Jump to content

Priča od koje se ledi krv u žilama, pomoć i savjet kako dalje!?


Fear

Preporučene objave

Poštovani

 

Nadam se da sam dobar podforum odabrao, dakle radi se o sljedećoj stvari.

 

Otac od jedne cure mlade 28 godina, je godinama i godinama imao svoju firmu i nije plaćao porez, navodno mu je država sjela na račun i zatvorila mu firmu na njegovo ime.

 

DA bi ta ista osoba, na rođenu kćer prije 7-8 godina prebacila cijeli novi ajmo reć posao, dakle ne znam puno detalja stvarno, dakle radi se uglavnom da su sad opet problemi jer ta luda ili neodgovorna osoba ili samo zločesta nije ni shvatila što radi pa je sad državi dužna tko zna koju svotu pretpostavljamo veliku cifru (poreza ili nekog drugog davanja), jer se ta cura jadna prepala toliko da od srama ne može i ne zna kako da se zaštiti.

 

Recite mi jel moguće da kamate rastu na već postojeći dug, dal ima izlaza, može li se dokazat da je roditelj "preveslao" rođeno dijete tj iskoristio ga, pa kad već neće da riješi vlastite ludosti da ide u buksu i za kriminalne radnje dovođenja rođenong djetata u ovu degutantnu situaciju.

Volio bi da imam više informacija ali nemam, koliko toliko dajte mi neke smjernice, preporučio sam prvo toj curi da ode vidit kolika je ta cifra na poreznu, a ona se jadna boji prvo srama, a onda da tim raspitivanjem ne naškodi vlastitom ocu jer je dobra, nakon svega napravljenog,dakle ako uspije saznat stanje i te sve kamate,dal ima neko rješenje da se to zaustavi ili prebaci na onoga tko je stvarni počinitelj, a zatim da ode pod hitno do odvjetnika i krene u razrješavanje kompletne situacije da ne bude ispaštala roditeljsku monstruoznu pogrešku.

 

Svaki savjet je dobrodošao zahvaljujem se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ima bilo kakve imovine treba je prodati! U ovoj državi je najbolje ništa ne imati. Inače apsolutna zastara doprinosa je 10 godina a poreza 6. Ako joj držva sjedne na nekretnine založnim pravom, nakon 10 godina morat će platiti glavnicu bez kamata.

Jedini je spas neimati ništa osim novca u čarapi! :palac:

Inače, priča o dugovima državi ima bezbroj!

Nisam čula da se ide u zatvor zbog neplaćanja poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

Ako ima bilo kakve imovine treba je prodati! U ovoj državi je najbolje ništa ne imati. Inače apsolutna zastara doprinosa je 10 godina a poreza 6. Ako joj držva sjedne na nekretnine založnim pravom, nakon 10 godina morat će platiti glavnicu bez kamata.

Jedini je spas neimati ništa osim novca u čarapi! :palac:

Inače, priča o dugovima državi ima bezbroj!

Nisam čula da se ide u zatvor zbog neplaćanja poreza.

Dobro već je prošlo dosta godina, tako da i nema jadna ništa, al samo da joj se to skine s vrata da može normalno živjet i nikad ne ponovit istu glupost koju je morala pretrpjet, uglavnom i nema ništa na sebi, da bi moglo se to podmirit, jedino je greda što su tu bili fini novci u pitanju, pa je sad to zajeb, čini mi se oko 200 000kn, al jedan dio je i otplaćen, sad se valjda stalo, makar ona ništa nema, mislim da je par godina dijeli od zastare... :D

Aj na kraju tunela uvijek i svijetlo za jadne i prevarene mlade ljude, od vlastite krvi.

 

Meni je ovo šokantno jer su moji živjeli van, pa se tamo gubi državljanstvo, progon, zatvor, zapljena imovine, itd itd...

Al kad sagledaš dobro rečeno kad nemaš ništa i ne mogu ti uzet, #OOPS#š ovu državu, oprostite na izrazu malo sam se iznervirao promislivši da plaćamo najveći porez na svijetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se od ove priče uopće ne ledi krv u žilama. Otac je postupio kao i svi koji su u dugovima; Kćer je koliko vidim bila punoljetna kad je otvorio novu firmu, što znači da je morala potpisati sve prijave (na HZZO, HZMO, i sl.), te je valjda pročitala što potpisuje. Da li se je pitala kad je dobila zdravstvenu iskaznicu, otkud je došla? Ili ju je bilo sram pitati?! A kad je dobila prvu uplatnicu s Porezne uprave koja je glasila na nju, što je s njom napravila?! Mislila da je greška?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dužnost države nije da se bori protiv pokvarenih očeva.

kći je bila punoljetna i pošto je firma njena mogla je i tebala vršiti kontrolu.

ako je firma d.O.o.(društvo sa ograničenom odgovornosti) tada firma odgovara svojom imovinom.

moguća je i odgovornost direktora (nije valjda direktor bila kći pokvarenog poduzetnika)

vlasnik ili vlasnici d.O.o ne odgovaraju svojom imovinom za dugove firme.

 

ako je firma ustvari obrt kukulele...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

Samo je problem taj što su te rupe previše male za male ribe a dovoljno velike za velike ribe! To baš i nije logično da je neka mala rupa premala za malu ribu i dovoljno velike za veliku, zar ne!? :misli:

 

Kad smo već :brije: mal dalje od teme,Nalyada je u pravu.

Mene je "poreznjak stisnuo " za 20.000 kn (Dug na porezu bio je 7ooo što sam odmah platio)sjeo mi na Škodu oktaviju pa onda na plaću.Pitam ja njega: "kak može Z. Zec -kameningrad 10 milj kn visit i ništ -(onda je bilo ništ, sad je u buksi ak već ni izašo )a ja nemrem 13 somova kn? Veli on " znate kaj gospon ja i vi smo išli u istu "školu" a gospon Zec je išel u "školu" sa g. Sanaderom. Ja riješavam Vaš slučaj a g Sanader ,Zecov." To je tak kak veli Nalyada o ribicama. Plati ak si "mali" ili si na je...!

Makar, slažem se obveze državi moraju se podmirivati ali se neslažem da pravila nisu ista za sve.I neko je komentirao o kako su poslodavci dužni državi. Jesu a tko je najveći dužnik, smo zaboravili.Pročitajte današnje Vijesti i sve bu Vam ktistalno jasno, ak niste mlađi od 10 g.

:skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok je god zabetonirana korupcija i nepotizam u vrijednosti našeg društva, treba koristiti sve rupe pa i one vezane za građanski neposluh jer mi kao porezni obveznici imamo pravo da nas država štiti. U ovom slučaju ona štiti...zna se koga! Žao mi je ali ne mogu šutjeti na nepravdu!!!

Ima onih koji su otvorili privatne firme i obrte zbog samozapošljavanja no nisu imali zaleđinu kao neki....

Ostali su dužni jer jednostavno nisu imali prometa ni zarade. Koliko znam neki drugi dobili su razne financijke injekcije ....Žalosno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

nije ova država kriva što neki ljudu u njoj nisu pošteni i nastoje naću rupe u zakonu

 

nego ko je kriv? narod?koji to ljudi nisu pošteni?pa valjda je jasno koga država štiti a radi koga postoji ovaj forum? navodno je i zakon o radu napravljen "niz dlaku" radnika kako bi ih štitio od samovolje poslodavaca' ali ja ne vidim previše poslodavaca na ovom forumu, kao što ih ne vidim ni dnevnij bolnici psihijatrijske bolnice Sv. Ivan -Jankomir gdje sam na lječenju od depresije radi šikane poslodavca? Čiji su to ljudi koj sjede po "INI,Podravci,HŽ-u,HEP-u? Ne kažem to samo za ovu vladu,kažem za sve vlade do sada. gotovo nigdje se ne gleda struka. Ni na jednoj razini ni"gore" ni u "sredini" ni "dolje". Samo podobnost i korist koju će neko osobno iz nekog manifetluke izvući,. A kunemo se u demokraciju u ljudska prava i kaj ja znam u kaj sve ne. J...š to sve odem u bolnicu! :-D8-):-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija