Jump to content

nedopuštanje žalbe na prvostupanjsko rješenje?


MK1

Preporučene objave

pozdrav

 

tata vozio bez pojasa, uhvatio ga policajac i sad tražio ga tata da mu napiše pismeno upozorenje jer nije to nikad dobio niti je već poduže kažnjavan i na kraju ipak ništa od toga, policajac odbio.

 

ja sam poslao prigovor, pu je proslijedila sudu i sad došlo rješenje od suda tipa kriv si, nema prigovora, plati i kuš.

 

e sad ono što me muči je da na kraju piše masnim slovima kako je žalba na ovo rješenje nedopuštena?

 

u čemu je štos, zar se ne može više žaliti vps-u?

 

ovako ispada da nam je ukinuto pravo žalbe i da je odluka lokalnog prekršajnog sudu konačna i neosporiva...

 

pomoć?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Po novom zakonu od 01.01.2008. više nema mogučnosti žalbe na rješenje prekršajnog suda visokom prekršajnom sudu.

 

Nije tema o tome, ali samo da ispravim ovu sitnicu.

 

Ima se pravo žalbe u određenim slučajevima (pročitati Prekršajni zakon), ali za ovaj prekršaj - nevezivanje sigurnosnog pojasa, svakako ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema više mogućnosti žalbe vps-u?

Može li referenca u zakonu za što se može žaliti a za što ne?

 

A što ako na lokalnom prekršajnom sudu sudac ne želi neke stvari uvažiti prilikom podnašanja prigovora, onda ispada da je on Bog i batina, jer nema većeg od njega. Nije li to neustavno?

 

Što mi preostaje, tužba ustavnom sudu?

 

p.s. kako da uputim ustavnom sudu zahtjev za ocjenu suglasnosti prekršajnog zakona s ustavom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Što mi preostaje, tužba ustavnom sudu?

 

p.s. kako da uputim ustavnom sudu zahtjev za ocjenu suglasnosti prekršajnog zakona s ustavom?

 

Zašto? Jer ti tata nije vezao pojas i uhvatio ga policajac? I sad tata veli da mu ovaj napiše opomenu ovaj to neće, i to bi trebalo završiti na ustavnom sudu?

 

Ideš.

 

Prije no što je ovaj prigovor o kojem pričaš dostavljen tamo gdje je dostavljen trebalo je izvršiti konzultacije o tome kako se to radi i što se u prigovoru navodi (jel se osporava činjenično stanje ili ne)pa bi o tome i ovisio daljnji tijek postupka (procesnopravno), ovako je tako kako je, potpuno bespotrebno gubljenje vremena svih službi koje su zaprimile to pismeno zbog banalnog prekršaja koji kako i gore stoji uopće nije upitan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro, društvo zadržimo objektivnost, nema potrebe za osobnim doživljavanjem teme.

 

zaboravimo sad kaznu samu, čudno mi je da nema opcije žalbe vps-u, jer postoji uvijek mogućnost da naletiš na čudnog suca ili slično, a na ovaj način nemaš dalje mogućnosti braniti se ukoliko recimo nisi kriv.

 

molio bih ako netko zna u kojem članku zscp-a piše o opciji dozvoljene žalbe i nedozvoljene žalbe.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Te odredbe nema u propisu kojeg navodiš, radi se nečem što je uređeno jednim drugim zakonom (ime mu je prekršajni) i istina bog o nekim se stvarima da razgovarati (da te ne zamaram tim pitanjima), no nikako ne u ovom tvom slučaju.

 

Na jedan vrlo jednostavan način sam ti gore pokušao objasniti zbog čega je ovo završilo pravomoćno u nekadašnjem prvom stupnju, sada recimo drugom, a velim taj je predmet mogao završiti i na Visokom prekršajnom sudu no obzirom na tvoj sadržaj prigovora to se nije dogodilo, s pravom.

 

Da bi se mogla upustiti u daljnje objašnjavanje i rasprave po tom pitanju, bez ikakvog potcjenjivanja ni tebe ni ovog slučaja, potrebno je malo više od površnog laičkog proučavanja uputa o pravnim lijekovima, stoga s ovim ovdje završavam.

 

Pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija