Jump to content

zapečaćivanje glazbene linije


rhema81

Preporučene objave

zanima me jedna stvar, ako kupim glazbenu liniju i ne želim slušati radio nego samo Cd - da li mogu pozvati inkasatora da mi zapećati tj da li je uopće moguće zapećatiti glazbenu liniju i pri tome imati mogućnost slušanja cd , jer linija je digitalna. Rekli ste da on zapečati kabel na tv , pa onda mi blokira i mogučnost gledanja dvd , što smatram da nije fer ne može mi zakonski oduzeti ostale funkcije,

malo su kontradiktorni,

ako kažu da je to zbog posjedovanja tv ili radia - a kad ga zapečati ti i dalje ga imaš tj.posjeduješ.

 

da li tko zna nešto više o tome. dosta mi je hitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plaćaš pristojbu na uređaj koji prima signal ,odnosno za posjedovanje,a ne na radio ili tv,odnosno to su uređaji koji primaju signal,pa tko i na liniju i kućno kino koje ima mogućnost prijema signala.pa ako ih posjeduješ plaćaš. pročitaj ostale postove imaš u više navrata objašnjenje u detalje.nadam se da ti je nešto jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi skužio pitanje , shvačam da plačam na posjedovanje prijemnika , ali prije je bilo moguće zapečatit radio pa slušaš samo kazete.

 

moje pitanje je jel moguče zapečatit glazbenu digitalnu liniji pa da mogu cd samo slušati a ne i radio ????

 

Inaće sam sve postove pročitala i sve mi je jasno , ali ovo me baš zanima. Jer moja baka je prije 20 godina mogla zapečat radio(preko onog koluta što je na starim radijima tražio stanice inkasator je stavio neku traku i lupio pečat na dva mjesta i to je bilo to) pa slušala samo kazete . (toliko radi objašnjenja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma jasno je meni sve,

zapečačivanje i odjava je obavezna.

 

ali nitko mi ne odgovara na bit ove teme - da li je moguće nakon toga slušati cd-ove na glazbenoj liniji (kao što je to bio slučaj prije 20 godina)

 

pitala sam isto i odjela za pretplatu u hrt i dobila sam odgovor i obrazac za odjavu radija

 

ili da pitam drugačije , ljudi pišu na postovima da imaju radio u autu ali da slušaju samo cd-ove na njemu pa ne žele plačati pretplatu. da li je moguće radio u autu zapečatiti , ali da možeš slušati cd-ove.

 

jer danas je sve digitalno i ne znam da li je izvedivo kao u slučaju davnih godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo upravo dobih e mail sa hrt citiram ga u punom obliku

 

Damir Kosovec (Damir.Kosovec@hrt.hr)

Poslano: 26. siječanj 2010 8:50:54

Prima: marija (mali-raj@hotmail.com)

 

klasičnog pečačenja kabla više nema . ne mogu Vam odgovoriti na pitanje nego da i dalje slušate CD , a našim kontrolorima objasnite da slušate samo CD

 

hvala

 

 

 

- moje pitanje je ako odgovorni u hrt ne znaju koga da onda pitam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po pravnim shvačanjima nekih sudova pristojba za rtv je javno davanje kao i carina,porez i doprinosi.

i pristojba se prisilno naplaćuje u upravnom postupku sukladno poreznom zakonu čl.2. Opći porezni zakon.

znači nije u nadležnosti Općinskih sudova ikod sudskog spora treba izjaviti prigovor nenadležnosti.

 

Županijski sud u Rijeci ,Općinski sud u Opatiji....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija