Jump to content

otvaranje obrta molim za savjet


okapa

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Pitanje Moderatoru:

Namjeravam otvoriti Uslužni obrt

Bavio bih se djelatnostima:

primarna: Životno savjetovanje (neznam nkd.!)

sekundarna: Održavanje i njegu tijela(nkd.96.04)

Tarot (pretpostavljam nkd.(96.09)

Bioenergoterapeut (neznam nkd.!)

 

Po struci sam elektrotehničr(4.god.), Trgovac (prekvalifikacija u POU), Medicinski Maser (Uvjernje o osposbljenosti za zanimanje medicinskog masera POU ), Komunikolog primjenjenih komumikacija (POU), Prvostupnik ekonomije bacc.oec.(Poslovno komuniciranje)Sve navedeno je upisano u radnu knjižicu.

 

1. Otvorio bih studio za masažu i bavio se opuštajućom masažom koja bi bila sekundarna djelatnost a primarna bi bila Životno savjetovanje.Da li ja mogu otvoriti obrt sa ovim kvalifikacijama ili moram polagati stručnu osposobljenost u HOK?

2. Ukoliko mogu, da li me netko može tražiti stručnu osposobljenost za masažu nakon što otvorim obrt (Inspekcija primjerice dođe u tenutku kada masiram!)

 

Razlog pitanja.

Htio sam otvoriti obrt za masažu pa su mi u HOK-u rekli da trebam polagati stručnu osposobljenost za masera jer je vezani obrt, a ja bih to pokušao zakonski izbjeći pa sam dosao na ideju da iskoristim druge škole koje imam pa da na osnovu njih otvorim obrt a sekundarnu djelatnost gore navedenu radim(naravno prikazujući kao manjinski dotok prihoda)

Oprostite na količini teksta ali nastojao sam biti što koncizniji.

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stručna osposobljenos za masera Vam treba bez obzira da li se radi o primarnoj ili sekundarnim djelatnostima upisanim u obrtnicu.

Odradite osposobljavanje u HOK-u jer zaista nije problematično, pogotovo ako Vam je djelatnost masaže i dugoročno interesantna u poslovanju.

 

Životno savjetovanje kao takvo ne postoji u NKD, pa molim da malo pojasnite o čemu se radi.

 

Postoje djelatnosti

-savjetovanje u vezi s poslovanjem i ostalim upravljanjem (70.22.)

-porezno savjetovanje (69.20.)

-pravno savjetovanje i zastupanje (69.10.)

-savjetovanje u području zaštite okoliša,poljoprivrede osiguranja i slične savjetodavne djelatnosti (74.90.) i dr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na brzom odgovoru. Predao sam papire u HOK.

Životno savjetovanje sam ja dao naziv jer neznam kamo bih ga uvrstio. To je savjetovanje slično Američkom coachingu i radi se sa ljudima na poboljšanju kvalitete življenja. Ako tako nešto nema u NKD da li mogu to staviti pod Astrologiju?Pod koji NKD bih stavio bioenergoterapeut?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija