoholičar, vrijeđa, prijeti, viče, a fizičko zlostavljanje je bilo dok je bio maloljetan, tukao ga je svaki dan, dok je mogao sad ga je vjerojatno strah.....A i mene je strah da bi se mogao dogoditi paradoks i da nekome drugome prekipi i uzme stvar u svoje ruke i tada on zaradi kaznenu prijavu...

Da vidim koliko sam shvatio....znači treba ga prijaviti policiji dok ovaj vrši nasilje ( a to se prema mojim saznanjima događa pretežno navečer) Hoće li policija reagirati u kasnim večernjim satima? Hoće li samo napraviti zapisnik i otići?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bude li se vrlo opirao ili još bolje da vrijeđa službenu osobu na dužnosti ne piše mu se dobro. Sati nisu bitni a može i prijavu za remećenje javnog reda i mira usput zaraditi sve za jednu večer.

Samo da prijatelj nebi uzeo sam zakon u ruke... ni slučajno se spustiti na njegov nivo... tada su to pijana obiteljska posla. Tata će poslije biti zahvalan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam prijavila policiji,a dobila odgovor da to nije nasilje tj. ako me udari mogu prijaviti nasilje.Kasnije sam zvala inspektora za nasilje u obitelji te je nakon prijetnji smrću koje mi je upućivao na mobitel podignuta prekršajna prijava na koju se on žalio te dan danas nakon godinu dana nije kažnjen. Istina sama prijava prekinula je nasilje..sretno :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

evo da se i ja ukljucim.

 

Predlozila bi vam da se obratite nadleznoj lijecnici doticnog gospodina koja bi trebala izdati uputnicu za prisilnu hospitalizaciju te zatraziti od nadlezne med. ustanove da utvrdi da li je za njega potrebno pokrenuti postupak lisavanja poslovne sposobnosti.

Ova procedura vrlo je ucinkovita jer se na taj nacin konacno nasilnike izolira od obitelji.

Plus to, vrlo je ucinkovito stalno zvati policiju jer obiteljsko nasilje na prekrsajcu nije vise ko prije nego su suci vrlo rigorozni, a decki se trijezne tamo poduze vrijeme.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija