Jump to content

tužba t-mobila radi sms 66354


Dipl-ing

Preporučene objave

nekako se iz mojeg pretpl. broja netko sjetio i uspio 8 dana štancati nekakve poruke prema 66354, po 2-5 u roku od 2 sekunde. ja nemam pojma kako se to može,niti čiji je to broj 66354, ali pokvarenjaci žele od mene naplatiti veći iznos kuna putem suda. što uraditi i ako imate slićan slućaj šapnite, ustvari, glasno viknite da ih sredimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate virus u mobitelu. Očekuje Vas borba koja će vjerovatno završiti ovrhom protiv Vas.

 

Imate posla sa "humanitarnom" mafijom koja zarađuje pod krinkom prikupljanja pomoći za djecu.

 

Evo što sam našao na: http://www.story.hr/pomozite-i-vi-domu-za-nezbrinutu-djecu-25780

"Ukoliko se i Vi želite uključiti u akciju prikupljanja pomoći za mališane iz Doma za nezbrinutu djecu u Slavonskom Brodu, pošaljite sms sadržaja “Story” na broj 66354"

 

Rješenje Vam je u kupnji jeftinog uređaja u kojeg ne može ni ući virus (vrijednosti cca 150 kn) i to na bonove (uplata max 100 kn), čime se ja koristim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Imate virus u mobitelu. Očekuje Vas borba koja će vjerovatno završiti ovrhom protiv Vas.

 

Imate posla sa "humanitarnom" mafijom koja zarađuje pod krinkom prikupljanja pomoći za djecu.

 

Evo što sam našao na: http://www.story.hr/pomozite-i-vi-domu-za-nezbrinutu-djecu-25780

"Ukoliko se i Vi želite uključiti u akciju prikupljanja pomoći za mališane iz Doma za nezbrinutu djecu u Slavonskom Brodu, pošaljite sms sadržaja “Story” na broj 66354"

 

Rješenje Vam je u kupnji jeftinog uređaja u kojeg ne može ni ući virus (vrijednosti cca 150 kn) i to na bonove (uplata max 100 kn), čime se ja koristim.

 

 

akcija u story-u je počela ovaj mjesec,no meni se slučaj dogodio još prije godinu dana u travnju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obzirom da sam primio opomenenu u 05. mjesecu 2008. godine, odmah prigovorio, prigovorio i na prijedlog ovrhe, pa je ovrha stavljena van snage, a potom u veljaći 2009 godine me t-mobil tuži, dali pored ostalog imam zakonskog uporišta prigovarati na sudu i da je protekom od godine dana nastupila zastara naplate, je rza telefon je zastarni rok,ako dobro znam 1 godinu. molim odgovor od Vas, ako imate saznajna o tome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

pozdrav,

 

bio sam na sudu, protivna strana ustraje na nezakonitoj naplati, te kaže da je ispis poruka dokaz učinjenih troškova,

 

u međuvremenu sam kontaktirao udrugu Potrošač, te su oni odlućni da T-mobil ne može uspijeti u naplati, jer nisu poštivali zakon pošte i elektronočke komunikacije čl.43., koji govori da me je t-mobil bio dužan zaštiti od zloupotreba i prijevara, a ako je nastao takav trošak, da ga nisam dužan platiti,

 

ispis tog zakona, čl. 43. sam u mađuvremenu dostavio sudu i sad čekam ročište u srpnju,

 

pa sam nakon svega poslao i Hrvatskoj agenciji pošte i elektroničke komunikacije u Zagrebu pismenu žalbu, isto čekam odgovor,

 

javit ču kako stvar dalje teće,

 

pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

bilo roćište,

i obzirom da se radilo o sporu male vrijednosti( 5000 kuna ),

sud je nas saslušao, izvršio uvid u dokumentaciju tužitelja, izvršio uvid u dokumantaciju tuženika, moj odgovor na tužbu, te donio presudu, kojom se presuđuje u korist tužitelja.

 

na roćištu sam pitao tužitelja da kako je to moguće da bi ja slao sms poruke deset dana bez prestanka, ponekad i šest poruka zaredom u razmaku od 2 sekunde, te čiji je to broj 66354, te da ničim nisu dokazali da sam ja slao te sms poruke.pored svega sam i pitao, kako sam slao te poruke, kad sam te dane radio, a tamo gdje radim nema signala 098, jer je vipov toranj i antena u blizini ( petnaest metara ).

 

tužitelj je odgovorio da nije on dužan se na to obazirati i neka tražim vještačenje, a na to sam odgovorio da bi to oni trebali učiniti i uzeti moju tel.karticu na vještačenje, jer je na njima da dokažu da sam ja slao te sms poruke

(880 poruka bez prekida 10 dana, dakle nisam ni spavao).

 

sudac kaže da je tužitelj ispisom poziva i sms poruka dokazao tužbu, a da tuženik nije ničime dokazao da je nad njegovim pretplatničkim brojem učinjena zlouporaba i prijevara!

 

jednostavno ne mogu vjerovati koji su to prevaranti, a sigurno znaju kako mi je to učinjeno.

 

ima li tko slićni slućaj?

 

dali je to zrelo za kaznenu prijavu, te dali bi se time moglo dokazati moje tvrdnje i istina, ili poduzeti nešto drugo? molim pomoć, jer se radi sada o blizu 10000 kuna!

 

molim savjet,hvala, pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

pozdrav,

 

radi mene osobno, i svih ostalih moram nastaviti,

 

bilo je još jedno roćište, i bla, bla, nakon toga sud donosi presudu kojom se nalaže plačanje dužnog iznosa i kamate te parničnog troška.

 

kako nije presuda bila po meni dovoljno obrazložena, a tijekom postupka nije se postupilo ni po mojem traženju da se tužitelj izjasni o mogućnosti slanja i sadržaju svih tih poruka, napisao sam i predao žalbu višem sudu.

 

dobio sam rješenje kojim se moja žalba u cjelosti usvaja, ukida se presuda i predmet vraća na ponovni postupak,

 

razlozi su upravo oni koje sam naveo u žalbi, pogrešno utvrđeno činjenićno stanje i bitna povreda odredaba parničnog postupka( čl.354.st.2.t.11 ZPP-a),

 

a što u prijevodu znaći da li je moguće da je evidentiranje SMS-a ostvareno a da poruke uopče nisu poslane s mog pretplatničkog broja, i da li operater zna sadržaj SMS-a, i da li operater zna sadržaj usluga koje pruža broj 66354.

 

ako netko ima u međuvremenu slićna iskustva, molim da se ukljući i da poveća mogućnost obrane nas poštenih pretplatnika od neodgovornih poslužitelja, ili njihovih pomagača,jer neminovno je da se bez njihove suradnje nije mogla dogoditi ova ranije opisana zloupotreba, ja bi rekao i kazneno djelo ostvarenjem nepripadne imivinske koristi.

 

ako nešto o tome znate, molim za pomoć u vezi daljnjeg tijeka postupka,

 

zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija