Jump to content

Alimentacija nakon punoljetnosti - račun


1306

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

čitam malo o ovome i imam pitanje:

1. kćer navršava uskoro 18 godina (znači punoljetna je) - da li uplaćujem alimentaciju normalno ili ona treba ili ja donijeti (sudu) potvrdu o redovnom (fakultetskom) školovanju.

2. Da li nakon 18 godine njenog života smijem otvoriti poseban račun i uplaćivati alimentaciju koja je za nju a ne njenu majku

3. Da li kaznenu prijavu (koja će uskoro uslijediti jer pravomoćnom presudom nije zadovoljna - alimenatcija uredno plaćena - zaostaci od razlike koju je dobila pravomoćnom presudom cca. 10 000 eura nisu,) podiže moja kćer ili majka?

4. ukoliko joj uplaćujem koliko mogu (a zaista ne mogu jer se radi o plaći minimalcu i skoro sve ode na alimentaciju a živimo od ženine plaće) da li sud uzima to u obzir

 

Hvala unaprijed na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alimentaciju s pripadajućim kamatama trebate uplatiti prema pravomoćnoj sudskoj presudi majci /zakonskom zastupniku/koja je na dužna ostvariti djetetovo pravo na uzdržavanje pa ako treba i krivičnom prijavom ako Vi to kao roditelj niste i nećete dragovoljno učiniti.

Ispravka: Nikada niste novac uplaćivali za majku već za svoje dijete.

I još jedno pitanje :što ako je i majka na minimalcu ili možda isto živi od muževe plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Pozdrav. Obzirom da i je i kod mene sličan slučaj, s tom razlikom da ne postoje nikakvi zaostatci, ali mi kći postaje punoljetna kroz nekoliko mjeseci, a problem je u tome što je račun njezine majke u blokadi, pa svaki mjesec iznova imam komplikacije s uplatom na zaštićeni račun; zanima me mora li moja kći ponovno pokrenuti sudski postupak da bi promijenila broj računa za uplatu u svoj, odnosno kako taj postupak točno ide (račun njene majke kao ZZ je naveden u presudi 2005. godine)? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija