Jump to content

Povrat novca poslodavcu na ruke!


pride7

Preporučene objave

Poštovani,

kolegica radi na studentski ugovor u firmi koja joj isplaćuje mjesečnu plaću puno veću od potrebne, te ona mora polovicu novaca vratiti svome šefu(predsjedniku uprave)na ruke, a on te novce koristi u osobne svrhe.

Ne želi se potužiti jer će tako izgubiti priliku za stalno zaposlenje.

Što učiniti po tom pitanju, kome to prijaviti, zar to nije pranje novca?

 

Hvala unaprijed na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pride7 je napisao:

Poštovani,

kolegica radi na studentski ugovor u firmi koja joj isplaćuje mjesečnu plaću puno veću od potrebne, te ona mora polovicu novaca vratiti svome šefu(predsjedniku uprave)na ruke, a on te novce koristi u osobne svrhe.

Ne želi se potužiti jer će tako izgubiti priliku za stalno zaposlenje.

Što učiniti po tom pitanju, kome to prijaviti, zar to nije pranje novca?

 

Hvala unaprijed na odgovoru :)

 

pride7,

je pranje ili što već. Prijaviti Inspektoratima Ministarstva financija.

Prijava može biti anonimna. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cigo hvala na odgovoru :)

zanima me još samo da li se to može prijaviti ako je to prošlo, tj ako je to bilo prije par godina a u međuvremenu je kolegica uspjela tamo dobiti ugovor na naodređeno.

Da li ih Ministarstvo financija može optužiti za to ako je to bilo prije 4 godine?

I da li ima smisla to prijavljivati sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pride7 je napisao:

Cigo hvala na odgovoru :)

zanima me još samo da li se to može prijaviti ako je to prošlo, tj ako je to bilo prije par godina a u međuvremenu je kolegica uspjela tamo dobiti ugovor na naodređeno.

Da li ih Ministarstvo financija može optužiti za to ako je to bilo prije 4 godine?

I da li ima smisla to prijavljivati sada?

 

Ne znam da li se moze prijaviti nakon toliko vremene. Ali onako ljudski taj se postupak tvoje kolegice meni osobno nebi svidio. Ako je ona moralna osoba ,zašto to nije učinila tada kad se to događalo a ne sada? Kaj naglo ju je počala peći savjest ili......se više ne radi o njoj pa je boli ona stvar..... Neznam to mi je onak nekak ispod nivoa. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija