Jump to content

Sramota je da Hrvatska nema nijednog heroja Domovinskog rata


Plemeniti

Preporučene objave

Plemeniti je napisao:

http://metro-portal.hr/vijesti/hrvatska/predsjednicki-izbori/sramota-je-da-hrvatska-nema-nijednog-heroja-domovinskog-rata#news_view

 

Biti će da se kampanja pomalo zahuktava pa su došle na red i one kategorije građana koji su do sada bili na margini društvenih i političkih zbivanja....

-----------------------------------------------------------

Pa to smo do sada konstatirali bezbroj puta, svi oni će se zakleti za vračanje dostojanstva Hrvatskim braniteljima, jer populacija od pola miliona ljudi nija mala, pogotovo ako se pribroje ješ članovi obitelji istih.Poslije izbora će biti isto ili gore, nema heroja, niti prava, već samo

smanjivanje istih.Ovo što oni govore je čista demagogija i zavaravanje nas btranitelja, najbolje bi bilo kad bi mi imali svog kandidata, on bi pobjedio, ovako dezerteri i nekakvi generali koji metka nisu ispalili u ratu,tajkuni i da više na nabrajam.Treba dobro razmisliti za koga glasati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oni koji su bili u ratu znaju koji je kandidat za nas ,mi borci koji smo bili onih godina posvuda sječamo se ko je bio sa Marekovičem na mostu kad su nam bosanci čestitali,i zahvaljivali što im Bihač nije pao,znamo tko je stvarno za Hrvatsku,i znamo tko je i što radio i gdje bio ,onih godina!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja znam tko su heroji našeg rata, to su moji poginuli znani i neznani prijatelji, bojovnici. To su i naši roditelji, žene i djeca koji su nas sa suzama ispraćali i dočekivali na vratima. I ne treba to nigdje pisati, ne trebam to nigdje čitati jer ja to znam....

 

A to gdje je netko nekada stajao i gdje sada stoji - zaboli me ona stvar. Ja sam u ratu dva puta ranjen, obolio na živce još onda, a nisu ONI, koji se cerekaju sada sa jambo plakata.

 

U mirovini sam, koja je tri puta veća od one koju bih dobio da sam išao u redovnu, iz civilstva. Zadovoljan sam, ponešto radim, onako za sebe i djecu, suprugu i uživam koliko mogu.

 

Jer znam da naš životni vijek nije normalan niti dugovječan i zato ljudi, pustite politiku, stranke i ostala sr***. I na kraju krajeva, znate li koliko je godina prošlo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

Ja znam tko su heroji našeg rata, to su moji poginuli znani i neznani prijatelji, bojovnici. To su i naši roditelji, žene i djeca koji su nas sa suzama ispraćali i dočekivali na vratima. I ne treba to nigdje pisati, ne trebam to nigdje čitati jer ja to znam....

 

A to gdje je netko nekada stajao i gdje sada stoji - zaboli me ona stvar. Ja sam u ratu dva puta ranjen, obolio na živce još onda, a nisu ONI, koji se cerekaju sada sa jambo plakata.

 

U mirovini sam, koja je tri puta veća od one koju bih dobio da sam išao u redovnu, iz civilstva. Zadovoljan sam, ponešto radim, onako za sebe i djecu, suprugu i uživam koliko mogu.

 

Jer znam da naš životni vijek nije normalan niti dugovječan i zato ljudi, pustite politiku, stranke i ostala sr***. I na kraju krajeva, znate li koliko je godina prošlo...

 

Svako ima pravo na svoje mišljenje,nismo svi zadovoljni.Lijepo je što si ti zadovoljan ali ima puno ljudi koji nisu zadovoljni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatska ima heroje samo što se oni ne slave kao takvi.Spomenut ču samo gospodina Zadru.Na spomen njegovog imena svi mogu samo ušutit.A nije on jedini ima još dosta heroja.Zašto se ne slave kao takvi ,i zašto nemamo živih heroja to je več druga priča ili politikanstvo.Možda se netko boji da bi takvi ljudi bili močniji od političara jer bi iza njih ljudi stali s lakočom :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi zanimljivo vidjeti koji bi to bili kriteriji da se netko proglasi ratnim herojem da li bi i tu trebala dva svjedoka i dobro složita priča i eto nam heroja ,slažem se da je za vrijeme rata bilo branitelja koji su svakako zaslužili da ih se naziva herojima ili da im se dodijeli nekakva značka kao recimo spomenica domovinskog rata i da ju ta osoba u svečanim prigodama nosi sa ponosom a i drugi bi branitelji to onda poštivali jer bi znali da je ta osoba ratni heroj i da se ta osoba javno imenuje herojem te da se točno navede djelo u kojem je on zaslužio da ga se proglasi herojem nisu razna odlikovanja dokaz da je netko heroj primjer Zagorec nije vidio rata a ima više ordenja za kojekakve podvige a nije se pomakeo iz kancelarije ,to bi se udruge branitelja trebale usaglasiti i napraviti popis mogućih heroja ali kakvi su kod nas ljudi svako će reći za sebe da je njemu bilo najgore primjer odete u neku birtiju i naslušate se kojekakvih ratnih priča i podviga da bi u toj birtiji već imali nekoliko ratnih heroja ,mislim da od svega toga ništa da se htjelo nešto po tom pitanju riješiti već bi to davno bilo napravito (željezo se kuje dok je vruće) sad sve ostaje na pričama i sjećanjima ali nikad ne reci nikad ,pozdrav svim braniteljima i ratnim herojima mi znamo tko su oni i hrvatska zna samo ih je zaboravila jer više nisu potrebni :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lanser je napisao:

bilo bi zanimljivo vidjeti koji bi to bili kriteriji da se netko proglasi ratnim herojem da li bi i tu trebala dva svjedoka i dobro složita priča i eto nam heroja ,slažem se da je za vrijeme rata bilo branitelja koji su svakako zaslužili da ih se naziva herojima ili da im se dodijeli nekakva značka kao recimo spomenica domovinskog rata i da ju ta osoba u svečanim prigodama nosi sa ponosom a i drugi bi branitelji to onda poštivali jer bi znali da je ta osoba ratni heroj i da se ta osoba javno imenuje herojem te da se točno navede djelo u kojem je on zaslužio da ga se proglasi herojem nisu razna odlikovanja dokaz da je netko heroj primjer Zagorec nije vidio rata a ima više ordenja za kojekakve podvige a nije se pomakeo iz kancelarije ,to bi se udruge branitelja trebale usaglasiti i napraviti popis mogućih heroja ali kakvi su kod nas ljudi svako će reći za sebe da je njemu bilo najgore primjer odete u neku birtiju i naslušate se kojekakvih ratnih priča i podviga da bi u toj birtiji već imali nekoliko ratnih heroja ,mislim da od svega toga ništa da se htjelo nešto po tom pitanju riješiti već bi to davno bilo napravito (željezo se kuje dok je vruće) sad sve ostaje na pričama i sjećanjima ali nikad ne reci nikad ,pozdrav svim braniteljima i ratnim herojima mi znamo tko su oni i hrvatska zna samo ih je zaboravila jer više nisu potrebni :palac:

-----------------------------------------------------------

Na ovo sve pet, samo dragi moji branitelji nakon 14. god. nemože se nekom dodjeliti priznanje ratnog heroja, ili heroja Domovinskog rata, ali se može one koji su branili, Vukovar,Karlovac,Dubrovnik,Sisak i ine gradove a dali svoje živote za slobodu nas svih koji smo imali sreće ostati živi posmrtno odlikovati herojima Domovinskog rata, oni su to i zaslužili.A da ima živih među nama ima, ali ova vlast ih je u potpunosti zaboravila.Tako da po mom skromnom mišljenju najpravednije bi bilo ovo prije što sam naveo.Pozdrav svim braniteljima Lijepe naše. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je portal koji se bavi pravom i pravnim pitanjima, a ovaj forum pravima branitelja.

 

Primjećujem da ova tema nema ali baš nikakve veze s pravom.

 

Molimo vas, ovakve rasprave ne spadaju na ovu stranicu, pa ih nemojte ovdje objavljivati. Za njih postoji braniteljski forum na http://www.braniteljski-forum.com/

 

Za dodatna objašnjenja molim pogledati OVDJE.

 

Zaključavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija