Jump to content

Kako dokazati vlasništvo nekretnine?


steva

Preporučene objave

Molim pomoć!

 

Otac je prije 27 godina kupio vinograd od poznanika ne provjeravajući dali je to ta čestica koju kupuje nego je kupio na povjerenje. Napisli su rukom ugovor pred svjedocima koji nije ovjeren, ali su svjedoci još živi. Prije 10-tak godina prodavaoc je preminuo te je ostavinom ta čestica pripala njegovom sinu. U želji da tu nekretninu prenesem na sebe (pošto moj otac nije riješio), a nasljednik (njegov sin) ne osporava da je ta čestica prodana od strane njegovog oca te i sam želi da se to riješi, utvrdili smo da to uopće nije ta čestica koju moj otac i ja uživamo i obrađujemo 27.god.

U katastarskom planu kupljena čestica nalazi se cca 100m dalje od vinograda koji obrađujemo i dijele ih još dvije čestice između.

Na čestici na kojoj se nalazi "naš vinograd" ima više vlasnika ali ništa nije razdijeljeno nego je na katastarskom planu prikazano kao jedna cjelina.

 

Neznamo od kud krenuti i kako to riješiti!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Važno je također tko je u katastru registriran kao posjednik .

 

U konkretnom slučaju trebalo bi se identificirati točno

koju česticu koristite već 27 godina kako ste došli u posjed,kao dokaz taj ugovor i svedok i ustati tužbom za utvrđenje vlasnika .

U tužbi treba utužiti sve osobe iz vlasničkog lista (ili njihove nasljednike ) čestice koju obrađujete .

 

Treba provjeriti također da li je prodavatelj bio registriran u gruntovnici i katastru.

U svakom slučaju tužbu Vam treba napisati osoba pravno educirana .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija