Jump to content

Ukraden vojni čin!!!


iblaz

Preporučene objave

Dragovoljac sam Domovinskog rata, 70% HRVI, u mirovini.

Bio sam ranjen i dok sam ležeo u bolnici, čin na moje ranjavanje je dobio čovijek kojise vodio u brigadi a u to vrijeme je radio u Njemačkoj, i nikada zbog toga nisam ostvario pravo na nikakav čin, jako sam ogorčen zbog toga!!!

Kako to mogu ispraviti???

Dali je netko imao takvu situaciju???

Molim da mi se javi!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako te to tješi...ja sam propustio rok za prevodjenje čina iz jna...

 

Nisam imao vremena hodati po općini i uredu za obranu..jer sam bio na terenu....normalno...i propustio sam rok.....neki mjesec u ..čini mi se 93 oj godini..ak se ne varam..

 

I tak sam proveo 15 godina u gardijskoj brigadi gledajući kako dolaze oni koji su čin preveli...i normalno stavljaju se na ona mjesta na koja bih ja trebao napredovati....da oni kojekakvim lobiranjem nisu došli..

 

Sve u svemu ostade ja vječni razvodnik...

 

p.s a bio sam i svjedok kako časnici čin koji su bili dužni dodjeliti nekome za ratne zasluge...na terenu..konkretno u bosni...čin dodjeljuju sami sebi...

 

tak da...živa glava je najvažnije od svega..

:zubo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju i ja imam sličan slučaj, samo nije (valjda) riječ o krađi nego o nemaru. Dok smo bili na južnom bojištu obavljao sam dužnost zap. desetine. Kad sam otišao u mirovinu o tome nigdje niti slova. Na ovom forumu su mi predložili da pokrenem upravni spor sa svjedocima (moj nadređeni i moj podređeni) koje imam. To ću pokrenuti jer drugog izbora nemam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi prijatelju nije mi priznato četiri mjeseca staža i to od 01.06.1991.pa do kraja 09-og mjeseca radi malverzacija oko spiskova i na koncu su mi rekli kako to nije problem te da moji ratni zapovjednici terbaju da posvjedoče i da će se to riješiti. Nakon što smo proveli postupak u prvom stupnju rješenje min.obrane negativno, potom žalba ponovo zapovjednici svjedoče gospođa pravnica kaže u vukovaru da vojska ne poznaje termin propust i inzistira zbog čega se ne nalazim na spisku.Zapovjednici odgovaraju da neznaju i ona ponovo odbija i piše rješenje negativno na koje se može izjaviti tužba imam rješen status i nisam imao volje tužiti državu zbog koje sam dragovoljno otišao u rat.Ja te razumijem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam dali je tako i za zapovijednu odgovornost ako se traži,obnašao dužnost desaetnika bez ćina i nigdije se nije vodilo,niti imao plaću za to ,primao sam iz firme čistu plaču,zapovijednik i vojska žele potpisat to,samo neznam dali imam izgleda.Znači netražim čin,nego da mi se uvede zapovijedna odg.desetnika.Ako neko nešto zna o tome šta se da napravit,neka objavi,zahvaljujem :ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju, ja sam taj put već prošao. Kod javnog bilježnika sam ovjerio potpise svojeg zapovjednika voda i svojeg vojnika koji znaju da sam bio zapovjednik desetine. To sam odnio u jedinicu u kojoj nema više nema mojih iz 91. Odbili su me jer za dužnost nisam dobivao veću plaću, a jedino na taj način to mogu utvrditi. Pitao sam čemu onda potpisi mojih suboraca? Nakon upita ministarstvu i negativnog odgovora odvjetnik mi predlaže upravni spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iblaz je napisao:

Dragovoljac sam Domovinskog rata, 70% HRVI, u mirovini.

Bio sam ranjen i dok sam ležeo u bolnici, čin na moje ranjavanje je dobio čovijek kojise vodio u brigadi a u to vrijeme je radio u Njemačkoj, i nikada zbog toga nisam ostvario pravo na nikakav čin, jako sam ogorčen zbog toga!!!

Kako to mogu ispraviti???

Dali je netko imao takvu situaciju???

Molim da mi se javi!!!

nakon što sam ranjen 92g.moj zapovjednik vrhovnom komandantu,odnosno pokojnom dr.franjo tuđman predaje zahtjev kojim se traži moje unapređenje u pričuvnog časnika,odnosno pričuvnog poručnika.

93g.dobivam taj čin i s tom titulom odlazim u mirovinu.

kreni od zapovjednika.činovi se dodjeljuju na zahtjev zapovjednika,odnosno temeljem iskazanosti tijekom trajanja borbe koju podnosi zapovjednik.tako stoji u mome obrazloženju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupski91, davor1973,hvala na pokušaju pomoći ,i od mene su tražili ako imam dokaz o razlici isplate plaće,ali ja nisam to dobivao kao ni plaću u vojsci,nego ćistu pa ćak i umanjenu iz firme.Davor1973 to se moglo tako ostvariti do nekih 95-96g,sada to je gotovo nemoguće,slobodno mogu reći da sam se iskazao dobro od 91-96 g. u ratnim dijelovanjima,kao i u spašavanju i izvlačenju suboraca iz neprijateljskih napada ,išao tamo gdije drugi baš i nisu htijeli,osim nas nekolicine mladih bez pameti,al jaka srca, A tada zapovijednici izgleda nisu imali vremena za obratit pozornost na nas i takve stvari,pa čak ni zap.brigade,koji nam se udostojio samo dati nagradno nočenje to veče da odemo kući i da se malo saberemo nakon takvog burnog dana.....VJEROVATNO TIH DANA NISU IMALI ČINOVA, A KASNIJE ZABORAVILI, EBIGA PA RAT JE BIO, KO BI NA TO KASNIJE MISLIO... :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iblaz, ako si primao plaću po zapovjednoj dužnosti moreš nešto izvući i ostvariti. Ako si bio samo v.d. interno na nivou postrojbe ili brigade tada ti od toga nema ništa.Pa makar da si imao i pismenu zapovjed (postavljenje) od zapovjednika brigade isto ti za čin i uvećanje mirovine ništa ne vridi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam u ratnom putu da sam bio zapovjednik desetine.mirovinu dobio kao desetnik ,već više od 3 godine na sudu i ništa.žalbu pisala pravnica preko udruge,slao požurnice i ništa.ona mi je rekla da imam osnove za sud sad u 7 mjesecu 4 godine a sud ne rješava.zna li netko kako mogu provjerit kad će to bit gotovo.neki broj telefona ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VUKOVI je napisao:... sad u 7 mjesecu 4 godine a sud ne rješava...

Mislim da nema smisla više požurivati ili trošiti živce nakon odgovora od službenika iz urudžbenog Upravnog suda - jer ćete ionako samo čuti: je u radu ili nije tj. rješeno ili ne...

Ja bih na vašem mjestu (bez obzira na telefoniranje...) odmah podnio zahtjev Vrhovnom sudu da donese rješenje kojim se štiti vaše pravo na suđenje u razumnom roku i tražite naknadu ( ne navodite iznos jer to nema smisla...) i određenje roka, od tri mjeseca, Upravnom sudu da riješi spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osobno iskustvo s upravnim sudom.nakon isteka 3g.,podnosim zahtjev za zaštitu zakonitosti vrhovnom sudu neposredno nakon isteka tih 3g.rok za podnošenje zaštite za suđenje u razumnom roku,vrhovnom sudu, je 30 dana od dana kada je istekao isti rok,odnosno 3g.,provjeriti kod vs.

isto tako,stranka ima pravo uvida u predmet pred upravnim sudom za vrijeme trajanja postupka, s predstavkom istom.

prilikom uvida u predmet prisutna je sudska službenica koja pazi da stranka ništa ne dodaje ili oduzima iz samoga spisa.

prilikom zahtjeva pred vs,ne navodi se iznos oštete kao ni rok po kojem zahtjev mora biti riješen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

davor1973 je napisao:...,podnosim zahtjev za zaštitu zakonitosti vrhovnom sudu neposredno nakon isteka tih 3g.rok za podnošenje zaštite za suđenje u razumnom roku,vrhovnom sudu, je 30 dana od dana kada je istekao isti rok,odnosno 3g.,provjeriti kod vs.

Rok od tri godine se odnosi na rok koji je Vrhovni sud (a ranije Ustavni sud...) svojom praksom odredio kao rok u kojem se smatra da je potrebno donijeti presudu a da bi to bilo još u tzv. razumnom roku. Ne postoji rok od trideset dana od proteka tri godine za podnošenje zahtjeva za zaštitu prava - vi možete podnijeti zahtjev kada želite ali je bitno da bude prije nego što je sud donio presudu tj. prije nego ste zaprimili presudu (vi ili vaš oponumoćenik - odvjetnik...) jer ako je kasnije tada će zahtjev biti odbijen kao neosnovan jer se zaštita može tražiti samo dok spor traje. A u biti vi ne morate niti čekati tri godine - možete podnijeti i naprimjer nakon dvije godine i devet mjeseci jer zahtjev će biti razmatran prema dva elementa je li donesena presuda i datum rješavanja zahtjeva tj. dok Vrhovni zatraži očitovanja, pa dok odardi to proći će i tih nedostajaćih tri mjeseca - jedino ako niste pehist pa vam već nakon dvije godine i 11 mjeseci dođe presuda...

 

prilikom zahtjeva pred vs,ne navodi se iznos oštete kao ni rok po kojem zahtjev mora biti riješen.

Vi možete u svom zahtjevu predlagati (jer vaš zahtjev je samo prijedlog Vrhovnom sudu...) tj. navesti i iznos i rok, ja sam napisao da navođenje iznosa nema smisla jer se u praksi pokazalo da se sud na to ne obazire, ali predlaganje roka često uzima u obzir prilikom donošenja rješenja po zahtjevu za zaštitu prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

davor1973 je napisao:...,podnosim zahtjev za zaštitu zakonitosti vrhovnom sudu neposredno nakon isteka tih 3g.rok za podnošenje zaštite za suđenje u razumnom roku,vrhovnom sudu, je 30 dana od dana kada je istekao isti rok,odnosno 3g.,provjeriti kod vs.

Rok od tri godine se odnosi na rok koji je Vrhovni sud (a ranije Ustavni sud...) svojom praksom odredio kao rok u kojem se smatra da je potrebno donijeti presudu a da bi to bilo još u tzv. razumnom roku. Ne postoji rok od trideset dana od proteka tri godine za podnošenje zahtjeva za zaštitu prava - vi možete podnijeti zahtjev kada želite ali je bitno da bude prije nego što je sud donio presudu tj. prije nego ste zaprimili presudu (vi ili vaš oponumoćenik - odvjetnik...) jer ako je kasnije tada će zahtjev biti odbijen kao neosnovan jer se zaštita može tražiti samo dok spor traje. A u biti vi ne morate niti čekati tri godine - možete podnijeti i naprimjer nakon dvije godine i devet mjeseci jer zahtjev će biti razmatran prema dva elementa je li donesena presuda i datum rješavanja zahtjeva tj. dok Vrhovni zatraži očitovanja, pa dok odardi to proći će i tih nedostajaćih tri mjeseca - jedino ako niste pehist pa vam već nakon dvije godine i 11 mjeseci dođe presuda...

 

prilikom zahtjeva pred vs,ne navodi se iznos oštete kao ni rok po kojem zahtjev mora biti riješen.

Vi možete u svom zahtjevu predlagati (jer vaš zahtjev je samo prijedlog Vrhovnom sudu...) tj. navesti i iznos i rok, ja sam napisao da navođenje iznosa nema smisla jer se u praksi pokazalo da se sud na to ne obazire, ali predlaganje roka često uzima u obzir prilikom donošenja rješenja po zahtjevu za zaštitu prava.

 

onako kako sam ja upućen, i naposljetku se pokazalo ispravno,je slijedeće.

neposredno prije isteka roka od 3g.pred upravnim sudom,urudžbeni ured istog suda mi sugerira da vs tek po isteku 3g.,podnesem zahtjev za zaštitu zakonitosti, ukoliko mi predmet nije riješen,jer je takav pravni slijed, kako bi se zaštitio određeni rok i samim time koristio slijedeći pravni put,u ovom slučaju zahtjev za zaštitu zakonitosti.

po vama se isti zahtjev može podnijeti i nakon 30 dana,i nakon 2g i 11mj.što je nelogično.zašto?zato što tim postupkom rokovi nebi imali smisla!,i samim time bi tužbe,zahtjevi,molbe,požurnice i ine pravne odredbe bile nepotrebne i besmislene.

nadalje,kada sam odlučio povući zahtjev koji sam predao vs zbog konačno dobivenog statusa hrvi-a,vs se nije obazirao na to,već mi je kazao da bez obzira što je konačno rješenje realizirano,isto nije donešeno u zakazanom roku,odnosno 3g.,i samim time imam pravo na odštetu.

na rok o podnošenju zahtjeva vs sam posebno upozoren.no,isti treba provjeriti kod vs.(30 dana).

točno je da navod o odšteti nije preporučljiv,no ukoliko želite zatražiti određeni iznos samo izvolite.isto tako možete zatražiti i rok po kojem vi vs nalažete da se isti riješi za 1mj.koliko će vas poslušati,obzirom na vaše pretjerivanje i vlastiti imperativ....neznam koliko je to pametan potez.

ovo je moje iskustvo kroz koje sam prošao nakon što sam tužio ministarstvo branitelja koje mi je odbilo prvostupanjsko rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam već prije navodio: nemam namjeru ulaziti u nepotrebne i jalove rasprave ali ću ponoviti:

- zaštitu zahtjevom možete tražiti samo dok spor traje dakle prije donošenja presude (uručenja vama ili oponumoćeniku) i nema nikakvih rokova tipa trideset dana po proteku tri godine od pokretanja spora;

- po praksi VS RH zahtjev je osnovan ako je prošlo više od tri godine od dana pokretanja spora (dan spora je različito određen za sudski postupak i upravno-sudski postupak a sve sukladno potpisanoj Konvenciji...) i dana relevantnog za odlučivanje (datum podnošenja zahtjeva,datum neuručene a donesene presude, datum donesene i uručene presude ali nakon podnošenja zahtjeva, datum odlučivanja a sve nakon nedonesene presude,datum podnošenja zahtjeva a spora više nema i da dalje ne nabrajam ...)

Ako primjerom rješenja smatrate da je je napravljen pomak i promjena u praksi, ja vas molim navedite na ovom forumu broj rješenja VS RH o kojem govorite,koji se odnosi na vas a po vašim rječima je specifičan zbog roka od trideset dana, kako bi svi branitelji koji imaju problem sa zaštitom prava na suđenje u razumnom roku imali koristi od ove naše rasprave jer bi jednostavnim uvidom u rješenje vidjeli o čemu se radi bez obzira na naše interpretacije odnosno otklonili bi i mogućnost da se nas dvojica zapravo cijelo vrijeme nismo razumjeli odnosno da vi pišete o kako navedoh specifičnom slučaju za koji je VS RH donio i da tako kažem specifično rješenje...

Hvala vam unaprijed ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Kao što sam već prije navodio: nemam namjeru ulaziti u nepotrebne i jalove rasprave ali ću ponoviti:

- zaštitu zahtjevom možete tražiti samo dok spor traje dakle prije donošenja presude (uručenja vama ili oponumoćeniku) i nema nikakvih rokova tipa trideset dana po proteku tri godine od pokretanja spora;

- po praksi VS RH zahtjev je osnovan ako je prošlo više od tri godine od dana pokretanja spora (dan spora je različito određen za sudski postupak i upravno-sudski postupak a sve sukladno potpisanoj Konvenciji...) i dana relevantnog za odlučivanje (datum podnošenja zahtjeva,datum neuručene a donesene presude, datum donesene i uručene presude ali nakon podnošenja zahtjeva, datum odlučivanja a sve nakon nedonesene presude,datum podnošenja zahtjeva a spora više nema i da dalje ne nabrajam ...)

Ako primjerom rješenja smatrate da je je napravljen pomak i promjena u praksi, ja vas molim navedite na ovom forumu broj rješenja VS RH o kojem govorite,koji se odnosi na vas a po vašim rječima je specifičan zbog roka od trideset dana, kako bi svi branitelji koji imaju problem sa zaštitom prava na suđenje u razumnom roku imali koristi od ove naše rasprave jer bi jednostavnim uvidom u rješenje vidjeli o čemu se radi bez obzira na naše interpretacije odnosno otklonili bi i mogućnost da se nas dvojica zapravo cijelo vrijeme nismo razumjeli odnosno da vi pišete o kako navedoh specifičnom slučaju za koji je VS RH donio i da tako kažem specifično rješenje...

Hvala vam unaprijed ...

hoču.idem do vs i us i raspitati ću se o svemu.no,napominjem da opisujem ono kroz što sam prošao i kako mi je rečeno da postupim.možda sudovi imaju nekakve prioritete pa nešto mogu činiti van zakona što bi bilo malo vjerojatno,ili često mijenjaju zakonske odredbe.

čujemo se večeras.pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Kao što sam već prije navodio: nemam namjeru ulaziti u nepotrebne i jalove rasprave ali ću ponoviti:

- zaštitu zahtjevom možete tražiti samo dok spor traje dakle prije donošenja presude (uručenja vama ili oponumoćeniku) i nema nikakvih rokova tipa trideset dana po proteku tri godine od pokretanja spora;

- po praksi VS RH zahtjev je osnovan ako je prošlo više od tri godine od dana pokretanja spora (dan spora je različito određen za sudski postupak i upravno-sudski postupak a sve sukladno potpisanoj Konvenciji...) i dana relevantnog za odlučivanje (datum podnošenja zahtjeva,datum neuručene a donesene presude, datum donesene i uručene presude ali nakon podnošenja zahtjeva, datum odlučivanja a sve nakon nedonesene presude,datum podnošenja zahtjeva a spora više nema i da dalje ne nabrajam ...)

Ako primjerom rješenja smatrate da je je napravljen pomak i promjena u praksi, ja vas molim navedite na ovom forumu broj rješenja VS RH o kojem govorite,koji se odnosi na vas a po vašim rječima je specifičan zbog roka od trideset dana, kako bi svi branitelji koji imaju problem sa zaštitom prava na suđenje u razumnom roku imali koristi od ove naše rasprave jer bi jednostavnim uvidom u rješenje vidjeli o čemu se radi bez obzira na naše interpretacije odnosno otklonili bi i mogućnost da se nas dvojica zapravo cijelo vrijeme nismo razumjeli odnosno da vi pišete o kako navedoh specifičnom slučaju za koji je VS RH donio i da tako kažem specifično rješenje...

Hvala vam unaprijed ...

 

logika (grč.logos=govor,riječ,um,misao) filozofska disciplina koja proučava oblike valjane (pravilne,ispravne) misli i metode naučne spoznaje.

 

točno je da rok od 30 dana ne postoji!vs rh se zahtjev za zaštitu zakonitosti može podnijeti i prije isteka razumnog roka od 3g.vaš navod o 1500-1700kn odštete po godini je relativan,odnosno uvjetovan samim karakterom predmeta.

obrazloženje:

 

a)rok od 30 dana, nakon isteka 3g.pred upravnim sudom, je nevažeći i u potpunosti se treba zanemariti.rok ne postoji!

 

b)zahtjev vs za zaštitu zakonitosti predmeta pred us se može podnijeti i nakon 6mj.međutim,mala je vjerojatnost da će vs vašu žalbu uzeti u obzir.to ponajprije ovisi o težini samog predmeta.koliko se dugo predmet "vucara" po sudovima,kakvog je karaktera i o čemu se u predmetu raspravlja.

osobni zaključak:svi potencionalni nosioci statusa hrvi-a koji putem us traže status bez ikakvog razmišljanja neka podnesu zahtjev vs za zaštitu zakonitosti jer u najgorem slučaju nemaju što izgubiti.napominjem,ist zahtjev nema podjednaku obazrivost vs ukoliko je isti podnesen nakon godine kao i onaj koji je podnesen nakon tri godine (kao ja).veći ishod pozitivnog rješenja vs će imati onaj koji je zahtjev podnio nakon dvije i pol god.,u odnosu onoga koji je isti zahtjev podnio nakon šest mj.

 

c)vaš iznos od 1500-1700kn po godini, je netočan.naime,vs posjeduje tablicu kojom određenim predmetima daje određenu svotu.grubo rečeno,skuplji predmet veća odšteta.

prema tome,kao i prilikom rješavanja zahtjeva za zaštitu zakonitosti,odšteta uključuje sve relavantne okolnosti samog predmeta i njegovih karakternih i inih razloga.

 

broj moga predmeta pred vs:UZP-97/09;primljeno:15.06.2009.rješenje vs u konačnici doneseno s danom:6.listopad 2009.

 

logika je dobra u rasuđivanju,ali loša u životu.

remy de gourmont

 

sretno

 

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija