Jump to content

crno na bijelo u oporuci,ali sud se ne moze odluciti


TORANJ

Preporučene objave

problem je da ja nakon 54 godine stanovanja i obradjivanja ne mogu biti vlasnik ove zemlje.u oporuci i pismima pise crno na bijelo kako da se zemlja podijeli od mog ujaka iz amerike.on je prije nekoliko godina u americi umro.u medjuvremenu moja se rodica iz njemacke vratila i ona tu oporuku prihvaca,ali uz to hoce jos jedan komad zemlje koji meni po oporuci pripada.isao sam na sud,ali sudkinja je rekla da je najbolje da se nekako dogovorimo.sta da radim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da to bi bilo najlakse,ali 4000kn je otislo bez rijesenja.dok se to ne rijesi ne mogu nista u staru kucu ulagati.zasto nema jedan odvjetnik ili sudac koji kaze kako pise,tako je.bez ili,ali.ako znate rijesenje pomozite.ovo vec godinama ide.nisam u mogucnosti ovo dalje raditi.star sam ,invalid sam godine idu.hvala lijepo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TORANJ je napisao:

da to bi bilo najlakse,ali 4000kn je otislo bez rijesenja.dok se to ne rijesi ne mogu nista u staru kucu ulagati.zasto nema jedan odvjetnik ili sudac koji kaze kako pise,tako je.bez ili,ali.ako znate rijesenje pomozite.ovo vec godinama ide.nisam u mogucnosti ovo dalje raditi.star sam ,invalid sam godine idu.hvala lijepo.

 

 

Poštovani,

 

zbog manjka informacija je teško kvalitetno odgovoriti na Vaš post, no načelno morate znati da se oporuka može osporavati i da na sudu ne mora proći baš onakva kakva je napisana. Naime, neki nasljednici mogu istu osporavati, tako da "crno na bijelo" ne vrijedi uvijek kad se o oporuci radi. Ne vjerujem da ne postoji ni jedan odvjetnik koji bi Vam temeljito pregledao spis i lijepo Vam objasnio o čemu se konkretno radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

U medjuvremenu sam cuo da ima mogucnost stat tome svemu na kraj,da se obratim javnom Biljezniku stime da sam zaintereiran za pokretanje ostavinske rasprave.Sta kazete na to.Moram za to imati odvjetnika,jer toliko godina da nisu mogli definitivno donjeti odluku.Dolazim u godine,sam sam,nemam vise ni snage ni volje tako dalje bez ikakvoga rezultata.Hvala.Nezna smije li se preko ove stranice pitati za odvjetnika u okolici ogulina koji ima iskustva s time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija