Jump to content

Ispitivači po novom pravosudnom


Floki

Preporučene objave

Drage kolege, kako nigdje ne postoji tema o ispitivačima koji su određeni za ispitivače po novom sustavu polaganja pravosudnog ispita, odlučio sam otvoriti temu, kako bismo si međusobno olakšali u potrazi za informacijama glede toga tko na koji način traži izvlačenje kartica (npr. iz grupe građansko/trgovačko neki traže da se vuku 4 kartice iz obveznog, 2 iz stvarnog, 1 iz nasljednog i 3 iz trgovačkog, dok drugi traže 5:5), idu li izvan pitanja na kartici, idu li u detalje ili traže samo osnovno i sl.

 

Stoga vas pozivam da napišete svoje dojmove o ispitivačima koje ste slušali ili kod kojih ste polagali :namiguje:

 

Popis je c/p sa stranice Ministarstva pravosuđa.

 

 

Građansko i trgovačko pravo

 

1 . mr. sc. JASNA BREŽANSKI

2. mr. sc. ANDRIJA ERAKOVIĆ

3. VIKTORIJA LOVRIĆ

4. JAKOB MILETIĆ

5. DANICA DAMJANOVIĆ

6. JAGODA CRNOKRAK

7. IVICA CRNIĆ

8. MLADEN SUČEVIĆ

9. VLADIMIR MARČINKO

 

Građansko postupovno i obiteljsko pravo

 

1. BRANKO HRVATIN

2. KATARINA BULJAN

3. mr. sc. JADRANKO JUG

4. IVAN MIKŠIĆ

5. ĐURO SESSA

6. ZLATA HRVOJ-ŠIPEK

7. JOZO JURČEVIĆ

8. DRAŽEN BOŠNJAKOVIĆ

9. JASNA GUŠTEK

10. BRANKO MEDANČIĆ

11. BORIS KOKETI

 

Kazneno i kazneno procesno pravo

 

1. ANA GARAČIĆ

2. SENKA KLARIĆ-BARANOVIĆ

3. DAMIR KOS

4. mr. sc. MARIJAN SVEDROVIĆ

5. JOSIP ČULE

6. DRAGAN NOVOSEL

7. DARKO KLIER

8. MARKO RAŠO

9. JASNA NOVAK

10. VELJKO MILJEVIĆ

11. MARIN MRČELA

12. RANKO MARIJAN

 

Radno i upravno pravo

 

1. ŽELJKO GLUŠIĆ

2. DAVORKA LUKANOVIĆ IVANIŠEVIĆ

3. mr. sc. IVICA KUJUNDŽIĆ

4. BORISLAV KOMADINA

5. GORDANA MARUŠIĆ-BABIĆ

6. MLADEN TURKALJ

7. DUNJA JURIĆ-KNEŽEVIĆ

8. BORIS MARKOVIĆ

9. MIRJANA MAGUD

 

Ustavno uređenje, osnove sustava Europske unije i organizacija pravosuđa

 

1. dr. sc.IVAN KALADIĆ

2. LJILJANA KARLOVČAN-ĐUROVIĆ

3. mr. sc. MARIJA KRILETIĆ

4. ANTE GALIĆ

5. DIANA KOVAČEVIĆ REMENARIĆ

6. mr. sc. ZLATKO HAMARIĆ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bluesky je napisao:

Kolega Floki,

zar način izvlačenja kartica ne bi trebao biti isti za sve? Zar je moguće da se izvlači 5 pitanja iz građanskog, 5 trgovačko... :-?

 

očito nije isti način izvlačenja za sve... kako za kandidate, tako ni ispitivači nemaju jedinstveno pravilo (bit će da svaki ispitivač izabire što će se i koliko izvlačiti).

evo, recimo Turkalj (uprava / radno) traži da se izvlače 3 pitanja iz ZUP-a, 3 iz ZUS-a, 4 iz radnog, dok neki ispitivači traže 5 uprava, 5 radno (s tim da upravu ne dijele po ZUP-u i ZUS-u).

 

Zato sam i otvorio ovu temu da si međusobno pomognemo informacijama tko ima koji stil...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rodneytrotter je napisao:

Slušao sam Hamarića 2 puta. Ispitivač je u redu, ne davi puno, traži samo osnove.

 

btw, ja sam danas položio!!!

 

Kolege, sretno svima na ovom roku.

 

Rodney, čestitke!

Možeš li napisati kakav ti je bio sastav komisije, kako su se izvlačile kartice (je li bilo podjela unutar pojedinih grupa predmeta, koliko se izvlačilo iz pojedinog predmeta) i dojmove o ispitivačima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ustav - Lidija Vukičević-Gašparović - jučer je prvi puta ispitivala (i odmah predsjednik komisije), korektna, ne gnjavi puno

GP - Jakob Miletić - izuzetno ugodan ispitivač

GPP - Zlata Hrvoj-Šipek - malo stroža, ali korektna

KP - Damir Kos - traži da se povezuju stvari, ali je korektan

Radno - Davorka Lukanović-Ivanišević - ugodna

 

Ustav 3 pitanja, Organizacija 2, EU 2

ZOO 5, ZV 2, Nasljedno 1, Trgovačko 3

ZPP 5, Ovrha i nasljedno 3, obiteljsko 3

KZ 4 opći dio + 1 posebni dio, ZKP 5

Radno 5, Uprava 5

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rodneytrotter je napisao:

Ustav - Lidija Vukičević-Gašparović - jučer je prvi puta ispitivala (i odmah predsjednik komisije), korektna, ne gnjavi puno

GP - Jakob Miletić - izuzetno ugodan ispitivač

GPP - Zlata Hrvoj-Šipek - malo stroža, ali korektna

KP - Damir Kos - traži da se povezuju stvari, ali je korektan

Radno - Davorka Lukanović-Ivanišević - ugodna

 

Ustav 3 pitanja, Organizacija 2, EU 2

ZOO 5, ZV 2, Nasljedno 1, Trgovačko 3

ZPP 5, Ovrha i nasljedno 3, obiteljsko 3

KZ 4 opći dio + 1 posebni dio, ZKP 5

Radno 5, Uprava 5

 

Građansko / Trgovačko - 11 pitanja? I GPP/Obiteljsko - 11?

 

Ovo je sad neka nova kombinacija. Bilo je dosad maksimalno 10 pitanja po grupi (a grupa Ustav, EU, Org - 7).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je ovaj topic, koliko god zapocet u dobroj namjeri, zapravo kontraproduktivan. Naime, s obzirom da svi mi saznamo clanove svoje komisije minutu prije nego pocne sam ispit, tesko da nase saznanje ista moze promijeniti- u najmanju ruku, samo nam moze odmoci.

 

Cinjenica jest da je 99% ispitivaca dobronamjerno, ne gnjave, ne ruse zbog sitnica i daju sansu i kolegama koji kazu glupost i "zablokiraju" da se isprave ili dodju k sebi. Svakako, ima ispitivaca koji malo vise "gnjave" o detaljima od drugih. Medjutim, i o takvim se cesto prosiri fama koja dodatno poveca ionako veliku nervozu i pritisak, a bez razloga.

 

Zato, kolege, kada udjete u prostoriju i sjednete pred komisiju, zaboravite na sve sto se culi o tome tko je dobar, los ili zao, te se skoncentrirajte na pitanja i pokusajte izvuci iz sebe sto vise mozete. Bilo da je najblazi ili najstrozi ispitivac, svi su svjesni o kakvom se pritisku radi i da je covjek u stanju zaboraviti i vlastito ime.

 

Sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Adar je napisao:

Ovaj topic očito ima puno otvaranja i očito je da se ljudi nadaju naći neki info o ispitivačima, i ne vidim zašto si ne bismo međusobno pomogli.

 

Dakle :-o

Zna li itko kako ispituje Danica Damjanović, Zamjenica GDO?

priti plizzz

 

 

Bio sam jednom na slušanju kada je ispitivala. Postavljala je dosta podpitanja ali moj osobni dojam je da je vrlo ugodna ispitivačica. Također, nema nikakvih čuđenja s njene strane ako ne znaš nešto što smatra osnovnim. Dakle, nastoji ne izbaciti kandidata iz takta nego ti dosta pomaže tim podpitanjima, odnosno navodi na odgovor. Mislim da je jedna od onih "kolegijalnijih" ispitivača koji su svjesni da je to previše gradiva, te da kandidati znaju više nego što mogu tamo pokazati jer ipak trema, stres i slično učine svoje, a i nije se tako lako prebacivati s primjerice Ustava na trgovačko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo dojmovi s jutrasnjeg slusanja:

 

DAMIR KOS - "Kralj svemira!"

 

Dakle, Kos - osim sto je prekidao kandidate kad su htjeli nesto nabrajati recenicom "kolega, to nije vazno, to ionako pise u zakonu", je saptao na drugim grupama predmeta do te mjere da ga je ispitivac iz Radnog i uprave par puta upozoravao. Sto se tice njegovog dijela, vrlo korektan, navodi na odgovor i preko primjera.

 

VLADIMIR MARCINKO

 

Odlican ispitivac, brz koncizan, ne gnjavi, tolerira ako se malo i pomijesa nesto, kandidati nisu znali nesto perfektno, ali on kao da to nije primijetio.

 

JASNA GUSTEK

 

Toliko savrsen ispitivac da se o njoj nema sto reci. Jednostavno onakva kakav bi ispitivac trebao biti - korektna, ocekuje da se kazu osnove, potpitanja koristi kad mora.

 

BORIS MARKOVIC

 

Malo djeluje kao da je dosao pobacati ljude i otici na kavu, ali stvarno nije. OK covjek, kad je uvidio da je malo zagnjavio s upravom, poceo je brze pitati (a i Kos ga je nagovarao da ne "jaši" po odredjenim pitanjima :-)

 

SLAVICA MARIC OKICIC

 

Djeluje umiljato. I jest, ali ne toliko koliko djeluje. Malo je iznenadila svih kad je pocela ispitivati ove izmjene Zakona o drzavnom odvjetnistvu i Zakona o sudbenom vijecu koje su na popisu literature tek za rok u studenom, ali nije nikome uzela za zlo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija