Jump to content

kako do dozvole??


beni

Preporučene objave

Imam stan kojem su u potkrovlju napravljenea krovne kućice bez dozvole.

Stan ima sve dozvole, kako da legaliziram i te dvije kućice da se ne živciram oko inspekcija i da mi cijela površina stana uđe u zk.

dobro bi mi došlo zbog hipoteke jer je površina veća.

po kojem zakonu bi to mogao, ako bi mogao riješiti, posebno ako je to van dozvoljenih gabarita ili nekih drugih propisa ili sve rušit??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo bi trebalo provjeriti je li takav zahvat moguće legalizirati. Možda se radi o zaštićenom objektu, ili dogradnja prelazi dozvoljeni koeficjent izgrađenosti .

Po zakonu, treba tražiti riješenje o izvedenom stanju. Angažitati arhitekta da napravi projekt izvedenog stanja, on može dalje voditi postupak.

 

Možda se može riješiti i 'na mala vrata'. Pokušati napraviti etažni elaborat , ako je kuća građena prije 1968.,i ako dogradnja nije bila velika. To je jedno vrijeme prolazilo, ali sada teško.

 

Možete i ostaviti tako kako je sada, ako se nitko ne buni.Cijeli postupak je prava glavobolja.

Malo je vjerojatno da bi inspekcija naredila rušenje, prije bi to legalizirali ako do toga dođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se nebi zamarala sa tim , jer će slučaj legaliziranja tih kućica ako imate veliku sreću potrajati najmanje godinu dana. Prilikom procjene stana za hipotekarni kredit, ne vjerujem da će vam gledati građevnu dozvolu,i meni su uzeli u hipotekarni kredit građevinu za koju sam tek počela spremati dokumentaciju za legalizaciju. Stvarno ćete se namučiti i potrošiti brdo vremena i novca..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija