Jump to content

odvjetnik/tuži me i brani?


t0ma

Preporučene objave

Ovako, zanima me, da li je to legalno? Imao sam prometnu, bilo nas je trojica u autu, mene kao vozača dvojica tuže, preko osiguranja, ali u trenutku tužbe, sva trojica smo imali istog odvjetnika kao opunomoćenika, da me brani, a s druge strane me tuži? to je legalno? a pritom mene sve savjetuje kontra, tako da ovi dobiju i što ne trebaju! za tužbu btw nisam znao u to vrijeme nego tek godinu dana nakon!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Vi supermen imate zaista smisla za padeze :smijeh:

 

Sto se tice odvjetnika koji je u sukobu interesa (ne moze vas braniti i istovremeno biti protiv vas).

 

1. Traziti drugog odvjetnika

 

otvoreno ga pitati da li i on prodaje klijente?

 

2. Dogovoriti s tim drugim odvjetnikom zastupanje.Da budete sigurni da imate odvjetnika!

3. Otkaz punomoci prethodnom odvjetniku u prep. pismu s potvrdom prijema

- Provjeriti da li taj odvjetnik ima nekih potrazivanja prema vama. Cesto u tom trenutku beskupulozni odvjetnik kaze da mu stranka duguje novce pa se poziva na neki clanak iz kodeksa u smislu da onemoguci preuzimanje spisa od strane drugog odvjetnika. Znajte da vi imate pravo na promjenu odvjetnika cak iako se prvi protivi da ga napustite (znajuci da je u sukobu interesa pn trazi neki razlog (npr. nepodmireni racun) da vas uspori jer cete i vi i on trebati pred odvjetnickom komorom argumentirati svoje navode).

4. Sudu vi osobno dostavite (prep. s povratnicom) punomoc novom odvjetniku i otkaz punomoci starom.

5. Onda se dalje natezite s komorom koja ce od vas traziti dokaze za ovo sto navodite (trebaju vam podnesci u kojima se vidi da je bio vas odvjentik a i oni pismeni dokazi u kojima se vidi da je bio protiv vas zastupajuci drugu stranku). Ovaj dio s komorom je bitan jer cete tako sudu argumentirati razlog vaseg protivljenja da isti odvjetnik nastavi zastupati protustranke!

6. Komora ce od odvjentika traziti da se i on ocituje.

7. Slijedi mu disciplinski postupak.

8. Vi sud mozete obavijestiti o ovom prekrsaju i traziti da se odvjetniku zabrani da zastupa tu ili te druge stranke.

Nije dovoljno samo to sto ne moze biti vas odvjetnik, nego on vise ne bi niti smio biti odvjetnik onih protustranaka. Buduci da nije nikoga obavijestio o svojoj dvostrukoj ulozi, koja mu je strogo zabranjena, usao je u sukob interesa i stoga treba snositi posljedice. Ako mu se to bude i je vec ponavljalo, dobit ce i zabranu rada od komore (a ne samo ukor).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija