Jump to content

da li je to psihičko maltretiranje


tkosam

Preporučene objave

tijekom spora oko vlasništva kuće, muž mi je mrtvo hladno dao dosje o meni koji on piše dugi niz godina, dok se ja ubijam radeći nekoliko poslova.U njemu su opisane sve naše svađe, naravno iz njegovog kuta gledanja.Uglavnom, osim što sam kurva, namiguša, kradljivica tuđeg, ne volim naše dijete već mi je ono samo sredstvo, psihički sam bolesna, intelektualno zapuštena...nema kraja mojim manama, on me našao i u Jungovj teoriji ličnosti-solo negro-.Godinama nas verbalno zlostavlja, općenito stalno je u afektu.Čim sjedne za volan u ratu je sa svima koji se nađu na cesti.Kaže da svijet kaska za njim.Viče uvijek i bez razloga.Šale su mu uvijek na nečiji račun, a ako druga strana odgovori onda smo odmah debili, kreteni, luđaci ,a ja sam redovno frustrirana baba.Što sam i postala.Ima bolesni odnos i s mamom s kojom je navikao tako razgovarati.On njoj glupačo, a ona njemu jesi gladan.Prijatelji i moji i njegovi su uvjereni da on treba stručnu pomoć, ali on nikoga ne sluša.Mogu otići u Centar za socijalni rad, ali onda će mi djeca crtati po klinikama, on će me vrijeđati dan i noć.Trebam neko objektivno mišljenje.Zar nije neobično da piše o meni takve gadarije, a želi biti sa mnom.Što da radim.Ko za vraga, napravili smo ogromnu kuću, a ja sam zbog toga zadužena do grla i ne mogu nikuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,

Objektivno psihicki zdrave osobe niti pate niti izazivaju patnju kod drugih ljudi.

Osjecaj da ne mozete nikamo zbog kucerine i dugova je vas subjektivan osjecaj odgovornosti i "nevidljivih" odanosti.

Slijedite svoje instinkte i borite se, potrazite strucnu pomoc psihologa i odvjetnika da situaciju dovete na pod kontrolu i na zeljeno mjesto.

Disite duboko i ne reagirajte emotivno, ostanite mirni i razmisljajte kao da se radi o nekom nepoznatom.

Zelim Vam puno odlucnosti, hrabrosti i srece!

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost život je takvav da se na kraju nekada čini da ne poznaješ osobu s kojim si proveo jedan dio života.

Ovo što Vi opisujete (njegove radnje) je meni u domeni čiste psihopatije.

Čovjek ima ozbiljnih problema - i ne brinite ako to negdje i pokaže.

Malko će ga čudno gledati..

A imovina??

Teško je u ovom slućaju dati konkretan odgovor.

Ako je zaposlen neka on Vas isplati.

Nekakav sporazum ako ste se uistinu odlučili rastati morati ćete napraviti.

To što on hoda sa bilježnicom okolo - apsolutno nema veze sa mozgom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa svi mu kažu da je lud, mislim njegovi prijatelji.Što se mene tiče ,moram izaći iz tog braka jer očito nazad u njega ne mogu,osim da se odreknem svake radosti u životu.A i nisam

neki primjer djeci,pogotovo svojoj curici.Hvala vam na odgovorima, to mi pomaže više od mog mozganja u samoći. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz ovog što ste napisali mogu zaključiti da ste racionalno posložili stvari.

Čega se bojite? Nekako mi se čini da suprug jako dobro vodi u toj igri.

Muž koji osjeća da ste u klopci pa se igra s Vama kao mačka s mišem, siguran u sebe jer procjenjuje da nemate kamo (krediti, zaduženja), usput hoda s biljkežnicom za svaki slučaj i navodi Vas da mislite kako nije normalan.

On je vrlo normalan ali i vrlo bezobrazan.

Trebate potporu, psihološku i pravnu pomoć. Više samopouzdanja i ne čekajte predugo. Imate pravo na miran život Vi a osobito Vaše dijete koje nije moglo birati roditelje. Nemate Vi pojma kako se takvi "bolesnici" skuliraju kad ih smjestite gdje im je mjesto.Hrabro i ne reagirajte ni na koji način na te njegove uratke (dosije), a također mu ne nasjedajte na viku i uvrede. Pogledajte ovo lijepo vrijeme, izađite u šetnju s djetetom. Razmislite kakv život želite za dijete i za sebe i počnite....

Pozdrav poduzetnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija