Jump to content

Tužba protiv lovačkog društva - nema naplate


Justitiaest

Preporučene objave

Tužio sam lovačko društvo "Zec" iz Poreča zbog neisplate štete na mom autu nastalu naletom na divljač, tužbu sam u prvom stupnju dobio.

Uložili su prigovor, dobio sam potom i tužbu u drugom stupnju sa pripadajućim kamatama.

Novac sada ne mogu dobitit jer im je račun u blokadi.

Kakve sada ima svrhe ovrha kada nemaju nikakvu imovinu, nemaju novaca?

Kako da naplatim ono što mi pripada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

I sam imam problem s lovačkom udrugom. Srndaći su mi upali u ograđen voćnjak i napravili veliku štetu. Pozvao sam predstavnike lovačke udruge, koji su bili bezobrazni i bahati, i svu krivicu prebacuju na mene. Valjda sam ja trebao u lovište odnijeti sijena, jer je snijeg već 2 mjeseca preko pola metra visine. Planiram tužiti lovačku udrugu, ali me zanima što će se desiti ako oni nemaju novca na računu? Kome se mogu obratiti, odnosno kako u tom slučaju naplatiti štetu? Molim za pomoć, ili bilo koji drugi koristan savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sam imam problem s lovačkom udrugom. Srndaći su mi upali u ograđen voćnjak i napravili veliku štetu. Pozvao sam predstavnike lovačke udruge, koji su bili bezobrazni i bahati, i svu krivicu prebacuju na mene. Valjda sam ja trebao u lovište odnijeti sijena, jer je snijeg već 2 mjeseca preko pola metra visine. Planiram tužiti lovačku udrugu, ali me zanima što će se desiti ako oni nemaju novca na računu? Kome se mogu obratiti, odnosno kako u tom slučaju naplatiti štetu? Molim za pomoć, ili bilo koji drugi koristan savjet.

 

u mom lovačkom društvu štete na poljoprivrednim usjevima pa i voćnjacima nadoknađuju se isključivo u slučaju da je obrađena površina adekvatno ograđena. iznos odštete je uvijek dogovoran i isplaćuje se - kompenzira u vidu sadnica, gnojiva, sjemena i drugom agro materijalu kupljenom u lokalnoj "agrariji". u vašem slučaju bilo bi uputno da se lovačkoj udruzi obratite pisanim putem i zatražite da vam isto tako odgovore u pisanoj formi nakon izvršenog zajedničkog očevida.

lovačke udruge uvijek imaju predviđenog novaca na godišnjoj razini za takve stavke!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim Vas za pomoć,

 

imala sam sličan slučaj.

prije 7 god sam imala prometnu nezgodu s divljom svinjom.

pokrenula san sudski postupak koji je prije 3.5 godine završio u moju korist, ali se nisam uspjela naplatiti.

U sudskom postupku tužena je lovačka udruga koja je djelovala na tom području ista je u međuvremenu prestala s djelovanjem, jednostavno se ugasila (tako mi je rekao odvjetnik), a iste godine kada se ova ugasila otvorila se nova lovačka udruga sa istom adresom.

 

Zanima što mi preostaje,od koga dalje tražiti odštetu, premda mi je odvjetnik šktr sa odgovorima kako dalje i to već duže vremena (oko 2god.).

Kaže ako hoću dalje sa tužbom, onda moram tužiti županiju, ali da ću cijelu parnicu morati sve sama plaćati, a pitanje naplate upitno.

 

Naravno, popravak na osobnom automobilu sam ja platila.

 

Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija