Jump to content

veliki problem,molim pomoć


trouble

Preporučene objave

Jučer su nam došli u kuću ljudi koji su se predstavili kao sudac i sudski vještak sa svojim zapisničarima,koji vrše ovrhu u korisi Zagrebačkog holdinga nad Pan-om (tvornicom papira)a na čijem se zemljištu nalazi i moja kuća.Rekli su da je Pan vlasnik nekretnine,pitali da li mogu poslikati što sam dozvolila-poslikali su izvana i iznutra,popisali kvadraturu.,napisali zapisnik koji sam i potpisala,šokirana sam ostala a da nisam tražila niti kopiju tog zapisnika niti broj te ovrhe niti bilo kakav papir da su oni uopće tu i bili.U katastru je kuća upisana na moje ime i imam kupoprodajni ugovor da je moja mama kuću i zemljište kupila od neke gospođe 1969.god.danas sam uvidom u zemljišne knjige ustanovila da je ta zemlja bila društveno vlasništvo do 1994 godine te je nakon toga privatizirano i time postalo vlasništvo tvornice papira pan.Stoga moje pitanje je da li netko tko je zaista vlasnik te zemlje ima pravo i na moju kuću s obzirom da sam ja posjednik i te zemlje i kuće već 40-tak godina,

 

Ispričavam se zbog duljine pitanja!Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokreni tužbu radi utvrđivanja prava vlasništva nekretnine

(prema sadašnjem vlasniku -u gruntovnici)

a možda i stečene dosjelošču i izdavanje tabularne isprave.

 

kao umješač sudu pošalji prigovor zbog ovrhe.

 

kako niste pazili šta kupujete i na svoje vlasništvo.

dali posjeduješ vlasnički list(iz gruntovnice )na ime gospođe od koje ste kupilo nekretninu.

smatram da bi bilo najbolje da potražite stručnu pomoč.

 

košta

ali više vas može koštati propuštanje radnji u zaštiti imovine

 

potraži kupoprodajni ugovor,rješenje sa ostavinske i provjeri kako se desilo da nekretnina promjeni vlasnika.

u gruntovnici tražiti povjesni izvadak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija