Jump to content

dignimo glas protiv novog pravosudnog


poppy

Preporučene objave

Hmm, ovako.

 

Ja jedino imam zivaca za to da nekoga u tom ministarstvu i komisiji kvalitetno spucam šakom, onako među oči. I to je to, za ništa drugo.

Nakon svega naime, ja nemam snage sudjelovati u nikakvim mirnim rješenjima i akcijama i osmišljavanjima plana i programa... Podržati hoću sve što se orgsnizira naravno... Ali realnost je da nikog ne boli k..ac za ovaj problem; za par dana kad sve bude ocijenjeno, praviti će se da se ništa nije niti dogodilo i da je sve po planu.

 

Uglavnom, dajem punu podršku svemu, ali to je trenutno moj jedini mogući doprinos.

Nemam fejs pa se nemogu uclanit.

 

:batina: nek me se tamo čuvaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne slažem se svama, nije problem u komisiji nego u ministarstvu koje je donijelo propis koji je loš, a upitno je i je li provediv! naravno da će u ministarstvu reći da nisu stigle ocjene presuda, ali ono što neće reć i čeg se trebamo bojat je da su presude ocjenjene ali prema njihovim kriterijima rezultati poražavajući i toga se srame!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gle, svaki propis se moze tumaciti na razne nacine.

 

Tako su i ocjenjivaci mogli tumaciti propis na nacin da nitko ne padne, obzirom na tezinu spisa koje smo dobili u zadatak. Jednako tako su mogli protumaciti da novi zkp pocnu ispitivati za 2 godine kad se pocne primjenjivati.

Ali zato su rok iz pravilnika znali protumaciti kao instruktivan. To su umjeli naravno.

 

Tako da mi nemoj pricati kako oni nisu nista krivi. Krivo je ministarstvo sto je donijelo usrani pravilnik, i krivi su oni sto ga na jos usraniji nacin provode, a ne moraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega idur ima pravo jer na kraju krajeva ispitivači su ti koji su birali radnje koje ćemo pisati a izabrali su radnje koje većina sudaca općinskih sudova ne bi dobro napisala, tako da nema sumnje kako su upravo oni ti koji su najodgovorniji, istina jest da pravilnik ima mnogo rupa ali također ne bi bilo smisla da je rok za ispravak radnji dulji od 6 dana jer ovo sada je najbolji primjer kako za... kandidate, nitko ne zna kad će počet usmeni i čak i oni koji se ne moraju vratit na svoje poslove s učenja nemaju volju da uče kad ne znaju da li su prošli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da s krivi i jedni i drugi, a ispitivači posebno jer bi bar oni trebali znati kako nam je i ubrzati stvari.(bolje reći oni mogu samo pretpostaviti kako nam je jer ovo je najodvratniji osjećaj u mom životu koji traje već je..... mjesec dana, a oni mogu shvatiti onaj dio vezan za učenje koji su i sami prošli na pravosudnom!!!!)

 

nitko me ne može uvjeriti da nisu imali vremena za obaviti taj dobro plaćen posao, jer se priča da je išlo 30 presuda po sucu, i da je samo 2 dnevno pročitao, završio bi za 15 dana (prošlo je 30!!!!).

 

i što, ako ne dobijemo ni stra rezultate i dalje ćemo stajati skrštenih ruku?!! ma ja bi pred ministarstvo ako do 12 ne budu rezultati pa kud puklo!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OVIM APELIRAM NA SVE VAS KOJI TO JOŠ NISTE NAPRAVILI, A SMATRATE DA SE OVAKVA NEPRAVDA NE SMIJE DOPUŠTATI - DA SE UČLANITE U NAVEDENU FACEBOOK GRUPU: Stop diskriminaciji na novom pravosudnom / Stop discrimination on bar exame

 

Ako nemate facebook-napravite profil samo za ovu akciju pa ga poslje izbrišite-DAJTE NEKA SE ČUJE NAŠ GLAS! FACEBOOK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji supatnici,

molim vas da mi pojasnite što se događa. Ukoliko sam dobro shvatila još od 10.mjeseca nije ispravljen pismeni dio ispita, a kamoli objavljen rok za usmeni dio ispita? Molim Vas da mi potvrdite da li sam dobro shvatila.

 

Naime, u visokom sam stupnju trudnoće i na takav način uopće neću biti u stanju (a kamoli mogućnosti) izaći na usmeni dio ispita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

^^ Jucer su objavljeni rezultati, a pismeni je bio od 13-15.10. Dakle skoro 1mj im je trebalo.

 

Usmeni ce trajati od 27.11-15.12., ali raspored kad je tko jos nije objavljen.

 

Mogu mislit koliko ce im trebat da ocijene presude sa roka u 12. Ipak ce skijanje i bancevanje uzeti svoj danak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo index hr!

Piše, Ministarstvo Pravosuđa palo na pravosudnom ispitu!

 

Stvarno je tragedija ovo što se dešava oko novog načina pologanja pravosudnog ispita.

 

ŠTo je sa ženama koje su trudne, ljudima koji imaju obveza, pa moraju moliti poslodavce da ih puste polagati, što je sa nepoštivanjem Pravilnika, pa to je stvarno nevjerojatno! Mislili smo da stari način polaganja je bio težak, ali ovo je ne samo neprofesionalno več i nehumano!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poppy je napisao:

ne slažem se svama, nije problem u komisiji nego u ministarstvu koje je donijelo propis koji je loš, a upitno je i je li provediv! naravno da će u ministarstvu reći da nisu stigle ocjene presuda, ali ono što neće reć i čeg se trebamo bojat je da su presude ocjenjene ali prema njihovim kriterijima rezultati poražavajući i toga se srame!!!

 

Ma daj ne govori napamet, i ne straši tu ljude. Otkud ti to što oni misle, neka se drže svoga famoznog Pravilnika, od nas nitko ne očekuje da briljiramo na presudama, ali osoba koja se ozbiljno pripremala za pravosudni , mislim da je i pogledala kako presuda izgleda, pa neče rušiti u tolikom broju na presudama, to bi već bilo iživljanje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam za vas kolegice, ali meni je izivljavanje da padne netko tko dobije po 10 bodova iz građanske i treće radnje, a 4 iz kaznene... po meni je izivljavanje da 54 kandidata padnu pismeni za kojeg je trebalo organizirati pripreme ali se zbog nečije nesposobnosti odustalo... i za to sve uzmu 1400 kn, ali mozda malo preosobno shvaćam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se sada konacno zna prava svrha ovog novog pravosudnog. Da sam znao rezultate na onoj tribini u HOK-u rekao bih to i tamo. Tko zna koliko ce jos ljudi pasti na usmenom i kolika ce na kraju prolaznost biti.

Dakle, svrha je dodatno ogranicavanje pristupa struci! Tako da bude jos teze uci u taj privilegirani krug, tako da oni koji su vec tamo imaju sto manje konkurencije i sto vise posla i novaca za sebe.

Sve ove price o boljoj edukaciji vjezbenika itd su price za malu djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Razgovarao sam s novinarima Nove TV koji su primili dojave kolegica, koje su se javljale i indexu.

 

Nova TV bila je spremna napraviti veci prilog o pravosudnom u Dnevniku, medjutim svi s kojima su htjeli razgovarati su govorili da nemaju vremena, ne stignu, ne zele, ionako im je nudjeno snimanje s ledja i modulirani glas.

 

Tako da je tema pala u zaborav, kao i na ovome forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija