Jump to content

lud,zbunjen,normalan


dragi

Preporučene objave

bio sam na 1 st.kom.u splitu u ponedjeljak,a 3 dana poslje doktorica mi je dobila pismo u kojem piše da mi se odbija invaliditet.prošlo je 2 tjedna od toga ,a ja nisam dobio ništa putem pošte.dali sam ja negdje pogrješio?imam 51 g. dao sam potvrdu dragovoljca,33g.radnog staža zadnju godinu na bolovanju radi reumatskih(trajna bolest)i psihičkih problema, psihološko testiranje(poslao psihijatar),na komisiji me nije pitao ništa ,a to što sam branitelj rekao je da je nebitno .ništa mi nije dao potpisati,(da li je morao?) doktorica napisala sve papire i to je bilo (po njenom za opću),a on mi ukida bolovanje,bez ičega pismenog,zašto ja nisam mogao ništa dobiti,zašto mi nije išlo u zagreb....... šta nije bilo u redu?šta sada? :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz onoga što ste napisali može se zaključiti da je vještak donio nalaz i mišljenje, povodom prijedloga liječnika, kako ne postoji invalidnost - nesposobnost za rad. No, prvo bi trebalo vidjeti je li to tako ili je samo od liječnika zatražio ispravak i dopunu dokumentacije, te vam je moj savjet da prvo, s pozornošću, pročitate što točno piše u aktu koji je dobila liječnica. Vještak vam nije morao davati ništa na potpis. U ovaj dio o tome kako vas nije ništa pitao a rekao vam da to što ste branitelj nema nikakve veze ne bih se upuštao osim napomenuo da to što ste branitelj stvarno nema veze pri određivanju postoji li ili ne invalidnost, ali ima veze ako invalidnost psotoji i uzrok invalidnosti se može dovesti u vezu s vašim sudjelovanjem u ratu. Ovih dva tjedna, a vi još niste dobili ništa nije alarmantno, ali kažem prvo vidjeti što točno piše na papiru. Gdje ste pogriješili?,ako je vještak donio nalaz i mišljenje da invalidnost ne postoji i ne traži dopunu dokumentacije tada: ili je činjenično stanje stvarno takvo da invalidnost ne posotoji ili ste zajedno s vašom liječnicom prikazali činjenično stanje u zahtjevu (obrazac 1-IN, obrazac 2-IN, medicinska dokumenatcija,...) tako da ispada kako invalidnost ne posotoji iako ona realno postoji ( budimo slikoviti: nekvalitetna obrada...)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje bi bilo: vidjeti s vašom liječnicom na temelju čega je ona tvrdila da je to za opću nesposobnost i ako smatra da je u pravu i nije pogriješila u popuni obrasca 1-IN, neka vam pomogne s dvije-tri natuknice što bi se moglo navesti u žalbi kao pogrešku u nalazu i mišljenju vještaka i žalite se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog

 

I ja sam to dobio dva puta dok sam izlazio na prvostepenu komisiju (treci put su mi priznali invalidnost),nastavio sam lijecenje i uvjek kad bi dolazio na komisiju HZZO za produzit bolovanje imao bi nove nalaze(sto i tebi preporucavam) tako da vide da ljecenje traje,ako nemas novih papira moze biti svasta

Sretno

 

 

dado121 je napisao:

dobio isto moj doktor.to je samo obavjest za

dr.poslije 14 dana sam doboi ja i dr.riješenje

"ne priznaje se pravo iz mirovinskog osiguranja na temelju

invalidnosti."

protiv riješenja imaš pravo na žalbu u roku od 15 dana

ako neko zna što bi bilo najbolje neka odgovori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobio sam rješenje IK "ne priznaje se pravo iz mirovinskog osiguranja na temelju invalidnosti".14.09.idem na LP , koje mi je već dalo do znanja da će mi zaključiti bolovanje . zanima me da li je rješenje pravomoćno s danom primitka ili u roku od 15 dana računajući od dana primitka rješenja,(koliko traje žalbeni rok).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poz. dragi,

 

vještak IK-e (pri HZMO) je donio NIM o nepostojanju invalidnosti – nesposobnosti za rad (kako Vam je to već Duro u svom postu od 05.09. lijepo obrazložio) temeljen na činjeničnom stanju kakvo je bilo razvidno iz obrasca 1-IN (NIM liječnika opće prakse).

 

U svezi zaključivanja bolovanja LP (pri HZZO) postupa temeljem Zakona o zdravstvenom osiguranju, temeljem valjanih medicinskih indicija odnosno temeljem Uputnice LP-u ( koju isto tako popunjava Vaš liječnik opće prakse u smislu dg, svog mišljenja te prijedloga o nastavku bolovanja ili ne) a također i temeljem trenutne „terapije iz Ministarstva zdravstva“a koja diktira...

 

Nažalost, zaključivanje bolovanja od strane LP (HZZO) ima veze sa prethodno navedenim okolnostima ali nema nikakve veze sa 15-dnevnim rokom za žalbu po rješenju IK-e (HZMO)...

 

Ukratko, moglo bi se zaključiti da Vaš liječnik opće prakse „nije baš najbolje odradio svoj posao“ (NIM prikazan u obrascu 1-IN prema IK-i niti u Uputnici LP-u) ili ...doista ne postoje uvjeti za invalidnost...(bez uvrede).

 

Poz. dado121,

 

isto kao i kod „dragi“, žalba na Rješenje IK-e (HZMO) ne odgađa rasplet sa bolovanjem i ne utječe na LP (pri HZZO) a sudbina Vašeg radnog mjesta regulirana je Zakonom o radu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

g.fruitcake zahvaljujem na vašem odgovoru,gdje su mi mnoge stvari sada jasnije,ali mi ipak jedna stvar nikako nije jasna da kod Dragovoljca domovinskog rata RH doista ne postoji nikakva invalidnost?!(ne ulazeči u omjeru postotka oštećenja invaliditeta,to ostavljam vještacima IK).

 

 

s pozdravom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi je napisao:...,ali mi ipak jedna stvar nikako nije jasna da kod Dragovoljca domovinskog rata RH doista ne postoji nikakva invalidnost?!...

Činjenica postoji li ili ne nesposobnost za rad se utvrđuje nezavisno od toga jeste li branitelj ili ne ... A status Dragovoljca?, isto nebitan za to ! Ako mislite da zbog toga što osoba ima status branitelja - dragovoljca iz DR znači da joj se treba odrediti pravo na mirovinu zbog nesposobnosti za rad, tada ja tvrdim da griješite- iako bi mnogi stali u red za to pravo temeljem statusa dragovoljca....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija