Jump to content

ispitivači na pravosudnom


anonimno

Preporučene objave

bio sam svega jednom slušati pravosudni, u komisiji su bili Milas, Damjanović, Dunja Jurić-Knežević, Kos i Marija Kriletić. Ispitivanje je djelovalo prilično normalno i korektno. Naravno da se mora raspolagati velikom količinom znanja, ali nijedan ispitivač nije bio zadrt. Vidim da ljudi svašta pišu i komentiraju u vezi ispitivača kao što su Josipović, Jelčić, Lauc... pa ako netko može reći u čemu je fora? Da li u detaljima koje traže, ili su bezobrazni ili što?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pogledaj pod temu ISPITIVAČI i stvari će ti biti puno jasnije......iako nisam još bila na slušanju,prema ovom topicu sam već stvorila predodžbu kako stvari stoje.U svakom slučaju kod Josipović je problem kaj je ona prof.sa fax-a i previše traži teriju, tj. jako ulazi u detalje koji za pravosudni ispit kao jedan, ajmo reći ispit za praktičare, nikako ne bi trebale biti stvari na kojima se izistira....zanš ono....¨terija je jedno a praksa nešto sasvim drugo....¨

Toliko od mene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispitivači ti variraju neki su ugodni i manje opsežni npr. Breženski, Grbin, Rašo, Buljan..., a neki su komplicirani i predetaljni npr. Josipović, Petrić, Pantlik, Lauc, Jug.... Slušanje će ti se uvijek činiti ugodno i lagano dok ne počneš učiti i dok jednog dana ne sjedneš ispred njih. Onda shvatiš da je ispit veliki i detaljan, a od komisije ti zavisi da li će te pitatit detalje ili općenito. U svakom slučaju samo odi slušati jer ćeš tako stvoriti sliku o ispitu kao cjelini i dobiti ćeš predođbu kako i što učiti. U svakom slučaju i pogledaj tu na forumu u dijelu pitanja za pravosudni gdje češ naći podosta pitanja za ispit.

Sretno :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nikakove potrebe da jedan te isti post dva puta objavljujete.

 

Stoga, selim odgovore na jedno mjesto, a onaj prvi brisem.

 

 

je napisao:

 

slušao sam garčićku i josipovićku

prva mi je djelovala čisto ok s tim da su ljudi radili po njenoj knjizi tj komentaru zakona tako da kad ih je prošetala s par latinskih štoseva a oni su znali žena je odmah rekla "vidim da ste jako dobro naučili i nije ih uopće davila" mislim da je s njom problem kada provališ neku nebulozu što ti se uvijek može dogoditi pa se ona zakači za to

josipovićka je naprosto prestrašna i njeno ispitivanje je prepuno takvih detalja da se pitaš je li ona to pita građansko na faxu ili grupu predmeta za pravosudni

s tim da te pegla uglavnom građansko dok se stečaja, nasljednog i trgovačkog samo dotakne pa niti to

ali kad te uhvati sa zemlišnoknjižnim tu naplati razliku

moj dojam nije katastrofalana jer su ljudi koji su odgovarali stvarno znali sve pa ti se čini kako i nije tako strašno ali trebao bi se javiti netko tko nije imao tako optimalnr uvjete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li netko zna kakav je Koketi i Zlata Hrvoj Šipek? Ispada da oni baš često ne ispitivaju s obzirom da njegovih pitanja nema baš na forumu a ni njezinih. Isto tako bilo bi dobro da oni koji slušaju napišu nam nešto i o ostalima (PLEASE) jer nema baš o svima na forumu komentara. Sve to ionako služi u svrhu utjehe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koketi je, kao bivsi zajmenik GDO, jaaaako osjetljiv na to podrucje. Poludi kad mu se recimo natukne da je sudacka funkcija vaznije od one koju obnasa DO. Vrlo cesti ispituje bas taj dio o drz. odvjetnistvu, zakon o sudovima, konvenciju, j. biljeznike itd. a vrlo malo (u odnosu na prethodno navedeno) Ustav. Iz Ustava uredno pita ustavnu tuzbu (bas sve) i pita ti kako bi ti pobijao neki akt ili zakon (nacine). Negdje imam njegova pitanja pa cu pogledati sto jos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija