Jump to content

Zapošljavanje trudnice


veronika30

Preporučene objave

Dakle, situacija je ovakva - surađujem honorarno (kao novinar) sa jednom izdavačkom kućom. U mojoj redakciji otvorit će se radno mjesto jer kolegica odlazi. Urednik me već dugo želi zaposliti, ali firma nije zapošljavala i znam da to on i dalje želi. U međuvremenu sam ostala trudna (trenutno završavam prvo tromjesečje) što moji u redakciji znaju. Inače sam formalno zaposlena u jednoj drugoj firmi u kojoj su mi i svi papiri što znači da formalno nisam nezaposlena niti sam prijavljena na burzi.

 

Ne oslanjam se previše na to da će me potencijalni poslodavac doista zaposliti iako želja od strane šefa postoji - općenito ne zapošljavaju ovih mjeseci, pa sam sigurna da neće ni ovako. No, razmišljam o tome što bi bilo kad bi bilo... Ostvaruju li firme neke financijske (ili druge)koristi od eventualnog zapošljavanja trudnica? Pretpostavljam da te koristi očito nisu bog zna što (ako tako nešto zakonski i postoji) jer u protivnom bi bilo daleko više zaposlenih trudnica... No, možda bi ipak bile nekakve veće šanse ako koristi postoje jer je jedina osoba koja će biti na gubitku moj urednik koji je spreman pričekati da se vratim s porodiljnog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina nema nikakvih beneficija. Sve dok ne otvorite porodiljski možete preći na to drugo radno mjesto. I ja sam upravo zaposlila trudnicu, radit će 4 sata dnevno na laksim poslovima dok bude mogla ali sam je prijavila na puno radno vrijeme- kako bih joj izašla u susret. Protiv sam diskriminacije žena tj trudnica, pa eto poslodavci ako možete zapošljavajte trudnice!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dk je napisao:

Još jedan primjer. I ja sam zaposlio trudnicu prošli tjedan. Iznenadila me je posebno njena iskrenost. Saznala je da je trudna isti dan kad je bila na razgovoru kod nas u tvrtki i to nam javila odmah sutradan.

 

 

Dk, svaka čast. Možda vam se pokaže kao najbolji radnik ikad, naravno ako je pametna i svjesna koliko je teško u Hrv. dobiti posao ako si trudan... :palac: I ja sam imala pozitivno iskustvo s jednom trudnicom, maximalno sam joj izašla u korist kao poslodavac i kao čovjek, dan danas radi kod mene, dobila je unapređenje i platila sam joj dokvalifikacije te je sad "šefica" svim ostalima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anavir je napisao:

dk je napisao:

Još jedan primjer. I ja sam zaposlio trudnicu prošli tjedan. Iznenadila me je posebno njena iskrenost. Saznala je da je trudna isti dan kad je bila na razgovoru kod nas u tvrtki i to nam javila odmah sutradan.

 

 

Dk, svaka čast. Možda vam se pokaže kao najbolji radnik ikad, naravno ako je pametna i svjesna koliko je teško u Hrv. dobiti posao ako si trudan... :palac: I ja sam imala pozitivno iskustvo s jednom trudnicom, maximalno sam joj izašla u korist kao poslodavac i kao čovjek, dan danas radi kod mene, dobila je unapređenje i platila sam joj dokvalifikacije te je sad "šefica" svim ostalima.

 

Svima skupa samo :pljesce::pljesce::pljesce:. takvi postupci kazuju nam da iam nade za ovaj narod. Od srca vam svima čestitam. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast svima vama koji ste zaposlili trudnice. :palac:

@ santolina - uz dužno poštovanje (iako razumijem što si htjela reći), kod nas je trudnoća sve, samo ne prirodno, a niti poželjno stanje (no, to je već rasprava za neki drugi forum).

Kao što sam objasnila u pitanju, osobno zapravo ne bih niti mijenjala posao već ostala na istom... Samo bih napokon dobila nekakav ugovor koji se inače u novinarstvu čeka do "bogojavljanja". U drugoj sam firmi samo formalno zaposlena kako bih barem ostvarila pravo na porodiljni jer bih se u protivnom sa "prirodnim stanjem" mogla ubiti. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija