Jump to content

Ozljeda na radu-molim hitnu pomoć!!!


ROPE

Preporučene objave

ROPE je napisao:

Supruga je imala prometnu nezgodu pri putu na posao, zanima me osim 100%-tnog bolovanja da li ima pravo i na odštetu za ozljede, i u tom slučaju koja je procedura? Unaprijed hvala.

 

 

 

POTREBNA POMOĆ TAKOĐER-

Pri povratku sa posla uganula sam gležanj,odlazim na hitnu-

nema napuknuća;preporuka mirovanje.Lječnik OP otvara mi bolovanje 10.12(obavješten poslodavac).Nakon par dana imam recidiv lumbalgi(14.12)pa sam otišla lječniku 17.12.Preporuka daljnje mirovanje uz terapiju brufen 600mg 3x1,te na kontrolu 29.12.kad mi lječnik zaključuje bolovanje sa 31.12.Pri upitu za plaćanje bol,lječnik spoznaje da se radi o povredi na radu te me upućuje da poslodavac i prijavi ozljedu na radu.(lječnik OP stornira moje bolovanje)

Do podnošenja prijave o OR-u,te odlasku kod lječnika Med.Rada proći će par dana.Koje korake da poduzmem u slučaju da mi se ne prizna od strane HZZOZZR-a povreda na radu?

SAD trenutno imam stornirano bolovanje lječnika.OP,a nije mi još otvoreno od strane lječnika MR.

 

HVALA ZA BILO KAKAV ODGOVOR

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo mi je čudno kako je lječnik mogao stornirati bolovanje ako ono od strane medicine rada još nije otvoreno. Uglavnom poslodavac bi Vam trebao popuniti prijavu ozljede na radu s kojom bi ste trebali otiči kod dr. medicine rada koji s poslodavcem ima ugovor, kako bi se otvorilo bolovanje.

Preblem je ovdje što (iako Vam dr. medicine rada može otvoriti bolovanje i dati doznake) je protekao rok za prijavu ozljede na HZZOZZR, što se poslodavcu neće svidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dioničar je napisao:

Malo mi je čudno kako je lječnik mogao stornirati bolovanje ako ono od strane medicine rada još nije otvoreno. Uglavnom poslodavac bi Vam trebao popuniti prijavu ozljede na radu s kojom bi ste trebali otiči kod dr. medicine rada koji s poslodavcem ima ugovor, kako bi se otvorilo bolovanje.

Preblem je ovdje što (iako Vam dr. medicine rada može otvoriti bolovanje i dati doznake) je protekao rok za prijavu ozljede na HZZOZZR, što se poslodavcu neće svidjeti.

 

 

Da to me i zabrinjava,da stvar bude gora proći će još par dana (kraj godine)dok se ne poduzmu potrebne radnje.Danas mi je rečeno od strane HZZOZZR da se može podnijet prijava,da nije kasno.Mada imam neka saznanja da je rok samo 8 dana.

Koliko vremenski,unazad,može med.rada otvoriti bolovanje.

hvala .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

imam isti problem kao gospođa,treba mi hitno pravni savjet,na bolovanju sam od desetog mjesesa,povrjedila sam donji dio kralježnice-otišla na hitnu,ali problem je u tome što ja tek sad,unazad dvadeset dana tražim ozljedu na radu od poslodavca,koji je na da,što da ja sad radim,na bolovanju sam tri mjeseca,imam ozbiljnu ozljedu..ako se vratim na posao..što da radim....problem je jer radim u trgovini,zanima me dali je poslodavac dužan dati ozljedu na radu iako je prošlo vremena,ako imam svjedoka i točno koliko treba vremenski da mogu prijavit ozljedu na radu...hvala-molim brz odgovor,jer mi je več dosta bolovanj..... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kauboj je napisao:

imam isti problem kao gospođa,treba mi hitno pravni savjet,na bolovanju sam od desetog mjesesa,povrjedila sam donji dio kralježnice-otišla na hitnu,ali problem je u tome što ja tek sad,unazad dvadeset dana tražim ozljedu na radu od poslodavca,koji je na da,što da ja sad radim,na bolovanju sam tri mjeseca,imam ozbiljnu ozljedu..ako se vratim na posao..što da radim....problem je jer radim u trgovini,zanima me dali je poslodavac dužan dati ozljedu na radu iako je prošlo vremena,ako imam svjedoka i točno koliko treba vremenski da mogu prijavit ozljedu na radu...hvala-molim brz odgovor,jer mi je več dosta bolovanj..... :-?

 

 

 

pozdrav kauboju,

dogovorite se sa poslodavcem da vam plati kao da ste radili.Pretpostavka je da nema sklopljen ugovor sa nijednom MED. RADA(moj slučaj) što je po zakonu kažnjivo.Ali postoji mogućnost da Vam Vaš lječnik podnese prijavu OR-u,iako je to obaveza poslodavca.(Neka Vam poslodavac kaže kojoj MR-a pripadate).JA sam se uspijela dogovoriti za plaćeno 100%.Strah od kazni je velik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija