Jump to content

rok u lipnju


mukomoja

Preporučene objave

Nenya2010 je napisao:

i ja prošla ...al me stavili prvi dan odmah 5og ... jel tek u pismenom pozivu dobimo ko nam je u komisiji?

 

kandidate se ne obavještava prethodno o sastavu komisije, saznat ćeš kad dođeš na mjesto polaganja, dotad pokušaj ne razbijati glavu razmišljanjem tko ti je u komisiji, može biti kontraproduktivno

 

čestitam svima koji su položili, stisnite sad maksimalno s učenjem i sretno na usmenom!!!

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije to baš tako jednostavno i odgoda u tom smislu ne postoji.

 

Prema Zakonu o pravosudnom ispitu moguće se pozvati na povrat u prijašnje stanje, ako nisi pristupio ispitu zbog nekih zdravstvenih ili drugih važnih razloga. Molba se šalje ministarstvu, a nju treba odobriti ispitna komisija.

 

Ja znam za dva takva slučaja, oboje je bilo zbog zdravstvenih tegoba (imali su urednu liječničku dokumentaciju). U jednom slučaju je kandidat odgovarao na kraju istog roka, a u drugom je odgovaranje prebačeno na drugi rok (nije bilo više vremena za ispitivanje na istom).

 

Naravno uvijek je moguće da vam se ne odobri ta molba i onda ponovno na pismeni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gmoney je napisao:

da li je redoslijed ispitivanja predmeta na usmenom kao i prije (gp/tp, gpp, kp/kpp, upr/rad, org/ustav) ili su izmijenili?

 

svaki se rok zakonski redoslijed predmeta s kojim se počinje, utvrđen Zakonom o vježbenicima pomiče za jedno mjesto.

 

Ovaj rok se počinje sa ustavnim, nastavlja sa građanskim, pa gpp, pa kazneno i na kraju radno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam je slusala na roku u travnju ove godine.

Bila je korektna, ne pretjerano susretljiva, ali niti neugodna.

Opci dojam međju slusacima bio je da je stroga, ali moguce je da je tako ispalo buduci je isla u sirinu nesto vise od svojih kolega iz komisije koji su joj prethodili (Čule iz KP/KPP i Marković iz Radnog/Upravnog), pa se doimala opasnijom. Nadam se da takav dojam vara. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam odgovarala kod jagode crnokrak, i blago rečeno, žena je fenomenalna. Bar meni. Pitala je stvarno osnovne stvari, nije išla ništa izvan zakona, a ja jedno pitanje nisam uopće znala, iz trgovačkog i zapravo mi je ona objasnila. Stvarno super ispitivać. Postavlja podpitanja, al samo da pomogne, ne da pokopa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija