Jump to content

službena bilješka istražnog suca


anonimno

Preporučene objave

ne znam na kakvu to bilješku istražnog suca mislite??

 

on provodi istražne radnje, istragu..tada piše određene zapisnike o tim poduzetim radnjama..(nakon očevida-zapisnik o očevidu, nakon ispitivanja osumnj. ili potencijalnih svjedoka - zapisnik o ispitivanju i sl.)

može sačiniti i službenu zabilješku, npr. kratko konstatira sadržaj neke provjere, obavljenog razgovora i sl.

 

recite, što vas konkretno zanima? koja njegova radnja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...istražni sudac je napravo službenu bilješku da ga je MUP obavijestio o prometnoj nesreći sa smrtnim posljedicama, pa on u toj službenoj bilješci to konstatira i nalaže obdukciju. U istoj bilješci on je naveo u opisivanju događaja i jedan bitan detalj vezan uz opis nesreće koji je kontraran kasnijem vještačkom nalazu vezano uz taj dotičan detalj, pa me zanima.. da li se ja mogu pozvati na tu bilješku istražnog kako bi pokušala ½poljuljat½ vještački nalaz ili ta bilješka nema baš neki značaj u dokaznom smislu?

...hvala unaprijed na odgovoru koji mi treba dosta hitno

 

 

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je sadržaj one prve informacije koju je istr. sudac dobio telefonskim putem od dežurnog policajca koji ga je dužan izvijestiti o prometnoj..tada se još ustvari rijetko zna nešto konkretno...osim podataka o sudionicima nesreće, vozilu, mjestu gdje se dogodilo, posljedici...ali ne i sve ono dalje što se utvrđuje očevidom i daljnjim provođenjem dokaznog postupka...tako da ta bilješka može biti potpuno suprotna kasnijim utvrđenjima.. i ona vam nema dokaznu snagu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U istoj bilješci on je naveo u opisivanju događaja i jedan bitan detalj vezan uz opis nesreće koji je kontraran kasnijem vještačkom nalazu vezano uz taj dotičan detalj,

 

a mozete li reci o kojem se konkretno detalju radi?

 

inace, vjestacki nalaz vam moze poljuljati samo drugi vjestak ili sudac koji presudjuje i to na nacin da u obrazlozenju napise kako isti nalaz u cijelosti prihvaca (jer bi sve drugo morao i te kako dobro obrazloziti), a presudi tako da izuzev jednog iz konteksta izvucenog navoda sve drugo jednostavno ignorira. ovo potonje nije u skladu sa zakonom, ali u praksi se moze tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....on je naveo u opisivanju događaja i jedan bitan detalj vezan uz opis nesreće koji je kontraran kasnijem vještačkom nalazu vezano uz taj dotičan detalj,

 

iako je možda već kasno, ali da malo pročeprkamo...

 

taj detalj koji spominjete (ne znamo koji je, ali bez obzira na to), mogli bi ukomponirati u obranu (ako treba za pripremu obrane i ako nije već kasno) ili iskaz svjedoka...pogotovo ako mislite da se radi o kakvoj odlučnoj činjenici koja nije uzeta u obzir, a bila bi od utjecaja na vještački nalaz...

ako postoji vještački nalaz, onda bi isticanjem tog detalja taj vještak trebao ponovno dati mišljenje uvažavajući sve tragove i što je konstatirano, ali dovodeći ih sada u vezu sa ovim istaknutim detaljem....što bi se reklo, vještak bi dao varijantu 1 i 2, sa i bez tog detalja, pa bi sud trebao onda procijeniti u sklopu svih drugih dokaza kojima raspolaže, koja varijanta je za konkretan slučaj vjerovatnija...pa onda još to kasnije u odluci i dobro obrazložiti..

 

naravno, ovo ja samo nabadam mogućnosti...

 

u kojoj fazi se to sve skupa nalazi? što je do sada učinjeno?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala Vam na ogromnom trudu, traje glavna rasprava i napravljen je vještački nalaz od strane vještaka medicinske struke i prometno - tehničkog, upravo detalj o kojem sam govorila je jako bitan jer mi o njemu ovisi uzročno posljedična veza prometna nesreća-smrt štećenika, nebitno o kojem se točno detalju radi...ali vjerujte mi na riječ da je jako bitan upravo za uzročnu vezu ;-)

e sad, sutra imam ročište di se saslušava vještak i ja bih ga trebala vezano uz taj detalj malo pokolebat....pa mi je zato bilo bitno znat dal mu mogu predočit zabilješku istražnog suca (koja se naravno slaže sa zapisnikom o očevidu MUP-a), i na taj način možda navest sud da posmnja u taj dio nalaza... malo sam se sad zbunila , ali nadam se da je jasno što pokušavam,samo ne znam dal da uopće idem u tom smjeru ili da tu službenu bilješku uopće ne spominjem jer neću ništa postić s obzirom da ste rekli da nema dokaznu snagu....

 

eto :-), to bi bilo to

 

 

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija