Jump to content

Totalna steta skutera!


sax

Preporučene objave

Nedavno sam imao prometnu sa skuterom i nisam kriv.Na osiguranju je sve proslo ok sto se tice prijave stete.Dao sam skuter u servis i oni su procijenili popravak na 5200kn i to su poslali osiguranju koje je procijenilo totalnu stetu,sto bi znacilo da nema popravka.

Skuter sa ovim godistem i km realno vrijedi 7000kn na trzistu t.j. tako se vrti u oglasnicima,a vjerujem da je prema sluzbenom katalogu HR vrijednost puno veca.

Njihova ponuda je 2700kn sto je skroz nerealno i totalno ispod svake cijene.

Na tehnickom pregledu mogu dobit sluzbeni papir koliko zaista skuter vrijed po katalogu,a to je sigurno ne manje od 6000kn.Pa me zanima

Koliko oni oduzimaju od kataloske vrijednosti vozila kod procjene totalne stete?

I sta mi je radit ako i dalje budu ostali pri svom iznosu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kataloška vrijednost - stanje vozila = procjenjena vrijednost.

 

Procjenjena vrijednost - vrijednost spašenih djelova = totalka.

 

Niste trebali dati vozilo na servis. Vaš je izbor da li će te preuzeti ostatke vozila ili ne.

 

Te ostatke vozila obično bezobrazno precjene da što manje isplate za totalku.

 

Podatak o kataloškoj vrijednosti može se dobiti i u poreznoj upravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Kataloška vrijednost - stanje vozila = procjenjena vrijednost.

 

a zar ne bi trebala početna vrijednost od koje se odbija

biti tržišna vrijednost ili bar nešto između tržišne vrijednosti i kataloške vrijednosti (obzirom da se kod motocikala te dvije stavke razlikuju i po 20%)

 

naime, načelo potpune naknade štete

kaže da bi čovjek iz nesreće za koju nije kriv trebao barem dobiti za materijalnu štetu barem onoliko da kupi na tržištu isto takvo vozilo

 

e sad

znam, ne treba tražit kruha preko pogače

i nek spašeni dijelovi budu precjenjeni, i nek ih osiguranje preuzme - opet dolazimo do toga da umjesto npr. 10.000 kn koliko nešto košta na tržištu, čovjek dobije ukupno 8.000 kn

 

da li je kataloška vrijednost - stanje vozila kao formula za izračun procjenjene vrijednosti pravilo po kojem postupaju osiguranja

 

naime moj slučaj je da je vozilo izuzetno očuvano i u izuzetnom stanju, no ima više km od uobičajenog za to godište -pa eto vrijedi manje

 

konkretno

prije sudara - na tržištu mi nude oko 24 tkn za vozilo

nakon sudara - osiguranje kaže da po gornjoj formuli isto vrijedi 19.8 tkn

 

šta je s tih 600 EUR razlike....di je tu načelo potpune štete

ako osiguranje i preuzme ostatke - na gubitku smo cca 20%

 

ne napadam, samo pitam i razmišljam

i ujedno sam zahvalan što mogu pročitati zaista korisne informacije :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jucer sam provjerio i po katalogu koje ima svako osiguranje i po njemu moraju radit,cijena je 5680kn,pricao sam sa covjekom koji radi u jednom drugom osiguranju i kaze da on od te vrijednosti oduzme cca 20-25% sto je po meni realno sto znaci da bi ja trebao dobit negdje izmedu 4000-4500kn,a ne njihovih 2700.Slijedi zalba pa cemo vidjet dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija