Jump to content

Kleveta ili...???


izopcena

Preporučene objave

na uvjetnoj sam jos godinu dana.u medjuvremenu sam napustila grad u kojem sam zivjela radi prica i ogovaranja.medjutim,i u novom gradu mi se dogadja ista stvar i opet ispastam zbog svoje pogreske iz proslosti.pojedinci pricaju da "imam problema sa policijom, da sam prostitutka, da pisem po njihovim blogovima pod laznim imenom i vrijedjam ih, da ih zovem telefonom i stenjem na slusalicu"....samo zelim miran zivot (zivim vrlo zatvoreno).zanima me da li tu ima elemenata za bilo kakvu tuzbu za klevetu, uvredu, povredu casti i ugleda...bilo sto obzirom da jesam na uvjetnoj i da jesam imala "problema sa policijom"?kako usutkati zle jezike?svjedoke imam.

hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ako govore o vasoj proslosti i pri tome ne lazu nema klevete no kazneni zakon kaze:

 

Predbacivanje kaznenog djela

Članak 202.

(1) Tko predbaci drugome počinjeno kazneno djelo zbog kojeg je pravomoćno oglašen

krivim,

kaznit će se novčanom kaznom do sto dnevnih dohodaka.

(2) Tko predbaci drugome počinjeno kazneno djelo zbog kojeg je pravomoćno oglašen

krivim putem tiska, radija, televizije, pred više osoba, na javnom skupu ili na drugi način zbog

čega je predbacivanje za kazneno djelo postalo pristupačno većem broju osoba,

kaznit će se novčanom kaznom do stopedeset dnevnih dohodaka.

 

Postavlja se pitanje kako ti "zli jezici" dolaze do tih informacija kojima barataju. Ako ne zelite javno, moze i na privatnu poruku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija