Jump to content

nasljeđivanje maminog duga???


tinica000

Preporučene objave

molim pomoć..

imam 24 god.i zanima me sljedeće..

mama je imala obrt i zadužila se bankama i državi(mirovinsko,socijalno..itd),za to jesve kriv očuh koji joj je stalno prijetio,prodala je kuću teti,to je bila zajednička obiteljska kuća,znači izbacila nas na ulicu praktički,imam još 2 sestre,sada je mama podstanar i živi s još jednom maloljetnom polusestrom,razvodi se od očuha i bit će samohrana majka,koja taj dug vjerovatno neće moći vratiti....meme zanima dali mi to nasljeđujemo?? ako da,dali se možemo odreći mame i sveg nasljedstva,jer tako i tako nema više ništa,da to izbjegnemo??? dug je sad oko 30000Ea ko zna koliki će biti kad ona ode jednog danasad ima 49.god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili preciznije: tko prihvati nasljedstvo, prihvatio je i dugove u omjeru u kojem je nasljednik (npr. nasljeđeno je pola stana, nasljeđeno je i pola duga). tko ne prihvati nasljedstvo, nioje nasljednik i prema tome nema ništa ni s dugom.

nasljeđuje se imovina, a imovina je skup aktive (pokretnine, nekretnine i slične divote) i pasive (dugovi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija