Jump to content

obrt i mirovina


grgica

Preporučene objave

Poštovani ovih dana predajem dok. na lječničko povjerenstvo ...interesira me pošto nemam 40 god nego 39 i imam otvoren obrt dali ako zatvorim obrt me vještak moze umirovit u opču mirovinu.(planiram zatvorit obrt da mi da opču).ili profesionalnu pošto radim. molim savjet što da uradim dali mi se isplati zatvorit obrt i izači kod vještaka, što bi i zelija da mi da opču nespos,

molim ko zna koja je procedura da mi odgovori

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bi ostavio obrt te išao na prof nesposobnost za rad gdje zadržavate 66%mirovine.Što ako zatvorite obrt i dobijete prof.nesp.za rad ili jako mali postotak opće nesposobnosti?Naravno mnogo zavisi o ratnom putu i lj.dokomentaciji

Sve je na Vama,želim Vam sreću..... :kavica:

btw.

hhehe Mrljo prestigao si me :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pšotvanje

Hvala na savjetu- ineresira me što dalje vještak mi je rekao da mi je nastupila invalidnost i da papiri idu u zagreb, dali mi isto se daje vojni i civilni omjer mirovine i pošto je rekao da če biti profesionalna a želim još neko vrime raditi- što mogu očekivat od mirovine kolika bi mi mogla bit tj, koliko posto primanja bi ima u prof. mirovini.

Znam da civili imaju 50 posto kada su u profesionalnoj i ostanu radit..mozda grišin molio bih da mmi objasnite--- JOŠ NEŠTO DALI MORAM PLAĆAT SAMODOPRINOSE ILI IMAM NEKE OLAKŠICE KADA SAM U PROF. MIROVINI A I DALJE RADIM (OBRTNIK)

hvala :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JOŠ NEŠTO DALI MORAM PLAĆAT SAMODOPRINOSE ILI IMAM NEKE OLAKŠICE KADA SAM U PROF. MIROVINI A I DALJE RADIM (OBRTNIK)

 

Pa dajte se više odlučite što želite u svome životu,biti obrtnik i raditi ako ste sposobni privređivati i raditi ili ako ste radno nesposobni ići u mirovinu.

 

Nemože se sjedititi na dva stolca tj. primati mirovinu koja bi možda pripala nekom bolesnom radno nesposobnom i nezaposlenom Hrvatskom branitelju bez obrta koji nema nikakva primanja i raditi u svojoj vlastitoj firmi i kalkulirati kako iskamčiti koju kunu od države....

 

U najmanju ruku jadno i neozbiljno postavljati ovakva pitanja i na ovakvom mjestu dok s druge strane tu nalazimo branitelje kojima iskopčavaju struju i koji su na rubu egzistencije...

 

Uzmite si dobrog odvjetnika(toliko si valjda možete priuštiti)te riješite svoje nedoumice...

 

I onda čuđenje od kuda nas je 500.000 tisuća i što pljuju po nama....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgica je provalio:

 

E moj Plemeniti šteta sto ti ime to ne opravdava...nemogu virovat da na forumu ima takvih kretena poput tebe i daje ljudima savjete ...umjesto da si me pita zasto sdam u ne doumici što da radim bez obzira što čovik mora i bolestan u ovoj drzavi raditi ..ti kao da si pa sa svemira u hrvatsku u kojoj sve funkcionira...ili SI SE TI DOBRO-DOBRO-DOBRO SNAŠA I JAMIO PA SI SADA JAKO PAMETAN......U OSTALOM JA SAM PROVEO NA PRVOJ CRTI KAO DRAGOVOLJAC CILI RAT.... --------NEMOJ LJUDE VRIJEĐATI I MOLIO BIH TE DA SE KOREKTNNO PONAŠAŠ U BRANITELJSKOJ POPULACJI....

 

 

grgica, ako imaš potrebu da vrijeđaš i galamiš (pišeš velilim slovima), pronađi neki drugi forum ili si otvori blog pa tamo piši što te volja.

 

Na ovom forumu ti neće proći vrijeđanje i onakav način izražavanja kojim se ti služiš.

 

Tvoj tekst editiran.

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija