Jump to content

ugovorna zabrana prelaska u konkurentsku tvrtku


ban4074

Preporučene objave

u ugovoru o radu mi je unesena klauzula da se u slučaju otkaza 6 mjeseci nemam pravo zaposliti u tvrtki iz iste branše jer u protivnom bivšem poslodavcu moram isplatiti

12 mječnih plaća.Zauzvrat oni meni daju pola plaće 6 mjeseci, ali i tu mogućnost mogu otkazati ako žele i onda se ja mogu zaposliti kod konkurencije.

Dali su ovakvi ugovori u redu i dali bi stvarno morao poslodavcu isplatiti 12 mjesečnih plaća ukoliko otiđem u drugu tvrtku iz iste branše?

ja njima 12 plaća, a oni meni samo 3 plaće?

dali je to fer i po zakonu?

molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ban4074 je napisao:

u ugovoru o radu mi je unesena klauzula da se u slučaju otkaza 6 mjeseci nemam pravo zaposliti u tvrtki iz iste branše jer u protivnom bivšem poslodavcu moram isplatiti

12 mječnih plaća.Zauzvrat oni meni daju pola plaće 6 mjeseci, ali i tu mogućnost mogu otkazati ako žele i onda se ja mogu zaposliti kod konkurencije.

Dali su ovakvi ugovori u redu i dali bi stvarno morao poslodavcu isplatiti 12 mjesečnih plaća ukoliko otiđem u drugu tvrtku iz iste branše?

ja njima 12 plaća, a oni meni samo 3 plaće?

dali je to fer i po zakonu?

molim savjet

 

ban to sigurno nije fer ali je po Zakonu o radu i njegovim čl.94. i 95. Ono što on tebi je naknada za "vjernost" poslje prestanka ugovora o radu a ono što on traži je ugovorna kazna koju je poslodavac povezao sa plačama ali nje morao. Mogao je napisati cijelu cifru recimo 48.000 kn.

ptočitaj te ćlanke na gogglu nn 149.15.12. zakon o radu bit će ti jasnije. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija