Jump to content

postati odvjetnik?


anonimno

Preporučene objave

več neko vrijeme se premišljam da okončam ovu vježbeničku muku i pokrenem vlastiti ured.stječem uvjete uskoro,al ne znam da li mi se isplati toliki rizik?nemam pretjeranog iskustva,ali neskromno mogu reći da znanja imam.šta mislite,kolege, je li to dovoljno - dobra volja i znanje da u lijepoj našoj uspiješ samostalno? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Volja je uvijek najbitnija. Ostalo bi trebalo doći samo po sebi, uključujući i stranke, bez kojih nema niti posla.

Osobno mislim da je uvijek bolje raditi za sebe nego za drugog. A posao će iz dana u dan dolaziti sam po sebi!!!!!!

Ako ne probaš nikada nećeš saznati da li je moguće uspijeti, na to ti nitko ne može za sigurnošću odgovoriti. Jer svi smo mi rođeni pod drugom zvjezdom.

 

Držim fige i podržavam odluku!!!!!! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam u sličnoj poziciji. nije da baš brzo stječem uvjete, tek negdje na jesen ali u zadnje vrijeme me muči ista stvar.Po meni vrijedi pokušati ako ništa drugo barem da ti ne propadne 5.000,00 eura koje ostali izvan komore moraju platiti za upis....Po meni ako nemaš neku veliku praxu u smislu širine pravnih grana najbolje ćeš naučiti ako sve to sam i prođeš,a ne da moraš moliti principala za ne znam npr. neki kazneni predmet(pri tom ne mislim na one za oštećenika iako su i takvi barem u mome slučaju rijetki) :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju nije lako. Ako krenemo od pretpostavke da imaš velikog znanja i iskustva, to nije dovoljno..

Što sad, staviš tablu na neku zgradu odvjetnik Marko Marković i čekaš,, naravno da ne! Moraš razraditi čitav marketing, vrlo teško s obziro na pravila Odvjt.komore..

Rijetko tko je samostalno otvorio svoj ured.. Malo analiziraj, uglavno su to djeca odvjetnika, samo nastavljaju kancelariju, dolaze im stranke malte ne bitno tko tamo sjedi... Uglavno su ti stanovi, kancelarije u vlasništvu tih odvjetnika, pa djeca ne moraju plaćati zakup... bla, bla , i sto drugih stvari...

Pa čiji si, od koga si...

 

Evo, bio je jedan vrlo jednostavn slučaj, a jako visok iznos predmeta spora... malte ne da bi ga student treće godine rješio... ja bi uzeo oko 5000 kn, sve zajedno... Međutim, tvrtka je uzela jednog od najpoznatijih odvjetnika u mome gradu, naplatio im je 50 000 kn...

 

Takve tvrtke pa i ljudi, neće nikada doći kod mene...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima nekoliko godina, jedan vrlo ugledni sudac Županijskog suda, otišao je u odvjetnike.. Osoba koja stvarno ima znanje, iskustvo, nije skup niti bezobraza.... propao je...

Pored svega, znanje, znanje... bitne su još mnoge druge stvari... Glavna lova je od pravnih osoba... e sada ako ti tatica zna face...

U svakom slučaju, slažem se sa ovim od gore komentarom, vezano za kancelarije i sinove, uglavnom...

Svaki zašto u životu ima zato....

Ništa ne pada sa marsa... osim što se mnogi vole hvaliti...

ali nikada neće priznati logistiku koju je imao.....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ujedno kada postaješ odvjetnik moraš mijenjati mentalitet i način svoga razmišljanja. Gledjući s pozicije suda više nesmiješ biti pravedan, nesmiješ gledati što je pravedno što nije, nećeš reći klijentu da je sve to jednostavno( moraš komplicirat jer kompliciranje nosi rasprave, rasprave nose tarifu, a tarifa nosi zaradu), moraš s kojekaakvim skorojevićima i idiotima raditi, naravno imaš i normalnih ljudi, ali većina onih koji će ti nositi posao su sumnjivi, i naravno na kraju pokušati ostati koliko toliko normalan

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija