Jump to content

prodati ili pokloniti vozilo?


babus

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas za pomoć.

Imam punicu koja je 100% invalid (donji ekstremiteti, kralježnica...), te je samim tim vrlo često njena kći (moja žena) ili ja vozimo oko liječnika. Uz razno-razne izdatke za liječenje, podosta novca ode i na plačanje parkirnog mjesta. Punica već čitav niz godina ima iskaznicu o invaliditetu, ali nije vlasnica vozila, te tako ne može osvariti pravo na oznaku za automobil za besplatno parkiranje.

Moje pitanje je sljedeće:

budući da auto glasi na moje ime, da li bi bilo za nas financijski bolje da joj ja taj auto ili poklonim ili kao prodam ili učinim nešto treće, a da davanja tipa poreza i ostalih nameta državi budu što manji,te da ona nakon toga postane vlasnica vozila i napokon dobije parkirnu naljepnicu.

Pozdrav i unaprijed :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema više parkiranja s naljepnicom.

sad u državnoj ugravi ,Odjelu za gospodarstvo ,treba tražiti znak pristupačnosti.

od ministarstva prometa tražiti rješenje o oslobođenu od plaćanju cestarine(80% donji ekstremiteti-nazvati HAC Lučkom radi informacije)

kod registracije auta neplaća se cestarina a i pri vožnji auto putem vlasnik vozila ne plaća cestarinu (nije bitno ko vozi ali vlasnik vozila treba biti u vozilu).

raspitati se u državnoj upravi

možda i ne treba biti vlasnik vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija