Jump to content

Parkiranje invalida


vukovar

Preporučene objave

Evo malo da pojasnim što se danas desilo u Osijeku.

Imam automobil koji na sebi ima naljepnicu sa serijskim brojem u lijevom uglu prednje šajbe,imam iskaznicu na kojoj je moja slika i registarski broj automobila ,oslobođen sam plaćanja cestarina na auto-cestama i na tunelima njihovo plačanje ,oslobođen sam plaćanja prilikom registracije vozila za cestarinu , a sada slijedi šok danas na parkiralištu "Interspara" u Osijeku kod kružnog toka ,prilaze mi dva policajca i tjeraju me sa parkirnog mjesta označenog za vozila invalida , kada sam ih upitao zašto kad je vozilo propisno označeno sa službenom naljepnicom i serijskim brojem ,rekli su da to više ne važi već da moram imati nekakvi četvrtasti znak pristupačnosti koji se izdaje u uredima u gradu ??? Nisam se htio natezati sa njima pa sam se parkirao u podrum centra,dok su oni uredno išli i fotografirali vozila koja su bili parkirani na mjestima predviđena za invalide i naplačivali kazne.

Napominjem da posjedujem već 5 godina tu naljepnicu i nikada nisam imao problema do danas.

Zanima me da li policajci mogu na privatnom parkiralištu trgovačkog centra provoditi zakon o prometu ?

Zašto su davali kazne vozaćima koji imaju naljepnice kao ja jer to je odobrilo ministarstvo mora prometa veza i oni u mupu su dobili to rješenje,te se pozivom preko veze može provjeriti serijski broj naljepnice sa vozilom i na kraju mogu provjeriti i vozaća da ne bi došlo do zloupotrebe.

Ili je izašao neki novi zakon za koji ja nisam ćuo.

Bog! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za parkiranje na parkirnom mjestu za invalide potreban je znak pristupačnosti koji izdaje Županijski ured,Služba za društvene djelatnosti.

pošti imaš rješenje da neplaćaš cestarinu

imaš pravo i na znak pristupačnosti samo trebaš zatražiti u Županijskom uredu izdavanje znaka pristupačnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ,bio sam u županijskom uredu u službi za društvene djelatnosti.

Gospodin me lijepo primio pregledao nalaz i mišljenje , te rekao da ga kopiram,donesem sliku kao za vozačku dozvolu,kopiju osobne i kopiju invalidske od hvidre (da ne platim takse u visini 70 kn),s tim da će prićati sa naćelnicom jer kod mene je invalidnost 60% trajno ,a na donje ekstremitete 50% (ranjen sa dva gelera u obje noge),a treba biti 60% ,jer još imam nekih povreda lica ,nosa,čeljusti i bolesti pa su mi na komisiji razvukli na sve pomalo.

Vidjet ćemo hoćeli mi izaći u susret i izdati rješenje za parkiranje.

Bog i hvala na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija