Jump to content

da i ja nekaj pitam


cigo1

Preporučene objave

kad je kod osiguranika takvo zdravstveno stanje da se ne može otklonititi daljnjim lječenjem, pa je time njegova radna spopsobnost u odnosu na zdravu osobu iste stručne spreme i sposobnosti, smanjena viša od pola, radi o profesionalnoj nesposobnosti

 

opća nesposobnost nastaje kada se kod osiguranika bolest ne može više liječiti, pa time nastaje trajni gubitak sposobnosti za rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravednik2 je napisao:

kad je kod osiguranika takvo zdravstveno stanje da se ne može otklonititi daljnjim lječenjem, pa je time njegova radna spopsobnost u odnosu na zdravu osobu iste stručne spreme i sposobnosti, smanjena viša od pola, radi o profesionalnoj nesposobnosti

 

opća nesposobnost nastaje kada se kod osiguranika bolest ne može više liječiti, pa time nastaje trajni gubitak sposobnosti za rad.

 

Zahvaljujem na odgovoru pravedniče 2.

Sad me zanima kaj to praktično znaći vezano za moj status ako mi ustanove:

-profesionalnu nesposobnost? Produžujem li liječenje ili me vračaju na posao?...ili.......

Opća vjerojatno znaći da sam u invaljidskoj mirovini ? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

sreo sam se sa sličnim slučajem (doduše, radilo se o utvrđivanju visine mirovine).

mirovinsko tumači da prof. nesposobnost zanči nesposobnost obavljanja poslova na koje si zaposlen (što znači da bi ti mogli ponuditi neki drugi posao), a opća nesp. znači nesposobnost obavljanja bilo kakvih poslova i umirovljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija