Jump to content

vještačenje po novom zakonu


laganini

Preporučene objave

Ako na dan vještačenja imate priznat status HRVI-a (dakle drugostupanjsko rješenje ili prvostupanjsko s naznakom da je prošlo reviziju...), bez obzira na privremenost možete ostvariti prava u svezi invalidske mirovine po ZOPHBDR-a. Stvar bi se mogla zakomplicirati ako ta privremenost istekne prije nego što referent bude donosio rješenje a tada to ovisi o praksi i tumačenjima u okviru HZMO-a ... U svezi maksimuma kako vam je opisao vještak najbolje je: bez komentara...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

duro o čemu je riječ kad kažeš (drugostupanjsko rješenje ili "prvostupanjsko s naznakom da je prošlo reviziju")

naime ja sam bio na vještačenju u HZMO u 10.mj. o.g. sa 1.-stupanjskim rješenjem drugi put jer mi je 2.-stupanjsko isteklo krajem 8.mj. dobio 50/50 profesionalna da li će mi uvažiti status RVI prilikom izračuna mirovine.zaboravih napomenuti da mi se spis vrattio s revizije iz zagreba prije otprilike tri tjedna gdje su mi potvrdili prijedlog područnog vještaka,očekujem rješenje ne znam koliko bi to moglo potrajati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

duro o čemu je riječ kad kažeš (drugostupanjsko rješenje ili "prvostupanjsko s naznakom da je prošlo reviziju")

naime ja sam bio na vještačenju u HZMO u 10.mj. o.g. sa 1.-stupanjskim rješenjem drugi put jer mi je 2.-stupanjsko isteklo krajem 8.mj. dobio 50/50 profesionalna da li će mi uvažiti status RVI prilikom izračuna mirovine.zaboravih napomenuti da mi se spis vrattio s revizije iz zagreba prije otprilike tri tjedna gdje su mi potvrdili prijedlog područnog vještaka,očekujem rješenje ne znam koliko bi to moglo potrajati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav

molim đuru da mi pomogne , a može i neko drugi .

nalazio sam se u specijalnoj policiji od17.o9.1991 godine pa do 3o ožujka 1993 godine ratni put vidio sve oke nadalje sam prošo u plavce i bio do 2oo1 godine bio u akciji bljesak i ostali tereni imam srednju školu ,priznat status dragovoljac,hrvatski branitelj.

2oo5 godine prvi puta došao kod svoje doktorice sa velikim problemima nezadovoljan sa svime i ona napiše na lječenje u karton stavf43 .nadalje ja si mislim pa sve je samnom uredu pa guraj onda u 2oo6 godine ode ja ajde kod doktorice na psihijatriju ona meni kaže bla,bla i propiše ljekove .u 2oo6 godine otišo na rebro uzo doktora tamo nastaviti se lijećiti dijagnoza dobro postavljena otišo jednom pa sam pauziro dvije godine potiskujući to pa neče mi djeca doma govoriti da sam lud,ali ipak ode ja opet doktoru 2oo9 godine vidim da sam u škripcu nevalja neš samnom i eto cjelu godinu se lijećio .mene moja doktorica pošalje na komisiju 5.11.2oo9 godine zaprimljeno u zzmo pozovu oni mene vještak kaže sve je to uredu ali pošto sam prof.vozač moram napraviti procjenu radne sposobnost , vještak odbio 2o.11.2oo9 godine.

napravio sam procjenu radne nesposobnosti nesposoban za c i e kategorije .doktorica mi kaže da ne čejkamo 6 mjes.nego čemo obnoviti proces jer nism imao procjenu radne sposobnosti.đuro molim te da mi odgovoriš kako dalje i šta mečeka ,a može i mrljavac dosta sam čito forume pa reko da se ukljućim.zajedno smo jaći mnogo bitka sam izgubio ali rat neče moći i da naglasim za rvi predo papire na upravni sud jer nemam statusa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grga71 je napisao:

pozdrav

molim đuru da mi pomogne , a može i neko drugi .

nalazio sam se u specijalnoj policiji od17.o9.1991 godine pa do 3o ožujka 1993 godine ratni put vidio sve oke nadalje sam prošo u plavce i bio do 2oo1 godine bio u akciji bljesak i ostali tereni imam srednju školu ,priznat status dragovoljac,hrvatski branitelj.

2oo5 godine prvi puta došao kod svoje doktorice sa velikim problemima nezadovoljan sa svime i ona napiše na lječenje u karton stavf43 .nadalje ja si mislim pa sve je samnom uredu pa guraj onda u 2oo6 godine ode ja ajde kod doktorice na psihijatriju ona meni kaže bla,bla i propiše ljekove .u 2oo6 godine otišo na rebro uzo doktora tamo nastaviti se lijećiti dijagnoza dobro postavljena otišo jednom pa sam pauziro dvije godine potiskujući to pa neče mi djeca doma govoriti da sam lud,ali ipak ode ja opet doktoru 2oo9 godine vidim da sam u škripcu nevalja neš samnom i eto cjelu godinu se lijećio .mene moja doktorica pošalje na komisiju 5.11.2oo9 godine zaprimljeno u zzmo pozovu oni mene vještak kaže sve je to uredu ali pošto sam prof.vozač moram napraviti procjenu radne sposobnost , vještak odbio 2o.11.2oo9 godine.

napravio sam procjenu radne nesposobnosti nesposoban za c i e kategorije .doktorica mi kaže da ne čejkamo 6 mjes.nego čemo obnoviti proces jer nism imao procjenu radne sposobnosti.đuro molim te da mi odgovoriš kako dalje i šta mečeka ,a može i mrljavac dosta sam čito forume pa reko da se ukljućim.zajedno smo jaći mnogo bitka sam izgubio ali rat neče moći i da naglasim za rvi predo papire na upravni sud jer nemam statusa.

------------------------------------------------------------

Moj dragi lega, ima još branitelja sličnih situacija kao i ti, neću biti zloguki prorok ali PTSP, kao zapamtite to posljedica sudjelovanja u DR-u priznaje se samo ako si u nastavnom procesu za RVI ili ako si predao dokumentaciju ili zahtjev nadležnoj službi za društvene djelatnosti Uredu državne uprave u svojoj Županiji do 31.12 2005.god.Čini mi se da oni koji to nisu napravili neće ići po starom zakonu već će im preostati jedino obnova postupka nakon riješenja nadležnog Ministarstva,tj.nakon 2.god. ili tužba Upravnom sudu Republike Hrvatske.Sretno svim braniteljima ma gdje bili. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grga71 je napisao:

...đuro molim te da mi odgovoriš kako dalje i šta mečeka

U svezi ostvarenja prava na invalidsku mirovinu bih ti savjetovao da se držiš mišljenja tvoje liječnice OM i napravite obradu za IK bez obzira što nije prošlo 6 mjeseci. Što te čeka?, sve dok nemaš priznat status HRVI-a nećeš moći ostvariti pravo na mirovinu po ZOPHBDR-a već po ZOMO-u i tu će razlika u kunama biti značajna...

HRVI?, za bilo što nazovi smisleno napisati trebalo bi znati kakvo je rješenje MOBMS (što je izrijeka rješenja...) protiv kojeg si podnio tužbu Upravnom sudu, što si tužbom tražio i što ti je bila argumentacija da je tužba osnovana....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

duro o čemu je riječ kad kažeš (drugostupanjsko rješenje ili "prvostupanjsko s naznakom da je prošlo reviziju")

naime ja sam bio na vještačenju u HZMO u 10.mj. o.g. sa 1.-stupanjskim rješenjem drugi put jer mi je 2.-stupanjsko isteklo krajem 8.mj. dobio 50/50 profesionalna da li će mi uvažiti status RVI prilikom izračuna mirovine.zaboravih napomenuti da mi se spis vrattio s revizije iz zagreba prije otprilike tri tjedna gdje su mi potvrdili prijedlog područnog vještaka,očekujem rješenje ne znam koliko bi to moglo potrajati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajoj..To s HRVI-em će biti "vruće" jer presuda Upravnog suda povodom tužbi radi primjene tog članka, odnosno zbog nepodnošenja zahtjeva u zakonom propisanom roku, još nema ... A moje je mišljenje da će sporovi biti okončani odbijanjem tj. tužbe odbijene kao neosnovane - ponavljam moje mišljenje i ne moram biti u pravu ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da češ ti biti u pravu ha,ha,ha

sam da se nadovežem bitka još jedna se bude možda gubila ali rat ne đuro

 

imam još od vojske 1.8.1991 godine do 16.o9.1991 godine nalazio sam se u trsteniku kad sam za malo poginuo u d.viduševcu kod gline a nije mi upisan radni staž ni ratni put ,a ni ozljeda na radu kad sam bedak kaj da ti kažem sad to se hrvam sa ministarstvom obrane jer ima dokaz od plače potpisanog profisijalnog ugovora a treb biti i negdje karton o ozljedi na rad to jest u ratu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Ajoj..To s HRVI-em će biti "vruće" jer presuda Upravnog suda povodom tužbi radi primjene tog članka, odnosno zbog nepodnošenja zahtjeva u zakonom propisanom roku, još nema ... A moje je mišljenje da će sporovi biti okončani odbijanjem tj. tužbe odbijene kao neosnovane - ponavljam moje mišljenje i ne moram biti u pravu ...

-----------------------------------------------------------

Lega u pravu si 100 %, kako sa pravnog tako i sa praktičnog stanovišta, to sam rekao već u svojim prijašnjim postovima na tu temu, samo izgleda da naši branitelji nečitaju detaljno.Treba neke stvari samo staviti na pravo mjesto i već je jasnije.Poz.svim braniteljima, ali mi je žao onih koji vode borbu jer nisu uspjeli do sada ostvariti svoja prava.Nikad nije kasno,i ne odustajte.To vam je moj savjet.I dalje se lječite i redovne kontrole, barem oni koji boluju od PTSP-a a takvih je izgleda najviše nerješeno.Nakon toga u pravo vrijeme imate argumente, a to je najvažnije. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasper je napisao:

duro o čemu je riječ kad kažeš (drugostupanjsko rješenje ili "prvostupanjsko s naznakom da je prošlo reviziju")

naime ja sam bio na vještačenju u HZMO u 10.mj. o.g. sa 1.-stupanjskim rješenjem drugi put jer mi je 2.-stupanjsko isteklo krajem 8.mj. dobio 50/50 profesionalna da li će mi uvažiti status RVI prilikom izračuna mirovine.zaboravih napomenuti da mi se spis vrattio s revizije iz zagreba prije otprilike tri tjedna gdje su mi potvrdili prijedlog područnog vještaka,očekujem rješenje ne znam koliko bi to moglo potrajati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

PPozdravljam sve forumaše,i javljam se nakon dolaska s Odjela za duševne bolesti (12 dana s dg. :F23.9, F43.1 i F62.0, i tu me zanima da li će mi prvonavedena dg. pomoći ili odmoći pri eventualnom priznavanju statusa HRVI-a). Pri povratku u "civilstvo" dočekalo me je takvo saznanje, da sam se danas skoro vratio na odjel. Oprostite što ću morati navesti neke podatke možda već po 4-5-ti put na ovom forumu, ali je bitno da bi se vidio cijeli okvir i svi parametri. Ukratko imao sam mirovinu po ZOPHBDR-a, a sada je to preinačeno u mirovinu po ZOMO-u. Dragovoljac sam DR-a od lipnja 1991. i u kontinuitetu bio na prvoj liniji obrane (non stop straže,izvidnice i sl.) do 25.3.1994g. Sredinom 2007g.prvi put na IK-i, u svibnju 2008g. dobijam privremeno, a u studenom, konačno rješenje o profesionalnoj nesposobnosti za rad po ZOPHBDR-a - PRAVOMOĆNO (20% vojno). Nastavljam raditi spreostalom radnom sposobnošću, i u svibnju 2009g. idem na ponovnu procjenu radne sposobnosti - 40%vojno (opća nesposobnost), i to dr. Taborski u Zagrebu odobrava. Negdje u srpnju predmet se vraća u PS Vukovar. Još nikakvo rješenje nisam dobio, ali sam kod prav. savjetnika (danas), na monitoru vidio da se moj predmet (mirovina) izračunava po ZOMO-u. Uporedo s tim u listopadu 2007g. dobivam status HRVI na plp, a u studenom 2008g. dlp u Zagrebu mi skida status uz obrazloženje da se liječim izrazito diskontinuirano, i da nije bilo potrebe za intenzivnijim farmakološkim i psihoterapijskim intervencijama. Na amb. kontrole sam išao u prosjeku svakih 8-9 tjedana, imao 2 dnevne bolnice i jedno bolničko ležanje. Zahtjev za status HRVI podnio krajem 2005g. Od 2000g. do 2005g se liječim diskontinuirano, ali se od studenog 2005g. liječim "izrazito" kontinuirano... Prije 13mj. sam podnio tužbu Upravnom sudu RH, glede rješenja MBOMS-a, i kako sad stvari stoje moram ići u civilnu invalidsku (opća nesposobnost) za koji tjedan. Što mi je raditi, i čemu se sad još mogu nadati : dragovoljac, skoro 3g. na prvoj crti, imao pravomoćno rješenje o prof. nesposobnosti temeljem ZOPHBDR, odbijen mi status HRVI, odbijeno mi DR bolovanje (3 puta), a sada pitanje da li ću imati i 2000kn civilne mirovine. Ispričavam se na duljini posta i molim za savjete (od forester osta "rest"). :-?:tilt:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Nastavljam raditi spreostalom radnom sposobnošću, i u svibnju 2009g. idem na ponovnu procjenu radne sposobnosti - 40%vojno (opća nesposobnost), i to dr. Taborski u Zagrebu odobrava.

 

(danas), na monitoru vidio da se moj predmet (mirovina) izračunava po ZOMO-u. Uporedo

 

Ne vjerujem da ti je sada mirovina po ZMO-u, možda samo dio onaj civilni provjeri još jednom u nadležnom mirovinskom jer si do sada imao mirovinu po zakonu o braniteljima pa ne vjerujem da je sada u cijelosti prebačena po ZOM-u što više jer je bila na reviziji kod Taborskog . U stvari još nisi niti dobio to rješenje pa ipak pričekaj da ga dobiješ pa češ onda biti siguran.

 

Provjeri još jednom to i nemoj se previše nervirati - ništa od nerviranja i puno nervoze, ništa ne mjenja na stavri ma kako bilo bit će.

 

Pozdrav i sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Ali Kompa hvala na utjesi, ali vidio sam točno da je mirovina na izračunu po ZOMO. Svatko tko nije do 6.11.2009. imao u rukama rješenje od HZMO-a, o invalidskoj mirovini temeljem ZOPHBDR-a, a da se baziralo na psihičkom oboljenju isto mu je kao da je bio u Minkenu 1991-1995. :palacdolje::tikvan::glavomozid:

 

 

Da te razuvjerim cijenjeni kolega danas mi je došlo privremeno rješenje iz HZMO PS Osijek o invalidskoj mirovini temeljem ZOPHBDR-a opča nesposobnost 50/50, nemam HRVI, vještačen 06. kolovoza, predmet sa revizije stigao u Osijek

15. listopada, no zbog spora na Upravnom sudu rješenje sam tek dobio danas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija