Jump to content

Darovni ugovor


Moma

Preporučene objave

Molim ako mi netko može reći koji točno zakon ili zakoni propisuju sve što se tiče darovnih ugovora. I koji dio, npr. članak.

Zatim ako netko zna da li neki netočni podaci u darovnom ugovoru mogu utjecati na nevaljanot ugovora i koji je rok da se darovana nekretnina uknjiži.

Da li mogu tražiti da se uknjižim na nekretninu koja mi je darovana prije 12 godina ako to još nisam učinila. Što ako darovatelj više nije vlasnik jer je darovao nekom drugom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

o darovanju govori ZOO, članci 479-498

ako ima još nešto nek dopuni netko tko zna više o tome...

 

imam i ja jedan problem s darovnim ugovorom,pa ako bi mi netko mogao odgovorit na par pitanja koja se tiču opoziva darovnog ugovora.

 

nakon što je darovatelj opozvao ugovor i to potpisao kod javnog bilježnika kako je propisano u zakonu, koja je daljnja procedura?Odnosno, što je obdareniku činiti nakon što primi taj opoziv? Vodili se neki proces pred sudom?

 

U konkretnom slučaju darovana je nekretnina.Može li obdarenik nakon opoziva ući u nekretninu i uzeti svoje stvari?pod kojim uvjetima?

 

hvala na strpljenju, nadam se da ce netko znati odgovoriti ovoa ptanja...

puno hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u ZOO je navedeno pod kojim uvjetima darovatelj može tražiti povrat dara.

 

čl.479 pa dalje a osobito čl.497

 

opozivom dara darovatelj se nemože u gruntovnicu upisati kao vlasnik nekretnine koju je darovao

prema tome vlasnik nekretnine je vlasništvo daroprimatelj u koju nesmije uči niko bez njegovog odobrenja .

ulazak bez odobrenja vlasnika i iznošenje stvari je provala i krađa odnosno kazneno djelo koje treba prijaviti policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija