Jump to content

Isplata zaostataka


Zemir

Preporučene objave

lijepi pozdrav svim braniteljima!Imao bih jedno pitanje:dali mirovinsko isplaćuje zaostatke od dana podnošenja prijedloga izabranog liječnika ili od dana vještačenja kod ovlaštenog vještaka.Meni su poslali riješenje od dana vještačenja,pa me zanima dali je to u redu.Hvala na odgovorima i lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Forrester je napisao:

Od dana priznanja invalidnosti, odnosno kao što si i rekao od dana vještačenja kod ovlaštenog vještaka HZMO-a.

pozdrav svim braniteljima ,interesuje me pošto sam ja dobio presudu suda nakon 3 godine što sam tužio zbog omjera opća 30%vojno a 70% civilno,sud je naložio novo vještačenje i bio sam na ponovnom pregledu u tvrtkovoj dobio 100 opću nesposobnost i sad 19.11.2009 idem na još jedan pregled kod dr.taborskog ako i on potvrdi 100%opću imam stalno 30%hrvi imam li ja pravo na zaostatke od dana kad sam otišao u mirovinu sa 30.06.2005 .g. ili kako se to uopće računa ,znam da pitam unaprijed i da pravim ražanj a zeca još nigdje ali dok čekam taj valjda zadnji pregled da se imam čime baviti i ubiti nervozu .ako netko zna ,molim pomoć već sam bio postavljao pitanja u vezi zaostataka ali nigdje nisam dobio odgovor i da li tu postoje kakve kamate pošto je to prošlo nekoliko godina od tužbe ili neće država sama sebi nabijati kamate .hvala unaprijed svima koji nešto znaju o tome .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zemir je napisao:

lijepi pozdrav svim braniteljima!Imao bih jedno pitanje:dali mirovinsko isplaćuje zaostatke od dana podnošenja prijedloga izabranog liječnika ili od dana vještačenja kod ovlaštenog vještaka.Meni su poslali riješenje od dana vještačenja,pa me zanima dali je to u redu.Hvala na odgovorima i lijepi pozdrav!

 

 

 

 

Točno, od dana vještačenja i bez kamata! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lanser je napisao:

 

...interesuje me pošto sam ja dobio presudu suda nakon 3 godine što sam tužio zbog omjera opća 30%vojno a 70% civilno,sud je naložio novo vještačenje i bio sam na ponovnom pregledu u tvrtkovoj dobio 100 opću nesposobnost i sad 19.11.2009 idem na još jedan pregled kod dr.taborskog ako i on potvrdi 100%opću imam stalno 30%hrvi imam li ja pravo na zaostatke od dana kad sam otišao u mirovinu sa 30.06.2005 .g. ili kako se to uopće računa...

Ako ste po rješenju HZMO imali pravo na isplatu mirovine od 30.06.2005. godine i sada u provođenju presude Upravnog suda donesu rješenje kojim vam se priznaje npr. opća i 100% u svezi DR tada imate pravo na obračun i isplatu razlike između onoga što bi po novom rješenju trebali primiti od 30.06.2005. i onog iznosa koji ste primili od 30.06.2005 pa do dana novog rješenja. Dakle razlika od 30.06.2005 do dana donošenja novog rješenja bez kamata i uz odbitak pravilnog iznosa poreza na dohodak zbog isplaćenih iznosa ravnomjerno raspoređeno po polugodištima kako je mirovina rasla i sad još "harač" na taj iznos razlike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

lanser je napisao:

 

...interesuje me pošto sam ja dobio presudu suda nakon 3 godine što sam tužio zbog omjera opća 30%vojno a 70% civilno,sud je naložio novo vještačenje i bio sam na ponovnom pregledu u tvrtkovoj dobio 100 opću nesposobnost i sad 19.11.2009 idem na još jedan pregled kod dr.taborskog ako i on potvrdi 100%opću imam stalno 30%hrvi imam li ja pravo na zaostatke od dana kad sam otišao u mirovinu sa 30.06.2005 .g. ili kako se to uopće računa...

Ako ste po rješenju HZMO imali pravo na isplatu mirovine od 30.06.2005. godine i sada u provođenju presude Upravnog suda donesu rješenje kojim vam se priznaje npr. opća i 100% u svezi DR tada imate pravo na obračun i isplatu razlike između onoga što bi po novom rješenju trebali primiti od 30.06.2005. i onog iznosa koji ste primili od 30.06.2005 pa do dana novog rješenja. Dakle razlika od 30.06.2005 do dana donošenja novog rješenja bez kamata i uz odbitak pravilnog iznosa poreza na dohodak zbog isplaćenih iznosa ravnomjerno raspoređeno po polugodištima kako je mirovina rasla i sad još "harač" na taj iznos razlike.

hvala na odgovoru ,joj samo da i tu komisiju prođem i da mi priznaju opću 100% posljedica rata bio bi to veliki preokret u životu sad imam mirovinu od 4400 ali 2005 kad sam išao u mirovinu dobio sam rješenje na 3670 kn pa je kroz godine narasla na 4400. imam čin desetnika ,hrvi 30% trajno e sad kolika bi bila ta mirovina sa 100% opća nesposobnost i koliki su novci u pitanju za povrat jer ne znam nikog tko ima takvu mirovinu pa bih se orijentiro prema tome znači ništa od kamata eh a kad ne platiš račun iz banke na vrijeme odma udaraju kamate ako netko može da izračuna po nekoj tablici ,unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi imate li ili nemate status dragovoljca i /ili pripadnost SJP odnosno gardijskoj postrojbi; kolika je razlika za isplatu ne znam... iznosi su sljedeći (BD ... bez dragovljca i/ili specijalne i gardijske i SD sa ...)

Na dan BD SD

30.06.2005 4520,27 5575,00

01.07.2005 4619,56 5697,45

01.01.2006 4693,06 5788,11

01.07.2006 4845,81 5976,50

01.01.2007 4908,82 6054,21

01.07.2007 5036,74 6211,98

01.01.2008 5165,62 6370,93

01.07.2008 5374,69 6628,78

01.01.2009 5497,84 6780,66

01.07.2009 5572,30 6872,50

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Zavisi imate li ili nemate status dragovoljca i /ili pripadnost SJP odnosno gardijskoj postrojbi; kolika je razlika za isplatu ne znam... iznosi su sljedeći (BD ... bez dragovljca i/ili specijalne i gardijske i SD sa ...)

Na dan BD SD

30.06.2005 4520,27 5575,00

01.07.2005 4619,56 5697,45

01.01.2006 4693,06 5788,11

01.07.2006 4845,81 5976,50

01.01.2007 4908,82 6054,21

01.07.2007 5036,74 6211,98

01.01.2008 5165,62 6370,93

01.07.2008 5374,69 6628,78

01.01.2009 5497,84 6780,66

01.07.2009 5572,30 6872,50

 

hvala prijatelji od srca što ste mi odgovorili,jesam dragovoljac sa 18 godina sam otišao u rat i pripadnik sam bio gardiske brigade tako da sam sad gledao ove iznose koje ste mi napisali da bi trebao imati po novom obračunu ako prođe i kod dr.taborskog ,stvarno je velika razlika u visini mirovine joj sad mi još veća trema pred pregled hehehe jer do sad nisam imao pojma kolika bi to trebala biti mirovina ako sve prođe u redu ,još jednom hvala na odgovoru plemeniti i duro nek vam bog da sreće i zdravlja jer pomažete drugima i dajete savjete ma svaka vam čast ,lijepo je kad imaš koga pitati za savjet a ne ovo što čujem po ulici to je sve rekla kazala i svi nešto kriju jedni od drugih kao da ću ja nekom nauditi ako ga pitam za savjet kako je najbolje postupiti u mojoj situaciji odmah gube pamćenje ili su nelegalno došli do tih mirovina pa mi se boje reći ili ih je stid, uglavnom nikad konkretne informacije sve do sad ,još jednom puno hvala prijatelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Molim nekog tko se razumije da mi pomogne izračunati zaostatke od mirovine jer sam se totalno pogubio u računici. Jučer sam zvao Tvrtkovu da pitam kad bih se mogao nadati tim zaostacima i koliki bi oni bili i rekli su mi da mi to ne mogu reći preko telefona već da dođem osobno u Tvrtkovu pa će mi reći. Tako sam i napravio ,danas sam došao u Tvrtkovu i jedva sam došao do pravnika koji mi vrši izračun zaostataka i kod koga je moj spis.Rekla mi je da bi to moglo biti za oko 2 do 3 tjedna dok ona to obradi jer je jako kompliciran moj slučaj(tako mi ona kaže) i da država slabo stoji jer se to isplaćuje iz proračuna države i moram čekati kad će biti novaca za isplatu te da sad rješavaju poreze. I onda je pitam koliko bi to bilo okvirno sveukupno zaostaci za te 4 i pol godine u nazad ona prevrće papire i kaže oko 50000-60000 kn????, kad se odbije porez i da tu nema nikakve kamate te da trebam biti sretan da dobijem i ove novce jer je teško stanje u državi. Ja nisam matematičar ali mi svakako nije jasan njen način izračuna jer se ni približno ne slaže sa onim što sam ja izračunavao jer sam logički zaključio ako je minimalna razlika mirovine za sve godine unazad 2000 kn ( a veća je ) znači 54x2000=108000 kn i kako onda 50000-60000 kn pa koliki se porez obračunava (izgleda pola meni pola njima ) a evo kako mi piše u rješenju pa ako netko može neka pokuša ugrubo sračunati jer ja tu ništa ne razumijem .

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata kod kojega je nastao trajni gubitak radne sposobnosti (opća nesposobnost za rad) kao posljedica 100%-bolesti-zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, priznaje se počevši od 1.7.2005. pravo na invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad u svoti od 5697,30 kn mjesečno(slovima:pet tisuća šesto devedeset sedam kuna i trideset lipa)

Od 1.1.2006. mirovina iznosi 5787,96 kn mjesečno

Od 1.7.2006.mirovina iznosi 5976,34 kn mjesečno

Od 1.1 2007.mirovina iznosi 6054,05 kn mjesečno

Od 1.7. 2007. mirovina iznosi 6211.81 kn mjesečno

Od 1.1. 2008.mirovina iznosi 6370.76 kn mjesečno

Od 1.7.2008. mirovina iznosi 6628.60 kn mjesečno

od 1.1.2009. mirovina iznosi 6780.49 kn mjesečno

Od 1.7.2009. mirovina iznosi 6872.32 kn mjesečno

Isplata ove mirovine pripada korisniku počevši od 1.7.2005.

Evo tako mi piše u rješenju i sad tko može da mi izračuna (bar okvirno)napominjem da sam 1.7. 2005.g imao mirovinu 3670 kn koja je postepeno rasla kroz godine do 4400 kn do prošlog mjeseca kada sam dobio novi izračun mirovine . Molim pomoć ,nisam proklet već mi jednostavno nije jasno kako tako velika razlika u onome što sam ja računao i onog što mi je danas rečeno :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim gdje je problem - pa jedino vi i HZMO to možete izračunati jer jedino vi imate sve podatke. Matematika je vrlo jednostavna: prvo se za dosad isplaćene mirovine i obračunat kao i naplaćen porez, prirez, kao i poseban porez sve zbroji (dakle sume su mirovine, porezi, prirezi, posebni i isplata), zatim se ze za svaku novu mirovinu mjesec po mjesec sukladno pravilima igara (porez i stope kao i poseban porez...) koja su važila za taj mjesec izračuna mirovina, porez i prirez te posebni porez kao i isplata, na kraju se sve to zbroji po elementima te imate sume mirovine1,porez1,prirez1,poseban1 i isplata1, odnosno na kraju balade dobijate razliku isplata1 - isplata i to je to...HZMO to ima programski riješeno i bude gotovo dok kažeš keks, ali sada imaju i drugog posla i sva prava temeljem isplate iz proračuna stvarno čekaju po principu ima love ili nema iz proračuna, te ima ili nema isplate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Duro na odgovoru ,otićiću u banku i zamoliti da mi daju unazad 4 i pol godine izvadak od mirovine da vidim koliko sam imao visinu mirovine i koliko se odbijao porez i prirez i pokušati izračunati kako si ti rekao nadam se da ću se uspjeti snaći u tome a ako ništa drugo zamolit ću kod mene nekog u mirovinskom da mi to izračuna ako oni već imaju taj program za brzo izračunavanje kako ti navodiš . Puno hvala na savjetu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 12 godina kasnije...

Postovani ja bih vas molio za odgovor , naime ja sam bio u MUP a od 1991 pa do do 2007 godine imasm status dragovoljca _ branitelja. 2007 godine odlazim u prijevremenu mirovinu koja danas iznosi 4100 kn, nakon tog sam ponovo radio i stekao nekohn tri godine novog staza , napominjem kako za vrijeme provredeno u borbenom sektoru a imam skoro 1400 dana i dodatak dragovoljca nisam nista dobio na ovoj mirovini, sad dam podnio zahtjev da mi se mirovina ponovo izracuna , sta mislite koliko bi sad nova mirovina mogla biti Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani to vam sve ovisi za koju ste mirovinu sada predali, koliko ste imali staža, koliko sad imate staža, koliko imate godina starosti, koliko vam je onda bio PVB, koliki će vam sad biti PVB, da li će vam priznati drugi dohodak ako ste primali mirovinu, ima jako puno nepoznanica pa je onda teško reći kolika bi vam sad bila mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Bordohan je napisao:

Postovani ja bih vas molio za odgovor , naime ja sam bio u MUP a od 1991 pa do do 2007 godine imasm status dragovoljca _ branitelja. 2007 godine odlazim u prijevremenu mirovinu koja danas iznosi 4100 kn, nakon tog sam ponovo radio i stekao nekohn tri godine novog staza , napominjem kako za vrijeme provredeno u borbenom sektoru a imam skoro 1400 dana i dodatak dragovoljca nisam nista dobio na ovoj mirovini, sad dam podnio zahtjev da mi se mirovina ponovo izracuna , sta mislite koliko bi sad nova mirovina mogla biti Hvala

Poštovani,

na vaše pitanje bez ijednog podatka nema ni kvalitetnog odgovora, molim vas :

1. Kada ste rođeni ?

2. Kako stojite sa beneficiranim stažom iz rada (detaljno 12/15, 12/16 ili 12/18) ?

3. Koliko dana borbenog sektora vam je priznato tijekom Domovinskog rata ?

4. Imate li priznati status dragovoljca ?

5. Koliko vam iznosi pvb za ukupni radni staž ?

6. Kolika bruto primanja ste imali uz korištenje mirovine ?

7. Temeljem kojeg ste ugovora radili, Ugovor o radu ili Ugovor o djelu i koja vam je bila dnevna satnica ?

8. Koliko imate ukupnog mirovinskog staža ?

9. Koju mirovinu koristite, po kojem članku ste umirovljeni ?

Unaprijed zahvaljujem

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija